Cennik naciągania rakiet tenisowych

Przy zakupie naciągu, wraz z usługą wymiany naciągu na życzenie klienta założymy owijkę wierzchnią w cenie.

Usługa: Cena:
Naciągnięcie rakiety tenisowej* 50 zł 40 zł + cena naciągu
Naciągnięcie rakiety tenisowej 50 zł
Naciągnięcie ekspresowe rakiety tenisowej 80 zł + cena naciągu
Wymiana grommetu 25 zł + cena grommetu
Wymiana owijki wierzchniej 5 zł
Wymiana owijki bazowej 10 zł

*Promocja dotyczy klientów, którzy zakupili naciąg w naszym sklepie.

Godziny otwarcia serwisu naciągania rakiet tenisowych znajdują się na dole w stopce strony.

Możesz się z nami skontaktować pod numerem telefonu dostępnym na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt.

Usługi serwisowe i naciąganie rakiet tenisowych wykonujemy w MCK Sport Warszawa, al. 3go Maja 2.
Chcesz nas odwiedzić w innych godzinach, zadzwoń 606 236 794, otworzymy specjalnie dla Ciebie!

pon. - czw. pt. sob.

Serwis i naciąganie rakiet tenisowych – gdzie nas znajdziesz?

Gdzie nas znajdziesz? Nasz profesjonalny serwis naciągania rakiet tenisowych znajduje się w sklepie narciarsko-tenisowym MCK Sport. Znajdziecie nas w samym centrum Warszawy (Powiśle) przy al. 3-go Maja 2. Wjazd od ul. Solec, sklep mieści się na rogu budynku, w pobliżu poradni zdrowia. ZNAJDŹ NAS NA MAPIE!

Spis treści:

 1. Jak wybrać naciąg do rakiety tenisowej?
 2. Jak często zmieniać naciąg?
 3. Nasze doświadczenie w naciąganiu rakiet
 4. Kim jest Richard Parnell?
 5. Maszyna do naciągania rakiet HEAD TE-3300
 6. Na co wpływa naciąganie rakiet?
 7. Naciąganie rakiet Warszawa

1. Jak wybrać naciąg do rakiety tenisowej?

Mówi się, że silnikiem rakiety tenisowej jest naciąg. Od rodzaju naciągu i siły w kilogramach, z jaką założony jest naciąg, w dużym stopniu zależeć będzie gra daną rakietą. Na rynku często spotyka się rakiety, które można zakupić bez naciągu. Wynika to z tego, że każdy tenisista powinien dobierać naciąg oraz siłę według własnych preferencji. Często zaleca się, aby fabryczny naciąg wymienić po zakupie rakiety na nowy, ponieważ siła z jaką rakieta jest naciągana po produkcji, może powodować, mimo dobrania właściwej rakiety dyskomfort podczas gry. Przy wyborze naciągu do rakiety, należy kierować się jego elastycznością oraz grubością. Siła z jaką powinna być naciągana dana rakieta jest zazwyczaj podawana przez producenta. Zależy to głównie od wytrzymałości ramy rakiety. Naciąg dobieramy do stylu gry i do preferencji tenisisty. Zanim przeanalizujesz każdy z tych elementów, musisz wiedzieć, że struny tenisowe są podzielone na następujące kluczowe cechy: moc, kontrola, rotacja, wytrzymałość, dotyk i czucie.

Naciąg MONOFILAMENT

Ten naciąg jest wykonany z jednego włókna (proces ekstruzji). Tradycyjnie struny z monofilamentu oferują korzyści w zakresie kontroli i trwałości. Dzisiejsze struny monofilamentowe zapewniają również zwiększoną moc i komfort w zależności od zastosowanych dodatków. Zaleca się, aby struny monofilamentowe były używane przez graczy, którzy często łamią struny.

Naciąg MULTIFILAMENT

Multifilament ma bardziej złożoną budowę. Są zbudowane z nylonowych włókien lub wstążek (naturalnych włókien jelitowych lub różnych innych materiałów, takich jak poliamid) połączonych specjalnie opracowanym systemem żywic. Sposób, w jaki są skonstruowane, prowadzi do zwiększonego dotyku i czucia. Struny wielowłókienkowe, w tym naturalne jelito, są najmocniejszymi strunami o najlepszym w swojej klasie komforcie.

Naciąg HYBRYDOWY

Naciąg hybrydowy oznacza połączenie dwóch różnych strun. Główna struna pionowa różni się od struny poziomej. Najczęściej spotykane jest połączenie naciągu monofilamentowego z naciągiem multifilamentowym. Głównym ciągiem jest dyktowanie priorytetowej korzyści. Takie połączenie pozwala na osiągniecie dodatkowych, określonych korzyści dla gracza.

2. Jak często zmieniać naciąg?

Nie ma konkretnych wytycznych od których zależy jak często zmieniać naciąg w rakiecie tenisowej. Najczęściej wymieniamy naciąg wtedy kiedy pęknie. Zwykle jest to o wiele za późno. Naciąg w rakiecie tenisowej ma największy wpływ na naszą grę. Można powiedzieć, że jest niemalże tak samo ważny jak sama rakieta. W zależności od tego jak często gramy i jak mocne są nasze uderzenia przekłada się to na naciąg rakiety.

Jak zmienia się naciąg w rakiecie tenisowej? Pierwszym niewidocznym zużyciem naciągu jest jego delikatne rozciągnięcie – naciąg stanie się luźniejszy i jeśli w trakcie odbić (trafień w sweet spot) obserwujemy, że piłka leci trochę dalej, szybciej, nie mamy już takiej precyzji to sygnał, że należy zmienić naciąg.

Kolejnym sygnałem o zużyciu naciągu są tworzące się rowki w miejscach, w których krzyżują się struny pionowe z poziomymi. Jeśli obserwujemy w trakcie gry, że niektóre struny powinny wskoczyć na swoje miejsce, bo na strunach naciągu pojawiły się rowki to najwyższa pora pomyśleć o zmianie naciągu w rakiecie.

Co daje nowy naciąg? Po wymianie naciągu w rakiecie tenisowej struny pionowe względem poziomych stykają się mniejszą powierzchnią, dzięki temu w trakcie odbić piłki struny łatwiej przemieszczają się między sobą (struny pionowe w momencie odbicie ślizgają się po poziomych). Ma to ogromne znaczenie na jakość naszych odbić. Nowy naciąg pozwala na odbicia z mocniejszą rotacją, pozytywnie wpływa na czucie piłki, a jednocześnie zmniejsza ilość negatywnych wibracji.

Zalecamy wymianę naciągu tyle razy w roku, ile razy grasz w ciągu tygodnia. Innymi słowy, jeśli grasz trzy razy w tygodniu, powinieneś wymienić naciąg w rakiecie trzy razy w roku. Jednocześnie wymiana raz w roku to absolutne minimum. Zaangażowani gracze powinni wymieniać naciąg na nowy na początku sezonu letniego i zimowego, nawet jeśli inne obowiązki oznaczają, że ich roczna średnia ilość gier jest nieco niższa niż dwa razy w tygodniu.

Podsumowując zalecamy wymianę naciągu tyle razy w roku, ile razy grasz w ciągu tygodnia.

3. Nasze doświadczenie w naciąganiu rakiet

MCK Sport to specjalistyczny sklep narciarski i tenisowy oferujemy profesjonalne naciąganie rakiet tenisowych. Stale rozwijamy swoje doświadczenie biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach organizowanych przez największe światowe autorytety w dziedzinie tenisa. Możemy się pochwalić między innymi dyplomem ukończenia kursu, który prowadził Richard Parnell – jeden z najsławniejszych stringerów rakiet tenisowych. Mistrz świata w naciąganiu rakiet zdradził nam kilka sztuczek, których użycie znacznie poprawia kontrolę i siłę z jaką odbijamy piłkę. Chętnie użyjemy ich na Twojej rakiecie!

Naciągniemy Twoją rakietą zgodnie z najnowszymi trendami i zachowaniem podstawowych zasad. Poniżej przedstawiamy film od Head, w którym można zobaczyć jak obecnie naciąga się rakiety.

https://youtu.be/lhoUvVaeSvI
 • Racquet stringing is an art.
 • Racquet stringers are artists.
 • Racquet stringing is as old as tennis itself.
 • No professional tournament could take place without stringers.
 • No club tournament could take place without stringers.
 • Every stringer should make a statement by declaring “I am a stringer & proud of it”.
 • Strength comes from unity, Stringers unite!!
 • Stringers who get certified are contributing to the awareness and of the importance of the stringing profession.
 • Stringer Power is alive
 • Stringers need to stand up and be counted
 • Racquet stringing is a profession & as such needs to be recognised.
 • A racquet stringer can make a difference by making his or her voice heard
 • ParnellKnot wants to be the brand to bring stringers together under one logo.
 • ParnellKnot is the brand that wants to make a fashion statement for stringers.

4. Kim jest Richard Parnell?

Richard Parnell jest jednym z najbardziej znanych stringerów na świecie. Ten pochodzący z Wielkiej Brytanii weteran świata strun, trudną sztukę sznurowania rakiet przyswoił już w wieku 9 lat od swojego ojca. Swoją karierę rozpoczął w 1989 r. Doświadczenie zdobył na kortach ATP i WTA, a także podczas Pucharu Davisa. Od 15 lat każdego roku bierze udział w Wimbledonie. A w 2016 r. po raz pierwszy naciągał rakiety graczy Australian Open. Richard jest najbardziej znany z wynalezienia rewolucyjnego węzła sznurkowego – węzła Parnella. Nowatorska metoda naciągania rakiet uważana jest w świecie tenisa za wysublimowaną prostotę. Równocześnie jest najczęściej używanym węzłem na kortach światowych turniejów. Węzeł został po raz pierwszy użyty na kortach Wimbledonu w 2003 r. Richard Parnell jest również członkiem prestiżowego European Racquet Stringers Association.

https://youtu.be/y9a3c9uPY8A

FAQ – Najczęściej zadawane pytania przy naciąganiu rakiet?

https://youtu.be/dB69e_gi8uA

5. Maszyna do naciągania rakiet HEAD TE-3300

Aby zapewnić Państwu najwyższą jakość naciągu i niezawodną siłę, korzystamy również z supernowoczesnej maszyny do naciągania rakiet tenisowych HEAD TE-3300 ELECTRONIC STRINGING MACHINE. Jest to najwyższej klasy sprzęt, na którym naciągane są rakiety na największych imprezach tenisowych. Wysokiej klasy sprzęt zapewnia, że każdy naciąg jest bardzo precyzyjnie wciągnięty na ramę rakiety – dokładność oraz fachowa wiedza wpływa na jakość gry – poczuj różnicę w swojej grze i skorzystaj z fachowego serwisu! 

Maszyna HEAD TE-3300 charakteryzuje się:

 • Wyjątkową kalibracją, która wyklucza możliwość jakiejkolwiek pomyłki lub niedociągnięcia.
 • Jest kompatybilna z rakietami do tenisa, squasha, racquetballa i badmintona.
 • Posiada 6 punktowy system mocowania ramy.
 • Zapewnia Pre-stretch do 20%.
 • Ma zakres skoku siły naciągu co 0.2 kg.
 • Dodatkowo – wysokiej jakości zaciski dedykowane do tenisa, jak i badmintona.
 • Ma wbudowany specjalny sensor mierzy przesunięcie systemu ciągu struny, a jej napięcie jest obliczane przez oprogramowanie. Ten system jest niezależny od temperatury i wilgotności i nie wymaga kalibracji.

6. Na co wpływa naciąganie rakiet?

Siła

Jest to ilość energii przekazywanej do piłki po uderzeniu. Naciągi zwykle zwracają 95% energii, piłka zwraca od 55% do 60% energii. Oznacza to, że miększe struny zminimalizują ilość odkształconej kulki i umożliwią zatrzymanie większej ilości energii, aby następnie wygenerować większą moc. WIĘCEJ MOCY = większa prędkość przy mniejszym wysiłku.

Kontrola

Jest równoznaczna postrzeganiem przez gracza tego, gdzie może umieścić piłkę w polu. Na kontrolę wpływają przede wszystkim: wychodząca prędkości piłki, wychodzący początkowy kąt trajektorii i spin. Połączenie tych 3 parametrów generuje różne trajektorie lotu piłki o różnych poziomach kontroli.

Spin

Jest to rotacja nadana piłce przez sznurki naciągu po uderzeniu rakietą. Spin zależy zarówno od ruchu,  jak i od tarcia między sznurkiem a piłką. Im większa prędkość, z jaką naciąg odbija, tym wyższy jest obrót piłki, a przy tym większa jest ilość wygenerowanego wirowania. Wyższy spin oznacza więcej zakrzywionych trajektorii.

Komfort

Na komfort ma wpływ postrzeganie przez gracza uderzenia między rakietą a piłką. Gracze myśląc o komforcie zwracają również uwagę na to, czy

 •  Stłumione są drgania, czyli czy naciąg zmniejsza wibracje.
 • Jaki dźwięk słychać po uderzeniu piłki o w naciąg.

Zapraszamy do MCK Sport naciągamy rakiety w Warszawie al. 3-go Maja 2, mamy:

 • Profesjonalny serwis rakiet tenisowych HEAD i nie tylko.
 • Wysoko wykwalifikowany personel.
 • Najlepszej klasy sprzęt!

Naciąganie rakiet Warszawa

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej usługi naciągania rakiet tenisowych. Jesteśmy w Warszawie przy al. 3go Maja 2 MCK Sport. Profesjonalny serwis rakiet tenisowych HEAD to gwarancja jakości wymienionego naciągu. Poczuj różnicę i zobacz jak naciągnięte są rakiety profesjonalistów. Naciągamy również rakiety innych producentów, takich jak: Wilson, Babolat, Yonex, Prince, Tecnifibre, Dunlop, Pacific.

Zapraszamy do MCK Sport w Warszawie al. 3 Maja 2!

Rakiety testowe

Udostępniamy wiele modeli rakiet znajdujących się w naszej ofercie sprzedaży do testu. Podczas naciągania rakiety jest możliwość wypożyczenia rakiety.