Ferie na nartach tak samo, jak każdy inny wyjazd dla jednych są znakomitym pomysłem, a inni podchodzą do niego sceptycznie. Wiadomo, że sporty zimowe i w ogóle sporty, nie są dla każdego. Zresztą zima dla wielu osób jest takim czasem, który chciałyby zwyczajnie przespać. Najlepiej zamknąć się w domu z kocykiem, herbatką i regałem pełnym książek.

Ferie na nartach

Ferie na nartach – idealny pomysł dla osób aktywnych

Jednak jest też druga grupa, która siedzenie w domu w czasie wolnym traktuje, jak najgorszą karę. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, to pewnie nie tylko wybierasz się na ferie na nartach, ale może również jeździsz na łyżwach albo regularnie chodzisz na siłownię. Na szczęście sporty zimowe są lubiane przez coraz większą ilość osób. Ferie można spędzić nie tylko za granicą, na przykład w Alpach. Polskie góry również mają całkiem sporo do zaoferowania i warto się do nich przekonać.

Ferie na nartach możesz spędzić z całą rodziną albo z grupą znajomych. W końcu ferie mają nie tylko dzieci, ale również studenci. Dorośli też mogą sobie zorganizować zimowy urlop. Warto się zastanowić nad takim wyjazdem, ponieważ jazda na nartach jest korzystna dla Twojego ciała, jak również psychiki.

Jazda na nartach – jakie są zalety takiego rozwiązania podczas ferii?

Jazda na nartach to doskonały trening aerobowy całego ciała. Poprawia koordynację ruchową, funkcjonowanie układu krążenia oraz wzmacnia wszystkie mięśnie. Gdy spędzisz ferie na nartach, to będziesz się czuł silniejszy. Znikną ewentualne problemy z oddychaniem, a wróci energia.

W czasie jazdy na nartach bardzo intensywnie pracują mięśnie nóg i pośladków, brzucha, pleców. Te wszystkie partie mięśniowe zazwyczaj są osłabione. Jest to spowodowane siedzącym trybem życia.

Jazda na nartach może stanowić doskonałą profilaktykę w zakresie bólów kręgosłupa.

Wypoczynek na nartach – co zabrać na taki wyjazd?

Poza dobrym nastawieniem oczywiście potrzebny Ci będzie sprzęt narciarski. Co możemy Ci polecić? Uważamy, że w Twoim ekwipunku powinny się znaleźć koniecznie:

Bielizna termoaktywna UYN zapewni Ci ciepło niezależnie od warunków panujących na stoku. W tej bieliźnie została zastosowana między innymi technologia COOLVENT.

Polega ona na tym, że perforacje przenikają wewnętrzną powierzchnię. Dzięki temu bielizna termoaktywna UYN gwarantuje stały przepływ powietrza i odpowiednią wentylację.

Bielizna termoaktywna UYN na wyjazd podczas ferii

Natomiast skarpety UYN mają inteligentny uchwyt antypoślizgowy, zapewnia stabilność stopy. Antywstrząsowa tarcza, w którą są wyposażone skarpety UYN, absorbuje wstrząsy i chroni wrażliwe ścięgno Achillesa za sprawą tkanej struktury 3D.

Gogle narciarskie SMITH  zagwarantują Ci nie tylko doskonałą widoczność na stoku, ale również będą chroniły Twój wzrok przed promieniowaniem słonecznym i przed drobinkami lodu.

Gogle narciarskie SMITH I/O 4D MAG są wyposażone w specjalne szyby ChromaPop, które zwiększają kontrast i poprawiają rozdzielczość widzenia.

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia narciarza są oczywiście kije narciarskie. Z czystym sumieniem możemy Ci polecić te marki Fischer, które znajdziesz w naszym sklepie MCK Sport. Kije narciarskie Fischer pomogą Ci w utrzymaniu równowagi i skorygują Twoją postawę ciała w czasie zjazdów. Na pewno mając kije narciarskie, będziesz się czuł pewniej na nartach, niezależnie od poziomu Twojego zaawansowania.

Dobrym wyborem będą na przykład kije narciarskie FISCHER RC4 SL JR 2021. Są one przeznaczone dla juniorów i wykonane z aluminium.

Ostatni element narciarskiego wyposażenia, czyli rękawice narciarskie, ochronią Twoje dłonie przed zimnem i otarciami.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym produktami albo są Ci potrzebne inne akcesoria na ferie na nartach, to zachęcamy do odwiedzenia sklepu MCK Sport!

Tagi: , ,