Sidas

Sidas – wkładki do butów, suszarki, skarpety, protectory, inne akcesoria

Logo Sidas

Marka Sidas jest obecna na rynku już od ponad 40 lat. Pochodzi z Francji. Aktualnie jest jedną z najbardziej znanych na świecie firm zajmujących się rozwojem technologii poprawiających komfort użytkowania zarówno obuwia sportowego, jak i codziennego. Najważniejszym celem tej marki jest zagwarantowanie wygody w butach każdej osobie, niezależnie od jej stylu życia oraz od budowy stopy.

Firma Sidas specjalizuje się w produkcji wkładek do butów

Marka Sidas została założona w 1975 roku. Firmę stworzyło trzech profesjonalnych instruktorów narciarskich. Nazywali się oni: Loïc David, Jacques Martin oraz Gabriel Pellicot. Początkowym celem działania tych instruktorów było poprawienie komfortu stóp w butach narciarskich. Właśnie z tego względu wpadli oni na pomysł opracowania specjalnych wkładek, które powstały na podstawie odcisku stopy. Ten zamysł pochodził od Loïca Davida, który zauważył, że każda stopa jest trochę inna i wymaga innych wkładek. Tylko idealnie dopasowana do konkretnej stopy wkładka może zagwarantować jej właściwe wsparcie i stabilizację w bucie.

Na samym początku swojej działalności firma Sidas tworzyła wkładki CONFORM’ABLE z materiałów termoformowalnych. Obecnie francuska marka jest bardzo znana wśród narciarzy i przez cały czas dynamicznie się rozwija.

Jak powstała marka Podiatech, czyli SIDAS Medical?

Bardzo ważną postacią w rozwoju tej firmy był Patrick Boismal. Szukał on skutecznych sposobów na poprawienie komfortu obuwia medycznego przeznaczonego dla pielęgniarek i dla pozostałego personelu w szpitalach.
Stał się on częścią zespołu marki Sidas i zaczął pracować nad wykorzystaniem materiałów termoformowalnych w obuwiu medycznym. To doprowadziło do utworzenia w 1985 roku marki Podiatech. Od tej chwili Patrick Boismal zajął się promowaniem jej w środowisku lekarskim oraz podiatrycznym na świecie.

Jak rozpoczęła się produkcja wkładek sportowych przez markę Sidas?

Od 1995 roku firma zaczęła być promowana przez wielu wybitnych specjalistów, którzy zainteresowaniu się francuską technologią formowania wkładek do butów. Od tego momentu przedsiębiorstwo zajęło się rozwijaniem linii wkładek przeznaczonych dla użytkowników, którzy uprawiają sport. Powstały wkładki, które były dedykowane do takich dyscyplin sportowych jak na przykład: golf, piłka nożna, rugby, sporty halowe, bieganie, kolarstwo.

W 2003 roku przedsiębiorstwo przejęło trzech biznesmenów. Byli to: Francois Duvillard, Jean-Pierre Delangle i Thiery Ravillion. To sprawiło, że ta firma zaczęła być znana na całym świecie. Jej produkty dotarły aż do 30 krajów. Łącznie firma opatentowała ponad 40 produktów. Wkładki tej marki są polecane przez tak znanych producentów między innymi butów narciarskich, jak Salomon, Head, Atomic, RaidLight; Graf, Fi’zi:k, Dynafit, Technica, Lange, Rossignol.

Poza wkładkami do butów w ofercie marki Sidas znajdują się również między innymi:

  • żelowe ochraniacze;
  • buty wewnętrzne;
  • buty narciarskie;
  • skarpety narciarskie;
  • suszarki do butów;
  • podgrzewane skarpety;
  • oraz inne akcesoria.

W ofercie naszego sklepu znajdują się wyselekcjonowane produkty, najwyższej klasy parametrów, oraz pozytywnie przez nas ocenione

Znajdujesz się aktualnie w: