Stacje narciarskie

MCKSport - Włochy
Włochy są idealnym miejscem na słoneczne ferie zimowe z dziećmi. Do wyboru jest przeszło kilkadziesiąt stacji narciarskich i trudno wskazać faworytów. Piękne widoki w Dolomitach, długie Alpejskie trasy, małe kameralne stacje, czy wielkie i słynne kurorty. Niezależnie co się wybierze Włosi przyciągają świetną kuchnią, przyjaznym nastawieniem do turystów i uśmiechem. Skorzystaj z naszego poradnika i wybierz najciekawszą dla siebie stację narciarską!
MCKSport - Austria
Górskie kurorty Austrii mogą zawrócić w głowie. Bardzo, bardzo szeroka oferta, mnóstwo stacji narciarskich i świetna infrastruktura są prawdziwym rajem dla narciarzy. Regiony takie jak Arlberg, Kitzbuehel, Innsbruck, czy lodowiec Stubai oferują nie tylko świetne zajęcia na świeżym powietrzu, ale także wspaniałe kulinarne przysmaki. Do wyboru mamy również ekskluzywne stacje takie jak Lech, Zuers, St. Anton, oraz mniejsze i bardziej kameralne takie jak Gerlitzen, czy Turracher. Piękne widoki, śnieg, świetnie przygotowane i niezatłoczone trasy, bardzo dobre hotele to wszystko czeka na nas w Austrii!
MCKSport - Słowacja
Słowackie stacje narciarskie mają bardzo ciekawą ofertę dla narciarzy z Polski. Położone bliżej, niż alpejskie kurorty stacje takie jak Jasna Chopok, Donovaly, czy Tatrzańska Łomnica są nie tylko doskonałą alternatywą na weekendowy wypad na narty, ale także na dłuższe wyjazdy. Stacje narciarskie przyciągają dobrze przygotowanymi trasami i pięknymi widokami. Kto w ostatnich latach nie jeździł na nartach na Słowacji zdecydowanie powinien się tam wybrać!
MCKSport - Francja
Piękne Francuskie Alpy przyciągają wszystkich narciarzy. Bezkres możliwości jazdy na nartach oferują najlepsze francuskie kurorty: Val d'Isere, La Plagne, czy Chamonix Mont Blanc. Każdy gwarantuje niesamowite widoki, świetne długie trasy narciarskie, oraz spore możliwości jazdy poza trasami. Bardzo dobra infrastruktura wyciągowa pozwala na swobodną jazdę, bez stania w kolejkach. Atrakcyjną ofertę narciarską uzupełnia świetna kuchnia. Francja jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia przez każdego narciarza!
MCKSport - Szwajcaria
Na liście najlepszych ośrodków narciarskich w Europie znajdziemy sporo miejsc w Szwajcarii. Ischgl, Davos, Nendaz, czy Zermatt to jedne z najlepszych stacji, w których przejechanie każdej trasy chociaż raz może zająć kilka dni. Największe stacje oferują prawie 600km tras. Najwyższe trasy znajdziemy prawie na wysokości 4000m n. p. m. nieprawdopodobne widoki, świetne trasy i bardzo duże możliwości jazdy poza trasami to wszystko znajdziemy w Szwajcarii. Uzupełnieniem bogatej sportowej oferty jest najlepszy standard mieszkaniowy, w którym znajdziemy bardzo duże i przestronne apartamenty.
MCKSport - Polska
Bez względu na to, czy planujesz wyjazd ze znajomymi, z rodziną, czy samotnie, w Polsce znajdziesz odpowiedni dla siebie ośrodek narciarski. Wśród naszych propozycji są Szczyrk, Wisła, Zieleniec, Białka Tatrzańska, Szczawnica, Krynica Górska, Tylicz, Czarna Góra czy Zakopane. Lista ciekawych stacji narciarskich jest znacznie dłuższa i przed wyjazdem warto się z nią zapoznać. Możemy bowiem odkryć wiele bardzo ciekawych miejsc.
MCKSport - Czechy
Najważniejszą zaletą dla narciarzy w Czechach są wspaniale ukształtowane tereny górskie. Oprócz pogody, która jest wprost doskonała zarówno na piesze, jak i rowerowe wycieczki, warte zwiedzenia są też czeskie miasta. Jeżeli lubisz sporty zimowe, to Republika Czeska ma w swojej ofercie bardzo dobrze wyposażone ośrodki górskie pełne wyjątkowo dopracowanych tras zjazdowych. Narciarzom szczególnie polecamy Góry Izerskie.
MCKSport - Niemcy
Pewnie, gdy myślisz o wyjeździe na narty, to pierwszy kraj, który Ci się nasuwa to Austria lub Szwajcaria. Jednak pasma górskie w środkowych Niemczech oraz w Alpach Bawarskich, w szczególności dla rodzin z dziećmi, będą bardzo dobrą propozycją. Dobrze jest wziąć pod uwagę to, co mają nam do zaoferowania nasi zachodni sąsiedzi. W środkowej i w południowej części Niemiec są rozległe regiony, które składają się z mniejszych i większych terenów narciarskich. Niemcy mają łącznie ponad 180 terenów narciarskich. Regiony zimowe w Niemczech charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą różnorodnością.
MCKSport - Turcja
Chociaż najwięcej osób wyjeżdża do Turcji, aby poleżeć na plaży. Nie oznacza to jednak, że narciarze nie powinni się zainteresować tym krajem. Wręcz przeciwnie. W Turcji jest wiele atrakcyjnych miejsc, w których można się wyszaleć, jeżeli lubi się jazdę na nartach. Najlepsze warunki są oferowane przez Erzurum. Większość terytorium Turcji jest pokryte przez góry. Mimo to o możliwości wyjechania tam na narty, słyszeli tylko prawdziwi miłośnicy tego sportu. Położone we wschodniej Turcji Erzurum stało się popularne za sprawą rozgrywanej w 2011 roku zimowej Uniwersjadzie.
MCKSport - Hiszpania
Chociaż Hiszpania nie kojarzy się nam z rajem dla narciarzy to wiele osób zaskoczy fakt, że w Sierra Nevada pojeździmy na wysokości ponad 3000 m n.p.m.. Co więcej Hiszpańskie stacje zaskakują świetnym przygotowaniem tras i bardzo dobrą infrastrukturą wyciągową. Położone niedaleko Morza Śródziemnego powalają kuchnią, żadna stacja nie oferuje świeżo złowionych owoców morza, przepyszna Paella na stoku nie ma sobie równych!
MCKSport - Andora
Andora przyciąga co raz więcej turystów, ten niewielki kraj położony pomiędzy Hiszpanią, a Francją oferuje doskonale przygotowane stoki narciarskie i snowboardowe. Zachwyca kameralnością, jednocześnie dostarcza niezapomnianych rozrywek, nie tylko na nartach. Nie zawiedzie nas kuchnia, która na pewno nie przypomina typowych narciarskich przysmaków na stoku. Andora może być idealnym miejscem dla fanów snowparków, ale również klasycznego narciarstwa zjazdowego. Zbocza Andory są doskonałym miejscem na testowanie sprzętu takiego jak narty Fischer czy Head. Przyjazne wiosenne temperatury pozwolą na większe szaleństwo modowe. Polecamy zaopatrzyć się w klasyczną kurtkę narciarską (np. Hans Knauss), ale również w kamizelkę narciarską, którą założymy swobodnie na lekki polar. Najwyższym szczytem jest Pic de Coma Pedrosa, który mierzy, aż 2942 m n.p.m. i należy do korony Europy. Tras narciarskich mamy ponad 300km, nie zawiodą nawet najbardziej wytrawnych narciarzy!
MCKSport - Ukraina
Ukraińskie Karpaty przyciągają turystów niskimi cenami oraz niedużą odległością z Polski. Trasy narciarskie położone są na wysokościach 900 - 1700m n. p. m. i mogą być ciekawą alternatywą na niedrogi wyjazd narciarski.
Znajdujesz się aktualnie w: