Head Open League – amatorskie rozgrywki tenisowe odbywające się na terenie Warszawy i okolic.

Rozgrywki wstrzymane do odwołania z powodu COVID!

2 runda trwa do 15.11 – cały czas można dopisać się do ligi – zapraszamy!

Dla każdego zawodnika, który zapisze się do rozgrywek przewidziany jest specjalny gift pack od Head na start.

MCK Sport razem z HEAD – serdecznie zaprasza do udziału w lidze tenisowej HEAD OPEN LEAGUE – rozgrywki odbywać się będą na terenie Warszawy i okolic – nie ograniczamy się do 1 klubu, oraz jednej nawierzchni. Całość prowadzona jest na platformie korty.org.

Head Open League system gier

Rozgrywki będą prowadzone w 4 ligach tenisowych. Wielkość lig uzależniona będzie od ilości zgłoszonych zawodników – z równym podziałem na poszczególne ligi. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator zastrzega możliwość zmiany systemu.

W każdym sezonie planowane jest rozegranie 8 rund po minimum 5 spotkań w każdej rundzie. Harmonogram rozgrywek będzie pokrywać się z rokiem szkolnym (start w połowie września, zakończenie w maju).

Zawodnicy rozgrywają mecz do 2 wygranych setów, przy wyniku po 1 w każdym secie rozgrywany jest tie-break do 10 wygranych punktów. Po każdej rundzie około 20-25% zawodników z najlepszym i najgorszym bilansem awansuje, lub spada do odpowiedniej ligi. Dopuszcza się rozgrywanie meczy w formie skróconej set od stanu 2:2.

Head Open League punktacja

Zawodnicy będą otrzymywali punkty za każdy wygrany mecz (3pkt za zwycięstwo 2:0 i 2:1, 2pkt za przegraną 1:2, oraz 1pkt za przegraną 0:2), oraz punkty za ligę, w której grają w danej rundzie (1 liga 4pkt, 2 liga 3pkt, 3 liga 2pkt, 4 liga 1pkt). O zwycięstwie w całych rozgrywkach decydować będzie liczba zdobytych punktów, lub przy tej samej ilości punktów korzystniejszy bilans gemów.

O awansie, lub spadku w lidze decydować będzie ilość zdobytych punktów. Przy ligach większych, niż 6 osób organizator dopuszcza możliwość rozegrania przez zawodnika większej ilości spotkań, niż 5 – w takim przypadku w pierwszej kolejności liczone będą zwycięstwa – do 5. Przy takiej samej ilości zdobytych punktów przez zawodników o ich klasyfikacji będzie decydował bilans gemów (zdobyte minus stracone) obliczane z wyników wszystkich spotkań rozegranych w danej rundzie.

Head Open League gdzie gramy?

Rozgrywki prowadzone będą na terenie Warszawy i okolic. Zawodnicy na mecz umawiają się we własnym zakresie. Zachęcamy do gier w różnych miejscach, oraz do elastyczności w trakcie umawiania na mecz.

Head Open League zapisy / wpisowe

Do rozgrywek można zgłaszać się mailem, lub automatycznie wykupując wpisowe on-line poprzez stronę mcksport.pl, lub halatenisowa.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, oraz nazwisko zawodnika, nr telefonu kontaktowego, oraz adres email.

Wpisowe do rozgrywek wynosi 100zł/osoby

MCK Sport prowadzi rozgrywki pro bono – całość wpisowego przeznaczona zostanie na pakiety startowe, oraz nagrody w rozgrywkach.

Znajdziesz nas również na facebook: https://www.facebook.com/Head-Open-League-620564215267179

Nagrody Head Open League

Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody, plus nagrody specjalne dla najaktywniejszych.

Poza nagrodami uczestnicy ligi mogą liczyć na specjalny rabat na wybrany model piłek, oraz specjalne promocje i rabaty w sklepie mcksport.pl – szczegóły wkrótce!

Masz problem z zalogowaniem? Otwórz stronę w nowym oknie.

Terminarz rozgrywek Head Open League:

  • 1 runda: 14.09.2020 – 11.10.2020r
  • 2 runda: 12.11.2020 – 15.11.2020r
  • 3 runda: 16.11.2020 – 13.12.2020r
  • 4 runda: 14.12.2020 – 24.01.2021r
  • 5 runda: 25.01.2021 – 07.03.2021r
  • 6 runda: 08.03.2021 – 04.04.2021r
  • 7 runda: 05.04.2021 – 09.05.2021r
  • 8 runda: 10.05.2021 – 11.06.2021r

Regulamin Head Open League

Regulamin Head Open League

ZASADY OGÓLNE

1. Celem rozgrywek HEAD OPEN LEAGUE jest podniesienie poziomu sportowego tenisistów, dobra zabawa i towarzyska forma spędzanie czasu na korcie.

2. Organizatorem turnieju jest MCK Sport, al. 3-go Maja 2, 00-391 Warszawa.

3. Uczestnikami rozgrywek mogą być wszyscy amatorzy, którzy zapiszą się do rozgrywek. Osoby, które były klasyfikowane na listach PZT nie mogą brać w nich udziału.

4. Zgłoszenia przyjmowane są przez Organizatora mailowo: info@mcksport.pl, przez system korty.org, telefonicznie 606-236-794. Prosimy podać: imię, nazwisko, nr tel, oraz e-mail.

5. Wszystkie mecze odbywają się na terenie Warszawy i okolic. Zawodnicy umawiają się na mecz we własnym zakresie dzieląc kosztami kortu po połowie.

6. Rozgrywki są przeprowadzane w 4 ligach w grupach min. 6 osobowych ,,systemem każdy z każdym”, przy większych grupach liczymy 5 zwycięstw, lub ich punktowy odpowiednik.

7. Terminy rozgrywanych rund, lista rankingowa oraz wyniki spotkań są dostępne na stronie internetowej: https://mcksport.pl/head-open-league/ lub https://korty.org/liga/head-open-league.

8. Komisja turniejowa rozstrzyga wszelkie kwestie sporne.

MECZE

1. Mecze w systemie Head Open League rozgrywane są na terenie Warszawy i okolic w wolnych godzinach odpowiadających zawodnikom, kosztami wynajęcia kortu zawodnicy dzielą się po połowie.

2. Mecze Head Open League rozgrywane są do 2 wygranych setów, przy stanie po 1:1 w setach rozgrywany jest tie-break do 10 wygranych punktów, lub przewaga 2pkt.. Organizator dopuszcza możliwość krótszych gier za obopólną zgodą zawodników i rozegranie setów od stanu 2:2 w gemach.

3.Na koniec każdej rundy osoby sklasyfikowane na pierwszych 2 miejscach przechodzą  do ligi wyżej, natomiast osoby, które zajmą dwa ostatnie miejsca spadną niżej.

4. Każdy zawodnik sklasyfikowany jest w lidze na pozycji od 1 do… . W każdej rundzie zawodnicy na niższych pozycjach WYZYWAJĄ (dzwoniąc, pisząc maila, SMS, lub wyzywając przez korty.org) na mecz zawodników sklasyfikowanych na wyższych pozycjach. Zawodnik wyzwany ma obowiązek w ciągu 72h odpowiedzieć i umówić się na spotkanie. Wyzywający proponuje miejsce rozegrania meczu – zachęcamy do elastyczności i umawiania spotkań regularnie 1raz/tydzień!

5. Jeśli wyzwany nie może umówić się na mecz w jakimkolwiek terminie w ciągu najbliższych 14 dni lub nie ma możliwości skontaktowania się z nim, wyzywający powinien zgłosić ten fakt Organizatorom. W przypadku potwierdzenia przez Organizatorów braku możliwości rozegrania meczu przez wyzwanego lub braku możliwości skontaktowania się z wyzwanym, wyzwany oddaje mecz walkowerem, co traktowane będzie jako zwycięstwo 2:0, przy czym bilans gemów będzie 0.

6. Każdemu zawodnikowi przysługuje 10 dniowy urlop w każdej rundzie, przez system można się zamrozić – urlop nie zwalnia jednak z rozegrania spotkań i należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu przerwy.

7. W dniu meczu zawodnicy powinni umówić się na kolejne spotkanie.

8. Nowo dopisany zawodnik tworzy nową ligę lub wchodzi do ostatniej grupy (niepełnej).

9. Uczestnicy biorą udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność.

10. Rozgrzewka przed meczem nie powinna trwać dłużej niż 10 minut.

PUNKTACJA

1. Za rozegrane mecze będą przyznawane punkty w następujący sposób: 2:0 – 3pkt, 2:1 – 3pkt, 1:2 – 2pkt, 0:2 – 1pkt. Zawodnicy otrzymają punkty za ligę, w której grają w danej rundzie: 1 liga – 4pkt, 2 liga – 3pkt, 3 liga – 2pkt, 4 liga – 1pkt.

2. Gracze będą klasyfikowani na podstawie zgromadzonych punktów, po 2 osoby z największą i najmniejszą liczbą punktów na koniec rundy będą awansować/spadać do ligi wyższej/niżej.

3. Jeżeli zawodnicy na koniec rundy mają po tyle samo punktów, to o ich miejscu decyduje bilans gemów wygranych do przegranych gemów. Jeśli zawodnicy mają taki sam bilans decyduje bezpośrednie spotkanie.

4. Na koniec sezonu osoby sklasyfikowane na 3 pierwszych miejscach mają zagwarantowany start z 1 ligi w następnym sezonie.

5.Organizator rozpisuje nową rundę na podstawie wyników w tabelach ligowych. Zawodnicy zgłaszający nie wpisane wyniki spotkań po rozpisaniu nowej rundy otrzymają punkty za mecz, ale nie zostaną przeniesieni do ligi wyżej lub niżej, jeśli po korekcie wystąpi taka sytuacja.

6. O zwycięstwie w rozgrywkach Head Open League będzie decydowała liczba zdobytych punktów, które naliczane będą na koniec każdej rundy i sumowane po 8 rundach.

ZNIŻKI, OPŁATY, NAGRODY

1. Po zgłoszeniu do ligi zawodnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty za wpisowe w wysokości 100zł na sezon. Całość wpisowego przeznaczona jest na startowy gift pack i nagrody dla zwycięzców.

2. HEAD Tour XT oficjalną piłką rozgrywek – zawodnicy mogą liczyć na specjalną ofertę na zakup piłek tenisowych. Organizator nie narzuca konkretnego rodzaju piłek, zawodnicy wyzywający powinnien mieć minimum 3 nowe piłki na mecz.

3. Organizator zapewnia dodatkowe zniżki i rabaty na produkty z ofert Head.

4. Wraz z rozwojem rozgrywek organizator będzie rozszerzał bazę kortów tenisowych, w których zawodnicy biorący udział w rozgrywkach mogą liczyć na rabat, obecnie zniżka obowiązuje:

– Klub Tenisowy Marki, ul. Piłsudskiego 117, 05-270 Marki, ceny za 1h: sezon letni: 40zł rano, 50zł wieczorem + weekendy, sezon zimowy: 50zł rano, 60zł wieczorem + weekendy.