Fischer The Curv

Jak narodziła się kolekcja Fischer The Curv?

Wszystko zaczęło się od tego, że kilka lat temu wytyczne FIS sprawiły, że narty race’owe stały się możliwe do ujarzmienia tylko przez zawodników. Trzej muszkieterowie, wraz z marką Fischer, zapragnęli stworzyć sprzęt dla narciarzy o bardzo wysokim poziomie, jednak pozostających amatorami. Pierwsze przymiarki rozpoczęły się w 2014 roku, a efekt ukazał się dwa lata później. Technologie, które zastosowano w The Curv, można spotkać jedynie w sprzęcie zawodniczym. To między innymi karbon i tytan sprawiają, że deski są bardzo sztywne. Przeznaczone dla zaawansowanych i ambitnych narciarzy, którzy nie muszą podporządkowywać się wytycznym FIS.

Rodzina nart The Curv

Jest to więc kolekcja dla osób poszukujących na stoku mocnych wrażeń. W skład rodziny The Curv wchodzą cztery kategorie nart. Łatwiejsze w obsłudze modele DTI i DTX są węższe w talii i mają mniejszy promień skrętu. Są w stanie wybaczyć dużo więcej błędów. Nartą przejściową jest model GT, od tego roku ma pod butem 76 mm. Narta jest najbardziej uniwersalna z całej kolekcji i świetnie sprawdza się w każdych warunkach. Dość sztywna, ale jednocześnie szalenie stabilna i skrętna. Najbardziej wymagającym jest model The Curv – narta prawie że zawodnicza, jednak przyjaźniejsze od tych pucharowych. To dobry wybór dla bardzo zaawansowanych narciarzy. Niektóre spośród modeli unisex dostępne są w drugiej wersji kolorystycznej Women Selection, stworzonej z myślą o kobiecych gustach.

Celem stworzenia Fischer The Curv było osiągnięcie pierwszorzędnej linii high performance, inspirowanej technologiami z Pucharu Świata. W tym celu wykorzystana została wiedza i doświadczenie trzech wielkich narciarzy, którzy dzięki The Curv mogli zrealizować marzenie o osiąganiu perfekcyjnych łuków. Tak oto powstały stabilne narty stworzone do dużych prędkości i szerokich dynamicznych skrętów.

Fischer Race Curv

Fischer Alpine - THE CURV

Narty Fischer The Curv

Narty Fischer The Curv to już kultowa grupa w ofercie Fischer’a dostępna od kilku sezonów. Fischer jak zwykle wypuszczając nową grupę nart przemycił kilka nowych technologii. Triple Radius System – potrójne taliowanie, nie dajmy się jednak zwieść pozorom, system jest bardziej skomplikowany, niż może się wydawać, a działa fantastycznie. W tym sezonie zyskała ona nieco agresywniejsze wycięcia o nazwie Radical Triple Radius.

Modele nart The Curv zostały opracowane z myślą o wszechstronnych osiągach na różnych nawierzchniach, zapewniając całodzienną radość na stoku. Modele te są idealne dla narciarzy, którzy lubią pokonywać zakręty o różnym promieniu i chcą osiągów bez ograniczeń.

Wybierz dla siebie dokładnie, jak będzie wyglądał każdy zakręt, abyś mógł jeździć na nartach do samej krawędzi. Nowa generacja linii RC4 The Curv to idealny wybór dla narciarzy, którzy nie idą na kompromisy.

Cała gama The Curv została opracowana we współpracy z czterema sportowcami Hansem Knaussem, Mikem von Grünigenem, Christiną Födermayr i Kyle Smaine, aby zagwarantować najwyższą przyjemność z skręcania i radość z jazdy od pierwszego do ostatniego zakrętu.

Zobacz wszystkie modele nart Fischer The Curv dostępne na MCK Sport.

Fischer Race Curv

Narty Fischer The Curv – nowości na sezon 2021/2022

Narty The Curv 2021/2022

Nowa seria RC4 The Curv łączy w sobie osiągi nart wyścigowych z wszechstronnością, aby zagwarantować najwyższą przyjemność ze skręcania, a także frajdę z jazdy od pierwszego do ostatniego zakrętu. Innowacyjne technologie, takie jak Carbon Bridge, Diagowrap i Radical Triple Radius, gwarantują ekstremalną stabilność i kontrolę skrętu nawet w najbardziej wymagających warunkach.

"Obsessed" - w poszukiwaniu łuku idealnego

Jak osiągnąć ten idealny zakręt, który przyniesie nam maksimum satysfakcji? To pytanie postawiło sobie czworo profesjonalnych sportowców – Hans Knauss, Mike von Grüningen, Christina Födermayr i Kyle Smaine. Ich głównym celem było opracowanie linii nart, która zagwarantuje największą przyjemność skręcania i da radość z jazdy od pierwszego do ostatniego zakrętu. Obsesja na punkcie idealnych łuków zaprowadziła ich do stworzenia kolekcji nart Fischer The Curv.

Fischer RC4 CT vs. The Curv

Zawodnik Pucharu Świata Steven Nyman porównał dwa modele nart RC4 CT i The Curv. W tym filmie wyjaśnia różnice i podpowiada, dla których nart jest odpowiednia.

Jeśli Ty też ciągle poszukujesz najlepszych wrażeń z narciarstwa, rodzina The Curv pomoże Ci je odnaleźć. Fischer The Curv to narty dla narciarzy, którzy nie idą na kompromisy.

Narty Fischer RC4 The Curv

Buty Fischer The Curv

Seria butów RC4 The Curv oferuje buty o wysokich osiągach, będące satysfakcjonującą mieszanką wysokowydajnego narzędzia do jazdy na nartach all-mountain i praktycznego sprzętu do jazdy all-mountain na cały dzień. Wybór 3 różnych rozmiarów – High, Medium i Low Volume pozwala narciarzom na wybór buta w oparciu o dopasowanie bez rozpraszania się różnicami w cechach, wzorach lub elastyczności. Na skorupie buta znajdziemy skrótowe oznaczenia HV, MV, LV. Kształt stopy będzie decydował o wyborze preferowanego modelu RC4 The Curv, ale osiągi na nartach pozostają niezmiennie świetne.

Kolekcja sprzętu narciarskiego Fischer sezon 2021/2022

Buty Fischer The Curv ONE – 101 mm

Buty Fischer The Curv ONE to od sezonu 2020/21 poszerzenie kolekcji niezwykle udanych butów z serii Fischer’a. The Curv ONE to obecnie z 3 dostępnych modeli najszersza wersja butów 101 mm/26,5 skierowana dla osób jeżdżących cały dzień na nartach, mających dość szerokie stopy. High Performance High Volume (HV).

Zobacz wszystkie buty Fischer The Curv ONE dostępne na MCK Sport.

 

Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv - sezon 2020/2021

Znajdujesz się aktualnie w: