Ferie w górach z dziećmi stanowią pewne wyzwanie. Dlatego warto się do nich wcześniej dobrze przygotować. Jeżeli planujesz wyjazd w góry z dziećmi, a jeszcze nie masz zarezerwowanego noclegu, to powinieneś to niedopatrzenie nadrobić jak najszybciej. W przeciwnym razie będziesz musiał tłumaczyć maluchom, dlaczego od wielu tygodni, wyczekiwany przez nie wyjazd nie doszedł do skutku.

Każdego roku do Zakopanego przyjeżdżają tłumy turystów. Chociaż miejsc noclegowych jest tam mnóstwo, bo górale są w stanie wynająć każdą możliwą kwaterę, to te najlepsze punkty, są rezerwowane na samym początku sezonu narciarskiego.

wyjazd w góry

Ferie w górach – jak znaleźć nocleg w Zakopanem?

Pierwszym miejscem, na którym są dostępne miejsca noclegowe, są oczywiście strony internetowe pensjonatów. Bardzo często dodają one ogłoszenia na lokalnych albo ogólnopolskich portalach turystycznych. Możesz oczywiście również wpisać w wyszukiwarkę internetową bardzo popularne hasło: tanie noclegi Zakopane lub ferie w górach. Teraz jak już masz wyniki, to musisz dzwonić na poszczególnych pensjonatów i dowiadywać się, czy mają jeszcze wolne miejsca noclegowe.

Te dwa wymienione wcześniej sposoby wymagają one Ciebie sporo zaangażowania. W dodatku nie masz żadnej gwarancji, że faktycznie uda Ci się znaleźć nocleg w Zakopanem w korzystnej cenie.

Warto jest odwiedzić również strony internetowe, które zajmują się pośredniczeniem w wynajmie pokoi, mieszkań, domków, czy apartamentów. Na pewno znasz chociaż jeden taki portal internetowy.

Warto też wspomnieć o tym, że niektóre portale oferują opcję bezpłatnego odwołania noclegu. Dlatego wcześniejsza rezerwacja miejsca na ferie w górach nie będzie się dla Ciebie wiązała z żadnym ryzykiem.

Ferie w górach z dziećmi

Pamiętaj o dużo wcześniejszej rezerwacji noclegu w Zakopanem

Jeżeli chcesz, żeby ferie w górach były niezapomnianym wydarzeniem dla Twoich dzieci, to koniecznie zaplanuj je dużo wcześniej. W sezonie zimowym te najbardziej atrakcyjne miejsca noclegowe w Zakopanem są rezerwowane w pierwszej kolejności. Gdy się zagapisz, to możesz już tylko pomarzyć o dobrze wyposażonym apartamencie z widokiem na szczyty górskie. Właśnie dlatego najlepiej, gdy dane miejsce Ci pasowało, zarezerwować je na przyszły rok. W najgorszym przypadku przepadnie Ci zaliczka.

Co zabrać na zimowy wyjazd w góry?

Skoro masz już zarezerwowany nocleg, to możesz się wziąć za pakowanie. Dzieciom z pewnością przydadzą się: ciepłe skarpetki UYN, rękawiczki narciarskie Leki, kijki narciarskie, na przykład Fischer oraz bielizna termiczna UYN. Nie zapomnij również o goglach narciarskich Smith.

Fischer jest znanym producentem sprzętu narciarskiego. Polecamy między innymi kijki narciarskie FISCHER PRO JR. 2021. Są one wyprodukowane z aluminium Alu 5083, które charakteryzuje się niezawodnością i wytrzymałością. Dodatkowo kije narciarskie Fischer są wyposażone w uchwyt Race Junior Grip.

Warto również zainwestować w gogle narciarskie Smith. Dla juniorów polecamy między innymi modele:

  • SMITH Daredevil Purple Galaxy Blue Sensor Mirror 2019/20;
  • Gogle SMITH Daredevil Black Blue Sensor Mirror 2019/20;

Oba te modele gogli narciarskich Smith zostały wyprodukowane z bardzo wytrzymałego materiału węglowego Carbon-X. Została w nich również wykorzystana technologia Fog-X, która zapobiega parowaniu szyby.

Gogle juniorskie Smith są wyjątkowo komfortowe, więc Twoje dziecko może się skoncentrować tylko i wyłącznie na jeździe na nartach.

gogle narciarskie SMITH na ferie

Jeżeli szukasz jeszcze innych modeli gogli narciarskich dla juniorów na ferie w górach, to zapraszamy Cię na stronę internetową MCK Sport!

Tagi: , ,