Jak wybrać gogle?

Jak dobrać gogle narciarskie?

Gogle narciarskie są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia na stok – podpowiadamy jak je dobrać. Podstawowa sprawa to wybór odpowiedniej szyby. Gogle mają różne rodzaje szyb, przy wyborze warto zwrócić uwagę na dwa elementy. Znak CE w celu zagwarantowania bezpieczeństwa – w tym wypadku wystarczy, że ograniczymy się do wyboru znanego producenta. Druga sprawa to stopień ochrony, w zakresie od 0 do 4.

Gogle powinny filtrować 100% promieniowania UV i dla komfortu zmniejszać przepuszczalność światła widzialnego (tkz. transmitancja – ilość światała słonecznego docierająca do oka).

Stopień ochrony szyb w goglach:

Gogle narciarskie występują z szybami, które dzielą się na 5 kategorii w zależności od ilości przepuszczanego światła słonecznego:

Klasa S0: Soczewki te absorbują 20% światła. Gogle są bardziej estetyczne uspokojenie.
Klasa S1: Szyby te można stosować w szare dni, absorbują one od 20 do 57% światła.
Klasa S2: 57 do 82% światła jest absorbowana. Dla przeciętnej jasności słonecznej.
Klasa S3: Do mocnego słońca od 82 do 92% światła słonecznego jest wchłaniane.
Klasa S4: Do bardzo jasnych warunków szyby wchłaniają od 92 do 97% światła słonecznego.

Szyby SMITH Chroma Pop w goglach narciarskich:

chroma-pop-zakres-kategorii-szyb

Zobacz więcej dzięki ChromaPop

Gdy zobaczysz więcej, możesz zrobić więcej. Technologia soczewek ChromaPop poprawia wyrazistość i naturalny kolor, dzięki czemu bez wysiłku zobaczysz więcej szczegółów. Więcej szczegółów daje przewagę potrzebną do pewności działania i większej zabawy.

chroma pop

  • Ostrzejszy obraz – ULEPSZONE DOŚWIADCZENIE Spraw, by każda chwila była bardziej żywa i wyraźna.
  • Łatwiej – NATYCHMIASTOWA KORZYŚĆ Postaw na matkę naturę bez oczu, które muszą tak ciężko pracować.
  • Szybciej – WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ Zaufanie do tego, co widzisz, pozwala przekraczać granice szybciej i dalej.

Gogle SMITH na słoneczne warunki pogodowe:

smith_szyby_slonce

Gogle SMITH na zmienne warunki pogodowe:

smith_szyby_uniwersalne

Gogle SMITH na pochmurne warunki pogodowe:

smith_szyby_snieg

Carrera kolory szyb:

Szyby polaryzacyjne:

Polaryzacja szyby zabezpiecza przed oślepieniem. Kiedy promienie światła odbijają się od płaskiej powierzchni jak droga, śnieg lub woda filtr polaryzacyjny tworzy barierę, która uniemożliwia dojście odbitego światła do oka. Kontrasty i kolory są wzmocnione dla lepszego komfortu wizualnego, zapewniając lepszą ostrość widzenia i mniejsze zmęczenie oczu. Szyby / soczewki te są zalecane dla miłośników sportu.

Szyby fotochromowe:

Jeszcze bardziej komfortowe są fotochromowe szyby, które dopasowują się do jasności otoczenia. Szyby stają się jaśniejsze w ciemnym otoczeniu, oraz ciemniejsze, gdy poddawane są świetu ultrafioletowemu. Ten typ zalecany jest podczas jazdy w górach, gdy na przemian przejeżdżamy z obszarów zacienionych do jasnych.

Gogle narciarskie Head – dostępne szyby:

Head oferuje gogle w różnych kolorach, co sezon dostępnych jest od kilku do kilkunastu opcji. Do bogatej gamy kolorystycznej dostępny jest też szeroki wybór szyb, które można dokupić. Poniżej prezentujemy dostępne wersje:

szyby do gogli head

Szybka wymiana szyb w goglach

Producenci specjalizujący się w goglach na narty i deskę, tacy jak Smith, Head oferują wybrane modele z 2 szybami w komplecie. Uwaga – proszę nie mylić podwójnej szyby z dwoma szybami! Praktycznie każdy producent oferuje podwójną szybkę w goglach narciarskich. Producenci w lepszych modelach w zestawie oferują jedną szybę na warunki słoneczne (zwykle S3), oraz drugą szybę na warunki pochmurne (zwykle S1).

Czym lepszy model gogli, tym coraz łatwiejsza wymiana szyby. Najnowsze trendy to gogle z szybami przyczepianymi do oprawy na magnesy – gdzie wymiana szybki trwa 2 sekundy! Chodzi o to żeby drugą szybkę wozić ze sobą w kurtce. Kiedy zmieni się oświetlenie na stoku – wjedziemy w las, pojawią się chmury, wtedy mamy możliwość wymiany szyby. Czym szybciej, tym lepiej chodzi tu o to żeby nie przemrozić rąk.

smith_technologie_gogli

Jaki kolor szyby / soczewek do gogli narciarskich wybrać:

Kolor soczewek wpływa na wizję i obraz, który widzisz.
Zielony: Szanuje kolory i zapewnia dobry kontrast.
Brązowy: Poprawia kontrast i redukuje odblaski.
Żółty: Znacznie wzmacnia kontrast i redukuje odblaski.
Pomarańczowy / Czerwony: Znacznie wzmacnia kontrast i redukuje odblaski.
Szary: zmniejsza intensywność światła i ujednolica kolory bez ich zakłócania.

Ogólnie rzecz biorąc dla sportów zimowych wskazane jest, aby wybierać brązowe lub szare szyby. Jeżeli przy stosowaniu przeważają słoneczne dni warto wybrać szyby: żółte / zielone / czerwone.

Czym różni się szyba sferyczna od cylindrycznej?

Soczewki sferyczne są zbudowane na krzywej podstawowej w osi X (poziomej) i Y (pionowej). Sferyczne soczewki Smitha są oferowane wyłącznie z materiału Carbonic-X z optyką TLT i podstawowym kształtem torycznym 6×4. Ten pionierski kształt zapewnia najwyższy poziom przejrzystości optycznej, lepsze właściwości dopasowania i większą objętość, poprawiając widoczność we mgle.
Soczewki cylindryczne są zbudowane na krzywej podstawowej tylko w osi X (poziomej). Cylindryczne soczewki Smitha są oferowane z materiału Carbonic-X z optyką TLT i bez niej, oraz z krzywą podstawową 6. Zapewnia standardy optyczne 1 klasy i optymalne parametry dopasowania.

Szyby hydrofobowe w goglach narciarskich:

Specjalna powłoka szyb sprawia, że kropelki wody nie rozmazują się na powierzchni, tylko spływają po szybce zapewniając ostrość widzenia w najtrudniejszych warunkach.
Trwała powłoka przyklejona do wszystkich lustrzanych soczewek, która odpycha wilgoć, tłuszcz i brud. Bariera między soczewkami a światem. Woda będzie się zbierać i rozpraszać bez smug. Smugi odcisków palców są łatwo usuwane.
gogle_smith

Wybór ramki:

W tym przypadku główny czynnik to design i kolorystyka, obecnie projektowane gogle pasują w ponad 90% przypadków, niektóre modele różnią się wielkością. Warto również zwrócić uwagę na kompatybilność gogli z kaskiem.

specjalna_gabka_w_goglach
System Responsive Fit pozwala oprawie dopasować się i wygiąć do konturów twarzy. Każda twarz jest inna. Redukując materiał i tworząc elastyczną architekturę kratową, ramy Smitha działają jak system zawieszenia, który dostosowuje się do Twojej twarzy, zapewniając precyzyjne i wygodne dopasowanie.

RESPONSICE FIT TECHNOLOGY

Oferowane w sklepie MCK Sport gogle narciarskie SMITH i Carrera są ze sobą kompatybilne

– tzn. do kasku Carrery będą pasowały gogle Smith i na odwrót!

Po zakup gogli na narty i snowboard zapraszamy do MCK Sport:

gogle męskie

gogle damskie

gogle juniorskie

Zapytaj profesjonalistów

Jak wybrać gogle?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najnowsze wiadomości w kategorii Gogle

Tanie gogle narciarskie – jakie wybrać?

Niezależnie od tego, czyli lubisz jazdę na nartach zjazdowych, czy snowboard, to z pewnością warto pomyśleć o dobrych goglach narciarskich.Jak się domyślamy, gromadzenie swojego sprzętu narci...

Smith 2020 kod rabatowy

Specjalnie dla Was nie zwalniamy tempa! Już teraz wybierz swoje ulubione produkty Smith z kolekcji 2019/20, w koszyku wpisz kod: smith2020, a otrzymasz specjalny 20% rabat na sprzęt amerykańskiego ...

Okulary czy gogle?

Gogle czy okulary? Zdecydowana większość osób wybiera gogle narciarskie, okulary również znajdują swoich zwolenników. Co jest wygodniejsze, co bezpieczniejsze co wybrać? Profesjonalne okulary...
Znajdujesz się aktualnie w: