Zielonka

Gratką dla rowerzystów w Zielonce jest Czerwony Szlak Rowerowy. Jest to „Turystyczny szlak rowerowy bitew warszawskich”. Łącznie ma około 35 kilometrów. Szlak zaczyna się już za centrum Zielonki. Jest zaznaczony na wszystkich mapach turystycznych. Przebiega przez miejsca następujących bitew: bitwa pod Olszynką Grochowską, 25 lutego 1831 roku, bitwa pod Kobyłką, 26 października 1794 roku, Bitwa Warszawska, 13–25 sierpnia 1920 roku. Szlak przebiega również obok pomnika Więźniów Obozu NKWD w Rembertowie. Kończy się na cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 roku w Radzyminie.

Kluby sportowe w Zielonce

W OKiS Zielonka można trenować takie dyscypliny sportowe, jak: unihokej, piłka nożna, piłka ręczna, badminton, judo, czy karate. Znajduje się tutaj również kort dla tenisistów oraz miejsce do gry dla siatkarzy. Kolejnym klubem sportowym jest Klub Sportowy Dzikie Gęsi. Mogą trenować w nim tylko i wyłącznie kobiety. Treningi są prowadzone w trzech kategoriach wiekowych: seniorki, juniorki młodsze, juniorki starsze. Klub może poszczycić się tym, że aż dwadzieścia zawodniczek zostało powołanych do Reprezentacji Polski, a pięć z nich wzięło udział w MŚ w unihokeju. Karate natomiast można uprawiać w Klubie Sportów Walki KYOKUSHIN. Na zajęcia mogą tutaj uczęszczać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Bardzo szeroki wybór sprzętu sportowego znajdziesz w MCK Sport. Możesz w nim kupić między innymi akcesoria narciarskie oraz buty biegowe.
Pracownicy chętnie pomogą Ci wybrać odpowiedni sprzęt. Gwarantowana szybka wysyłka.

Znajdujesz się aktualnie w: