Ferie zimowe są wspaniałą okazją na interesujący wyjazd dla dzieci. Zimowy wypoczynek daje maluchom również możliwość rozwijania swoich pasji. Zimowisko w wymarzonym miejscu może stanowić dla dziecka nagrodę za dobre stopnie albo po prostu być formą aktywnego wypoczynku z rówieśnikami.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy? Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Ferie zimowe dla dzieci

Co daje dziecku wyjazd na narty w czasie ferii zimowych?

Przede wszystkim taki obóz zimowy, to idealny moment, żeby maluch trochę nauczył się samodzielności. Warto zacząć już od pakowania. Dobrym pomysłem jest zabranie dziecka na zakupy, aby mogło sobie wybrać, jakie chce mieć narty, kijki narciarskie, czy gogle. Wtedy dziecko poczuje się bardziej dorosłe i chętniej będzie pakowało poszczególne akcesoria narciarskie i ubrania do walizki.

Gdy maluch przez kilka dni znajdzie się daleko od Ciebie, to będzie musiał się nauczyć pewne sprawy załatwiać, bez Twojej pomocy. Może na pierwszym obozie będzie mu ciężko, ale to szybko minie, ponieważ będzie pod dobrą opieką.

Ferie zimowe – w kraju czy za granicą?

Tak naprawdę bardzo wiele zależy od tego, jaką kwotę możesz przeznaczyć na zimowy wyjazd dla dziecka. Oczywiście, że taki obóz narciarski lub kilkudniowy wyjazd na ferie zimowe, będzie w Polsce tańszy. Jednak na ferie zimowe zagraniczne można odłożyć pieniądze, wykorzystać bon turystyczny 500+ albo rozłożyć płatność na raty. Jak sam widzisz, możliwości jest wiele.

Ferie zimowe za granicą mają tę przewagę, że dziecko będzie mogło zwiedzić zupełnie nowe miejsca, zapoznać się z inną kulturą i oczywiście skorzystać ze stoków narciarskich, które są na najwyższym możliwym poziomie, na przykład w Alpach. Jednak jeżeli z różnych powodów, wyjazd zimowy za granicę Twojego dziecka, jest niemożliwy, to w Polsce też jest kilka miejsc, które oferują zimowiska na odpowiednim poziomie, obfitujące w atrakcje dla maluchów.

Najbardziej popularne miejscowości na zimowy wyjazd to:

  • Zakopane;
  • Wisła;
  • Szczyrk;
  • Poronin;
  • Białka Tatrzańska.

Co zabrać na ferie zimowe?

Oczywiście to zależy od rodzaju obozu, na który wybiera się Twoje dziecko. Jeżeli w czasie ferii zamierza jeździć na nartach, to z pewnością przydadzą mu się nie tylko dobre narty, ale również akcesoria narciarskie.

Do takich akcesoriów możemy zaliczyć na przykład: gogle narciarskie, kije narciarskie oraz rękawice. Bardzo dobrym wyborem dla najmłodszych są gogle narciarskie marki Smith. Dzielą się one na dwie kolekcje. Pierwsza z nich to Smith Daredevil. Charakteryzuje się ona tym, że są one produkowane z wyjątkowo odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału węglowego Carbon-X.

Dodatkową ich zaletą jest zastosowana w nich technologia Fog-X, która zapobiega parowaniu szkieł. Gogle narciarskie z serii Daredevil zostały wyprodukowane z podwójnej pianki DriWix, która perfekcyjnie dopasowuje się do twarzy dziecka.

Druga kolekcja to gogle Smith to Grom. Te gogle juniorskie zostały wyposażone w szyby ChromaPop Everyday Red Mirror. Są wyjątkowo odporne na zarysowania i uderzenia.

Gogle Smith dla dzieci

W dodatku mają właściwości przeciwmgłowe. Technologia Anti-fog zapewnia ochronę przed parowaniem nawet przy zwiększonej wilgotności. W soczewkach w goglach Smih Grom została zastosowana technologia TLT. Umożliwia ona krystaliczne widzenie na stoku. Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla początkującego narciarza. Natomiast podwójna pianka DriWix umożliwia idealne dopasowywanie gogli do twarzy. Gogle narciarskie Smith Grom są kompatybilne z kaskami juniorskimi tej firmy.

Więcej akcesoriów na ferie zimowe znajdziesz na stronie naszego sklepu MCK Sport!

Tagi: , ,