HEAD NEXO LYT to buty stworzone dla narciarzy, którzy mierzą wysoko. Skorupa tych butów została wykonana z ultra lekkiego materiału opartego na strukturze Graphenu. To bardzo mocne tworzywo, które jest już dobrze znane z innych flagowych modeli sprzętu HEAD. Specjalny kształt skorupy buta sprawia, że energia jest jeszcze efektywniej przenoszona na nartę.

Jeszcze lepsze dopasowanie

Nigdy wcześniej buty narciarskie nie leżały tak dobrze na stopie! Wszystko za sprawą systemu 3D Evo Custom. W modelu HEAD NEXO LYT po raz pierwszy zastosowano również rewolucyjną technologię HEAD Liquid Fit. Pozwala ona na dowolną modyfikację poziomu dopasowania buta. Regulacja dopasowania odbywa się poprzez wstrzyknięcie plastycznej masy do specjalnych kieszeni, które znajdują się w wewnątrz kapcia buta narciarskiego. Niepowtarzalność nowego pomysłu HEAD polega na tym, że dopasowanie jest odwracalne. Innymi słowy, jeżeli po kilku zjazdach uznamy, że but jest jednak za ciasny, możemy wrócić do sklepu i poprosić ekspert o “odessanie” części masy.

 

Head Nexo fit

 

Czym się wyróżniają buty HEAD NEXO LYT?

Przede wszystkim, buty HEAD NEXO LYT są niebywale lekkie. Producent podaje, że ich waga jest 30% niższa od przeciętnych butów narciarskich dostępnych na rynku. Ten model jest dedykowany dobrze jeżdżącym i zaawansowanym narciarzom, którzy szukają bezkompromisowych rozwiązań. W ofercie dostępne są buty o flexie 130, 120, 110 i 100. W tych ostatnich nie ma technologii Liquid Fit, dlatego sugerujemy zwrócić na to uwagę podczas zakupów. NEXO LIT należą do grupy wąskich butów, które umożliwiają bardzo dobrą kontrolę nad nartami. Sprzyja temu także wyposażenie w czteroklamrowy system Superleggera. Każda z klamer wykonana jest z wysokiej jakości stopu mocnego aluminium, który ma gwarancję niezawodności na lata. Jakby tego było mało, kapeć został ocieplony za pomocą Primaloftu. Dzięki temu buty narciarskie są wyjątkowo ciepłe, a przy tym łatwo odparowują pot, nie chłoną brzydkich zapachów i nie odkształcają się podczas suszenia.

 

Tagi: , , , , , , , , ,