GRIP WALK – nowe podeszwy w butach narciarskich

Grip Walk w sezonie 2017/2018 w butach narciarskich pojawia się nowość, która naszym zdaniem sporo zmieni w narciarstwie i doborze sprzętu … a zanim zmieni to pewnie sporo namiesza

Nie wchodząc w szczegóły system Grip Walk to po prostu zaokrąglona podeszwa buta narciarskiego. Zdaniem producentów ma to ułatwić chodzenie w butach narciarskich, no i ułatwia. Ale inna podeszwa buta narciarskiego nie pasuje już do tradycyjnych wiązań – czyli z nowym butem nie założymy starych nart… 

Do butów z systemem Grip Walk potrzebujemy nart ze specjalnymi wiązaniami …

Wiązania typu MBS dostępne w nartach Fischer i Head od sezonu 2017/18 są kompatybilne z nowymi butami ( o wiązaniach więcej w osobnym artykule)

Zwracamy szczególną uwagę na właściwy dobór sprzętu – niekompatybilny sprzęt lub źle ustawiony zagraża naszemu bezpieczeństwu!

Wybierając nowy buty z nową podeszwą wybierzmy też odpowiednie narty, lub zmieńmy wiązania na MBS.

Trzeba przyznać, że nasi producenci: Fischer i Head podeszli do sprawy uczciwie, bowiem ich wiązania MBS (Tyrolia) są kompatybilne z butami z systemem Grip Walk, oraz tradycyjnymi Alpine. Jednak jest w tym wszystkim coś więcej, równolegle do Fischer’a i Head’a pojawia się też system u innych producentów Walk Sole i Walk to Ride. Oferowane wiązania MBS są kompatybilne ze wszystkimi nowymi systemami / butami.

Zatem przy zakupie butów sugerujemy zwrócić uwagę jaką podeszwę wybieramy i czy produkt, który kupujemy będzie pasował do naszych nart.

Buty Fischer z podeszwą GRIP WALK – zapraszamy

Tagi: , , ,