Jak dobrać kask?

Jak dobrać kask?

Jak dobrać kask i na co zwrócić uwagę – podpowiadają eksperci MCK Sport. Wybór odpowiedniego kasku jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na nasze bezpieczeństwo, a nawet może uratować nam życie. Co jest ważne, jakie są rodzaje kasków, jak są zbudowane i co tak naprawdę jest ważne – to wszystko opisujemy poniżej.

gogle-smith-2019

1. Znajdź właściwy rozmiar kasku

Zmierz obwód głowy za pomocą taśmy mierniczej, którą nakładasz nad uszami. Najpopularniejszy zakres to 55-60cm. W zależności od tego co zmierzymy producenci oferują kaski w różnych rozmiarach podając wartości w cm lub wielkości np:

 • 51-54  / S
 • 55-58 / M
 • 59-63 / L
 • 63-67 / XL

Jeśli producent podaje wielkości w rozmiarach S, M, L, XL warto sprawdzić jaki faktycznie jest obwód skorupy kasku, ponieważ nie wszyscy producenci opisują kaski w ten sam sposób. Na przykład kask Head w rozmiarze L/XL ma zwykle obwód 58-61cm, a u Smith’a kask w rozmiarze XL to obwód 63-67cm!

Dopasowanie kasku jest kluczowe dla Twojego bezpieczeństwa. Kaski HEAD mają zazwyczaj cztery rozmiary skorup (S, M, L, XL), co pozwala na bardziej indywidualne dopasowanie. Noszenie zbyt dużego hełmu powoduje niepotrzebne obciążanie głowy, co ogromnie wpływa na wpływ uderzenia w głowę. Jeśli chcesz dowiedzieć się, który rozmiar jest odpowiedni, użyj taśmy pomiarowej, umieść ją nad uszami i brwiami i zmierz obwód głowy w cm. Następnie możesz sprawdzić swój rozmiar skorupy w naszej tabeli rozmiarów. Jeśli chcesz dopasować indywidualne dopasowanie hełmu, wybierz model z systemem regulacji rozmiaru. Te pokrętła użytkowania i, jeśli zdecydujesz się na profesjonalny system BOA, sznurowadła zapewniają efektywne, równomierne dopasowanie. HEAD oferuje także szeroką gamę tych modeli! Potrząśnij głową, próbując założyć kask, aby upewnić się, że nie porusza się po twojej głowie. Oczywiście kask powinien być wygodny w noszeniu i pozostawić miejsce do noszenia okularów lub maski na twarz, ale aby pozostać w miejscu i chronić przed uderzeniem, musi przede wszystkim ściśle przylegać.

 

 

2. Dopasuj długość taśmy pod brodą

Hełm powinien siedzieć ciasno na głowie bezpośrednio nad twoimi brwiami. Dopasuj dwa paski podbródka tak, aby solidnie zamocowały i przytrzymały hełm.

3.  Sprawdź dopasowanie gogli

Aby sprawdzić idealne dopasowanie kasku, załóż również gogle. Pomiędzy górną krawędzią gogli i kaskiem nie powinna być przerwa.

4. Jaka technologia konstrukcji kasku jest najlepsza?

Istnieją dwie główne technologie, które są wykorzystywane do budowy kasków. Oba spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a jednak, w porównaniu, wykazują pewne różnice, które wynikają z ich procesu produkcyjnego:

Hardshell
Hardshell to najsilniejsza, najbardziej odporna na uderzenia technologia kasku, której żywotność nie ma sobie równych.

In-Mold
In-Mold zapewnia doskonałą ochronę przy minimalnej wadze. Pochłaniający wstrząsy wewnętrzny rdzeń EPS jest wtryskiwany do twardej zewnętrznej warstwy poliwęglanu w celu utworzenia pojedynczej, kompleksowej jednostki.

5. Czy komfort jest ważny – jak dobrać kask?

Tak! Powinieneś zawsze czuć się komfortowo podczas noszenia kasku. Dobry hełm nie zakłóci Twojego doświadczenia i wydajności, a jednocześnie zapewni najlepszą ochronę. Wewnętrzna wkładka jest kluczowym elementem w tym względzie. Nasze hełmy są wyposażone tylko w najlepszej jakości materiał, który dopasowuje się do kształtu Twojej głowy, a będąc wykonany z materiału antybakteryjnego, utrzymuje świeży zapach. Niektóre wkładki można zdejmować, aby można je było prać. Niektórzy ludzie wolą, aby zdejmowane nauszniki były elastyczne w różnych warunkach. Gdy jest dość ciepło i słonecznie, można je ustawić, aby uzyskać lepszą regulację temperatury i słyszenie. Teraz, gdy wiesz, jaki model kasku chcesz kupić, po prostu użyj systemu regulacji, jeśli jest dostępny, i paska pod brodą, aby idealnie pasował i jesteś gotowy do pracy! Na koniec będziesz również chciał mieć oko na mecz swojego kasku i gogli. Aby uzyskać optymalną wentylację powietrzną i zamknięcie odporne na wiatr, należy wybrać odpowiednie kształty. Kaski HEAD i gogle są zaprojektowane tak, aby idealnie do siebie pasować!

6. Waga kasku i wentylacja

Waga jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wyniki oddziaływań. Jak wspomniano powyżej, cięższe hełmy zwiększają siły, które wpływają na twoją głowę (Force = Mass * Deceleration) z powodu prawa bezwładności. Dlatego będziesz chciał, aby hełm był wystarczająco lekki, aby nie ograniczać ruchu. Czy potrzebuję wentylacji? Ponieważ warunki pogodowe mogą się bardzo różnić, nawet w ciągu jednego dnia, zarządzanie ciepłem w twojej głowie jest ważne, aby zapewnić odprężenie i wygodę. Kask z dobrze zaprojektowaną wentylacją zapewnia dokładnie to.

Wszystkie hełmy HEAD są wyposażone w system naturalnej wentylacji, który zapewnia ogólną podstawową wymianę ciepła. Wentylacja termiczna odbiera ciepłe, wilgotne powietrze z dala od głowy, ale nie dopuszcza zimnego powietrza. Ponadto niektóre modele są wyposażone w aktywny system wentylacji, który można ręcznie dostosować. Jeśli chcesz, aby ciepło i wilgoć wydostały się w ciepłe dni, otwieraj gniazda, jeśli chcesz ukryć głowę przed śniegiem i wiatrem w zimne dni, zamknij je.

Po zakup kasków zapraszamy do MCK Sport:

Zapytaj profesjonalistów

Jak dobrać kask?

  *Uwaga prosimy o dokładne zmierzenie obwodu głowy w cm!

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz najnowsze wiadomości w kategorii Kaski

  Kaski Smith MIPS

  MIPS® TO SYSTEM OCHRONY MÓZGU – zaprojektowany, aby wzmocnić ochronę kasków. System ochrony mózgu MIPS ® (BPS) znajduje się wewnątrz kasku, zazwyczaj pomiędzy wyściółką zapewniają...

  Jaki kask na narty wybrać?

  Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które odpowiedzą na pytanie jak wybrać odpowiedni kask na narty. Tego rodzaju element wyposażenia narciarskiego powinien posiadać między innymi wbudowan...
  Znajdujesz się aktualnie w: