Buty narciarskie dla eksperta – Fischer Ranger 2019?

Na pewnym etapie rozwoju narciarskiego – kontrola staje się bardzo ważnym elementem, wręcz najważniejszym. Zaczyna się wtedy poszukiwanie butów, tak twardych i niewygodnych byle tylko móc wytrzymać w nich cały dzień na stoku. Idąc jednak krok dalej szukamy butów wszechstronnych. Takich w których czasem pojeździmy z dziećmi, czasem posiedzimy pół dnia w barze :). Albo pochodzimy po mieście, bo tak wyszło i nie było okazji ich zmienić. Czyli poszukujemy butów do wszystkiego …

Fischer Ranger 2019 – buty narciarskie na każde warunki!

Fischer Ranger 2019 – buty narciarskie na każde warunki! U doświadczonego narciarza taki tytuł budzi wątpliwości, ze mną zresztą było podobnie. Trudno jednak opisać te buty inaczej, dlaczego?

Kolekcja Fischer Ranger na sezon 2018/2019 to pewna rewolucja, coś czego jeszcze żaden producent nie oferował. Ale po kolei, pierwszy plus to Grip Walk. System znany od roku, mało kto pewnie miał okazję go testować, czasem wymaga dostosowania wiązań. Ale ma też swoje plusy. Gumowana, zaokrąglona podeszwa ułatwia chodzenie. Wcześniej nie maiłem problemu z chodzenie w butach narciarskich i pokonanie schodów nie stanowiło dla mnie problemu. Ale wcześniej nie zakładałem butów w pokoju hotelowym i bezszelestnie przemieszczałem się po holu hotelu nie zwracając niczyjej uwagi.

fischer-ranger-2019

Poza Grip Walkiem mamy ruchomą cholewkę w zakresie 55 stopni, jest to coś podobnego do trybów chodzenia w zwykłych butach narciarskich. Waga – kolekcja Fischer Ranger 2019 jest super lekka buty ważą połowę mniej, niż zwykłe – sprawiają wrażenie jakbyśmy mieli zwykłe trekkingowe buty na nodze. Cieniutkie klamry, cienki pas spinający i lekka skorupa wszystko trwałe i dopracowane, Fischer zrobił lekkie solidne buty!

To wszystko zapewnia nam wysoki komfort użytkowania. Mamy buty dobre na każdą okazję, ale czy do jazdy też? Tak, producent oferuje model w dość wysokich flexach damskie 90 i 110. Męskie 100, 120 i 130. Wszystkie buty są raczej wąskie przy długości 26,5 mamy 99mm. Dla niektórych osób może to być za mało, ale nieoficjalnie da się je trochę rozciągnąć. Choć najpierw sugeruję przez kilka dni je potestować.

fischer-ranger-boots

Ponad standardowo jest też system ułatwiający zapinanie górnych klamer, oraz możliwość wykorzystania butów jako skitourowych. Co jest dodatkową fajną opcją, ilu narciarzy mówiło, że chociaż raz chcieliby spróbować skitouringu, ale nie było na to okazji…

Fischer Ranger 130 2019

Fischera Ranger 130 2019 bardzo mnie zaskoczył – oczywiście pozytywnie. Bardzo dobre trzymanie nogi (dla mnie nawet ciut za wąskie), szybkie przenoszenie sił na narty podczas jazdy, wysoki komfort poza stokiem. Waga – niska, nawet super niska, niespotykana dotąd w narciarstwie alpejskim, zwłaszcza przy flexie 130!

buty-narciarskie-fischer

Bez dwóch zdań buty warte polecenia, po buty zapraszamy tutaj >>>

Napisał: Kuba Ciechalski – tester sprzętu Fischer, MCK Sport

 

 

Tagi: , , ,