HEAD

Logo Head

HEAD najlepszy sprzęt narciarski i tenisowy

HEAD to wiodący producent sportowego sprzętu w narciarstwie alpejskim oraz tenisie. Firma słynie nie tylko ze świetnych nart, butów narciarskich, czy rakiet tenisowych, ale również super odzieży sportowej czy toreb podróżnych. Wieloletnie doświadczenie producenta zapewnia, że każdy produkt jest dopracowany, ma świetne właściwości i jest bezpieczny. MCK Sport jest oficjalnym sklepem w Polsce. Produkty zakupione w naszym sklepie pochodzą od krajowego dystrybutora i są objęte gwarancją producenta. Kupując u nas masz pewność, że produkt jest oryginalny!

Head SupershapeSupershape to zjazdowe narty dla doświadczonych i zaawansowanych narciarzy. Kultowa już grupa nart, wyróżnia się dopracowaną konstrukcją i świetnymi wynikami w różnych testach narciarskich.

Head V-shapeV-shape to najnowsza grupa nart Head skierowana do bardzo szerokiego grona narciarzy. Swój idealny model nart znajdą zarówno osoby bardzo zaawansowane, jak i początkujące. To czym wyróżnia się grupa nart Head to niezwykła manewrowość i wszechstronność.

Head JoyJoy to grupa nart Head skierowana dla kobiet. W ofercie znajdują się zarówno modele dla osób bardzo zaawansowanych, jak i początkujących. To czym wyróżnia się grupa nart Head Joy to niezwykła manewrowość i wszechstronność.

Buty narciarskie

Buty narciarskie w super cenach. Oferujemy Raptor, Formula, Vector, Nexo Lyt, Edge Lyt oraz Cube. Wszystkie w super cenach. Oferujemy buty narciarskie męskie, damskie i juniorskie HEAD.

Profesjonalne buty różnią się funkcjonalnością, co pozwoli Ci dobrać obuwie perfekcyjnie wpisujące się w indywidualny styl oraz miejsce jazdy. Zaawansowani narciarze mogą wybrać modele z wysokim fleksem i specjalnymi klamrami (można ustawiać but pod kątem warunków panujących na stoku). Dostępne jest także obuwie wykorzystujące wiele zaawansowanych technologii (np. zmniejszające wysiłek podczas jazdy, kontrolę w czasie skręcania czy przekaz energii na narty).

Do jazdy typowo rekreacyjnej, doskonale sprawdzą się tańsze buty narciarskie. Ważne, aby były dobrze wyprofilowane i chroniły stopę przed uciskami. Wnętrze wykończone miękkimi materiałami zapewni optymalną temperaturę i najwyższy komfort noszenia.

Kurtki narciarskie

Kurtki Head wyróżniają się lekkością i jakością. Specjalistyczny, opatentowany materiał PrimaLoft®, jest niezwykle cienki, ale jednocześnie nieprzewiewny i nieprzemakalny. Zastosowane membrany chronią przed przemarźnięciem w zimne dni, a podczas wiosennych nart nie pozwalają się spocić. Od sezonu 2019 marka używa jednych z najwyższych parametrów na rynku branży sportowej: oddychalność 20 000 g/m2/24h oraz 20 000 mm wodoodporność. Materiałoznawcy marki opracowali 4-kierunkowy mechaniczny rozciągliwy materiał z mikroporowatą laminacją, który jest niezwykle cienki i elastyczny. Wyeliminowanie niepotrzebnej wagi kurtek spotkało się z entuzjazmem fanów narciarstwa. Poza tym w kurtach Head znajdziemy takie udogodnienia jak: Regulowany stały kaptur i śniegołap, wodoodporny, zamek błyskawiczny YKK AquaGuard, dwie kieszenie po bokach i kieszeń na ski-pass z zamkami YKK (najlepsze i niezawodne zamki na świecie), miękkie i elastyczne mankiety rękawów, dwie wewnętrzne kieszenie z siatki izolacja PrimaLoft z odwzorowaniem na ciało, w pełni zgrzewane szwy.

Historia marki Head

Firma HEAD powstała w 1960 r. i zdobyła uznanie za nowatorski design, mistrzowskie technologie i pasję promowania zawsze i wszędzie wszystkich dyscyplin sportu.

Dowiedz się więcej na temat Head

1939

W 1939 r. Howard Head zaczął pracę jako nitownik w firmie produkującej samoloty. Wkrótce awansował na stanowisko inżyniera. W 1946 r. podczas firmowego wyjazdu do Stowe w stanie Vermont dla towarzystwa spróbował jazdy na nartach. To wydarzenie było punktem zwrotnym w jego życiu.

Mimo że pierwsze narciarskie próby przyniosły mu więcej wstydu niż chwały, złapał bakcyla i postanowił rozwijać umiejętności. Jak wielu początkujących winę za słabe postępy zrzucił na kiepski sprzęt, ale w przeciwieństwie do większości narciarzy posiadał techniczną wiedzę, aby przekonująco dowieść swego. W tamtych czasach narty były długie, ciężkie i toporne. Produkowano je z drewna orzesznika — materiału, który z łatwością tracił swój kształt, co przekładało się na niską stabilność jazdy.

1947

Zamiast doskonalić narciarską technikę na tradycyjnych deskach, Head oświadczył, że może stworzyć lepsze, lżejsze i bardziej wydajne narty, wykorzystując metal i techniki produkcji stosowane w przemyśle lotniczym. Za 250 $ zakupił piłę taśmową i w wolnym czasie zaczął projektować swój rewolucyjny sprzęt. Jego zamysł nie ograniczał się do wykonania metalowych nart — takie próby zostały już podjęte i nie powiodły się.

Head wziął na warsztat znaną z przemysłu lotniczego warstwową konstrukcję częściowo opartą na metalu, którą opracowano podczas II wojny światowej, kiedy chemikom udało się stworzyć elastyczne i wodoodporne kleje spajające aluminium i sklejkę.

W 1947 r. Head zaprezentował swój projekt nart o nazwie „Honeycomb” (plaster miodu) wykonanych z dwóch warstw aluminium zespolonych ze ściankami bocznymi ze sklejki i obejmujących rdzeń z plastiku o formie plastra miodu.

1950

W 1950 r. Howard Head założył firmę o nazwie HEAD Ski Company, Inc. Rynek nie wykazał jednak zainteresowania jego nartami. Head potrzebował kilku lat niestrudzonego promowania swojego produktu, aby drogi model Standard zyskał status symbolu.

Według danych HEAD został wiodącą marką sprzętu narciarskiego w Europie oraz Stanach Zjednoczonych w 1955 r. Przekonanie zawodników najwyższej klasy do przejścia na kompozytowe narty zajęło jeszcze więcej czasu, ale znamienne sukcesy olimpijskie nart HEAD w latach 60. XX wieku ostatecznie przesądziły o losie konwencjonalnych modeli z orzesznika.

Dzięki uzyskaniu patentów na metalową konstrukcję nart, firma HEAD stanęła przed szansą wykorzystania rosnącej popularności narciarstwa.

1968

W 1968 r. firma HEAD poszerzyła działalność, tworząc dział poświęcony tenisowi. Rok później na turnieju US Open zaprezentowano pierwszą metalową rakietę tenisową.

W 1969 r. Howard Head sprzedał swoje przedsiębiorstwo firmie AMF, a wkrótce po tym przeszedł na emeryturę. Wolny czas poświęcił doskonaleniu techniki gry w tenisa — wcześniej mimo wielu lekcji i metalowej rakiety nie udało mu się zrobić dużych postępów. Z czasem opracował pierwszą metalową rakietę o powiększonej główce, rewolucjonizując kolejną dyscyplinę sportową.

1969 oraz 1985

W 1969 r. firma HEAD nawiązała współpracę z mistrzem olimpijskim w narciarstwie alpejskim, Jeanem-Claudem Killy. Zawodnik wsparł markę w promocji nowych nart wykonanych z metalu i włókna szklanego — modelu Killy 800 nazwanego na cześć francuskiej gwiazdy narciarstwa. Wkrótce HEAD zaprezentował całą kolekcję nart Killy.

1985 r. — Po przejęciu AMF firmę HEAD nabyła marka Minstar. Kierownictwo firmy wykupiło marki HEAD, Tyrolia i Mares, tworząc HTM. HTM została następnie sprzedana firmie Austria Tabak.

1995

W 1995 r. kontrolę nad firmą HEAD Sports przejął Johan Eliasch — wielbiciel narciarstwa i znawca marki HEAD. Błyskawicznie zabrał się za udoskonalanie oferty HTM. Dokonał restrukturyzacji firmy, dzieląc ją na trzy działy o wyraźnie określonych kompetencjach: sporty zimowe, tenis i nurkowanie.

Z czasem dodano czwarty dział — licencjonowanie. Dzięki wprowadzonym zmianom w 1997 roku firma po raz pierwszy od lat zanotowała zysk. W tym samym roku HTM zaprezentowała pierwszą rakietę tenisową wykonaną z tytanu i grafitu. Model zyskał dużą popularność. Następnie opracowano pierwszą „inteligentną” rakietę tenisową. Model HEAD Intelligence wyróżniała konstrukcja oparta na specjalnych czujnikach regulujących moc uderzenia i tłumiących ponad połowę generowanych podczas zetknięcia z piłką wibracji — rozwiązanie, które pozwoliło wyeliminować główną przyczynę urazu „łokieć tenisisty”.

Jeśli chodzi o sprzęt narciarski, zaprezentowano nowe narty o kształcie klepsydry stworzone do wycinania podkręconych skrętów. Również one zostały ciepło przyjęte przez odbiorców.

Sprawdź innych producentów

Znajdujesz się aktualnie w: