FISCHER SOMA-TEC. Power. Grip. Control.

Technologia FISCHER SOMA-TEC obecna jest w każdym modelu butów narciarskich Fischer. Ponieważ motto “Słuchaj swoich stóp” nieustannie towarzyszy marce przy projektowaniu butów. Buty zostały stworzone w taki sposób, aby przy zachowaniu naturalnej postawy ciała w kształcie V, wykorzystać całą moc jaką wkładamy w ruch i równocześnie ochronić stawy. Dzięki temu mniej się męczymy i nasze ruchy są w 100% zgodne z naturalną motoryką.

 

 

Powszechnie przyjęta postawa wymuszającą równoległe ułożenie nóg względem nart nie jest naturalna i powoduje urazy kolan. Dzięki Soma-Tec kończymy z tą nieprawidłowością. Naturalna pozycja V zachowana jest wewnątrz buta. Czubki palców delikatnie uciekają na zewnątrz, a pięta jest nieznacznie obniżona. Dzięki tej, bardziej anatomicznej postawie, narciarz stoi w naturalnej dla siebie pozycji, co zmniejsza napięcia w stawach kolanowych i redukuje ryzyko urazów.

 

Jednocześnie – i jest to rzecz, która wyróżnia nasze buty Soma-Tec od innych – środek ciężkości buta leży idealnie w linii ze środkiem ciężkości narty. To oznacza, że przejście z krawędzi na krawędź jest szybsze, a ty zachowujesz większą kontrolę, optymalną przyczepność i wysoką precyzję z użyciem mniejszej siły. Cała moc, którą wkładasz w ruch przenoszona jest idealnie w linii buty-narty.

 

somat-tec-fischer

 

SOMA-TEC – PRZEKONAJ SIĘ SAM:

Stań luźno, w najwygodniejszej dla siebie pozycji. Spójrz w dół na swoje stopy, czubki palców uciekają delikatnie na zewnątrz. Teraz przesuń stopy tak, by stały obok siebie równolegle. Nie odrywając pięt od podłogi zrób przysiad, schodząc najniżej, jak potrafisz. Czujesz jak kolana zbliżają się do siebie tworząc X z twoich nóg?

 

soma-tec

 

Jest to dokładnie najgorsza z możliwych postawa niszcząca twoje stawy. Napięcie kumuluje się w kolanach, co z czasem doprowadzi do urazów. Poza kolanami, taka postawa powoduje większy nacisk na wewnętrzną krawędź narty z racji tego, że noga od kolana w dół również ucieka do środka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A teraz zrób przysiad jeszcze raz z tym, że stopy ustaw tak, by palce skierowane były na zewnątrz, a stopy ułożyły się w V. Żadnego ruchu w biodrach, kolana w jednej linii ze stopami, zero napięć w kolanach. Co więcej, jesteś wstanie zrobić głębszy przysiad, ponieważ kostka może pracować w większym zakresie.

Tagi: ,