Head Solar
Gogle Head Solar to model, który zwyciężył na międzynarodowych Targach ISPO w 2016. Wyróżnia się świetnym wyglądem, bardzo niską wagą i świtną ceną! To właśnie dzięki połączeniu tych trzech cech model Head Solar jest tak popularny. Gogle bardzo dobrze łączą się z kaskami (również innych producentów) do tego dostępne są w dwóch rozmiarach i kilku kolorach. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie!
Właściwości gogli Head Solar
Szyba cylindryczna: zwiększa pole widzenia, wygląda bardzo efektownie
UV400: filtr w szybie chroni oczy przed naświetleniem, jednocześnie zapewniając doskonałe wizję.
Anti-fog: ochrona przed parowaniem jest w czasie szaleństw na stoku niezbędna. Model Horizon, wyposażony w funkcję odparowywania wilgoci w każdych warunkach.
FMR: lustrzane wykończenie szyb gogli, dodatkowo chroni przed światłem. Funkcja zabezpiecza oczy nawet w mocno słoneczne dni, odbijając światło od lustrzanej powierzchni.
Framelens: jak nazwa wskazuje to oprawa gogli bez ramki zewnętrznej. Stelaż znajduje się w środku gogli, dzięki temu pole widzenia jest powiększone.
Comfort Foam Microfleece: to rodzaj pianki o podwojonej gęstości, zapewnia niebywały komfort, dodatkowo zabezpiecza przed parowaniem.
Komfort Head Solar
Potrójna pianka, oraz elastyczna oprawa zapewniają najwyższy komfort dopasowania do twarzy. Head produkuje model Solar w dwóch rozmiarach M oraz L – w zależności od potrzeb można wybrać model gogli idealnie dopasowany do twarzy. Rozmiar M polecamy dla osób z mniejszą twarzą, lub kobiet, natomiast rozmiar L dla osób z większą twarzą.
Trwałość Head:
Producent postawił na solidność. Materiały użyte w produktach Head były wielokrotnie testowane, zarówno w studiu jak i w zmiennych warunkach pogodowych na zewnątrz. Wszystkie rozwiązanie, które marka zastosowała nie tylko w goglach pozwolą cieszyć się sobą wiele lat.
Head – historia marki:
Howard Head inżynier lotnictwa urodzony 1914 roku, niezadowolony ze swojego sprzętu narciarskiego postanowił ulepszyć obecny na rynku. Zrezygnował z pracy w swojej branży, korzystając z wiedzy jaką zdobył w zawodzie poświęcił się już do końca życia projektowaniu sprzętu narciarskiego. Pierwsze narty skomponowane z aluminium i drewna, faktycznie były lżejsze, dzięki temu o wiele szybsze, od drewnianych. Jednak po szeregu testów okazało się, że były łamliwe. Kolejnym krokiem było pokrycie nart sztucznym tworzywem. Okazało się, że to był klucz do perfekcyjnych nart. Co prawda były tak samo ciężkie jak ówczesne na rynku, jednak bardzo szybkie i skrętne.