Gdy masz trochę czasu wolnego, to najlepszym sposobem na jego efektywne wypełnienie jest wyjazd. Na urlop w górach możesz się wybrać zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Jednak, jeżeli lubisz jeździć na nartach, to ferie zimowe, będą dla Ciebie najlepszym terminem.

W tym artykule przedstawimy Ci kilka miejsc, które są atrakcyjne dla narciarzy i dla innych wielbicieli sportów zimowych. Podpowiemy Ci również, co powinieneś ze sobą zabrać na tego rodzaju wypoczynek.

urlop narciarski w górach

Dlaczego warto spędzić zimowy urlop w górach?

Jeżeli już od dawna nie wyjeżdżałeś w zimę na urlop, to najwyższa pora to zmienić. Dzięki takiej wyprawie możesz wyszaleć się na nartach albo zacząć stawiać pierwsze kroki w tym sporcie.

Kurorty narciarskie, zarówno te umiejscowione w Polsce, jak i za granicą, obfitują w atrakcje. Na taki zimowy urlop w górach możesz też bez obaw zabrać dzieci. Wiele ośrodków jest przyjaźnie nastawionych do rodzin z dziećmi. Oferuje zniżki, specjalne snowparki dla dzieci, trasy zjazdowe oraz osobne lekcje nauki jazdy na nartach.

W dodatku taki urlop w górach to doskonała okazja do poprawienia swojej kondycji fizycznej, poznania nowych miejsc i znajomych.

Gdzie pojechać na urlop w sezonie zimowym?

Wszystko zależy od tego, czy chcesz spędzić ten czas w Polsce, czy za granicą i jakie fundusze chcesz przeznaczyć na tego rodzaju wypoczynek.

W Polsce do najbardziej popularnych ośrodków narciarskich na urlop w górach możemy zaliczyć między innymi:

 • Kasina Ski;   
 • Ski Suche;    
 • Wisła Skolnity;
 • Karpacz-Biały Jar;
 • Czarna Góra-Koziniec;      
 • Witów-Ski;   
 • Spytkowice;  
 • Istebna Złoty Groń;
 • Czarna Góra-Litwinka;
 • Zwardon-Ski.

Wszystkie wymienione powyżej stacje narciarskie są atrakcyjne pod względem: tras zjazdowych, infrastruktury, dojazdu, naśnieżania i dostępu do informacji dla odwiedzających.

Urlop na nartach

Jakie kraje warto wziąć pod uwagę, gdy wybierasz się na zimowy urlop w górach?

Jeżeli chodzi o uprawianie narciarstwa, to bardzo popularne są takie kraje, jak na przykład: Francja, Szwajcaria, Austria czy Niemcy.

Warty uwagi jest między innymi ośrodek narciarski Kitzbühel. Dysponuje on aż 230 wyciągami narciarskimi. Natomiast we Francji na pierwszy plan wybija się Chamonix, położony u podnóża Mont Blanc. Ten ośrodek wyróżnia się tym, że większość dostępnych w nim tras zjazdowych jest na bardzo wysokim poziomie trudności.

Cortina D’Ampezzo to następne na naszej liście miejsce, które trzeba odwiedzić. Ta stacja narciarska jest nazywana „Królową włoskich Dolomitów”. Znajdują się w niej setki wyciągów i tras narciarskich. Trasy są doskonale naśnieżone i nasłonecznione.

Co zabrać ze sobą na urlop w sezonie zimowym?

W Twoim ekwipunku nie może zabraknąć takich akcesoriów jak:

 • odzież/bielizna termoaktywna UYN;
 • skarpety UYN;
 • gogle narciarskie SMITH (wersje z szybami na magnes).

Polecamy Ci bieliznę termoaktywną UYN, którą znajdziesz w naszym sklepie internetowym MCK Sport, ponieważ łączy ona w sobie następujące włókna: kaszmir, Primaloft i Argenthon. Połączenie włókien naturalnych z syntetycznymi zagwarantuje Ci perfekcyjny komfort cieplny, niezależnie od tego, gdzie pojedziesz na zimowy wypoczynek.

Idealnym dodatkiem do takiej bielizny termoaktywnej będą skarpety UYN. Są one wyprodukowane z innowacyjnego materiału Airfeel, który jest wyjątkowo elastyczny i trwały. Stopa może w nim swobodnie oddychać, a jednocześnie nie marznie.

Polecamy również skarpety marki Sidas

Dobrym wyborem na zimowy urlop w górach będą również gogle narciarskie SMITH. Wiele modeli tych gogli narciarskich posiada szyby na magnes. Dzięki temu są bardzo proste w zakładaniu i w zdejmowaniu. Doskonale chronią oczy przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem oraz przed odłamkami lodu.

W sklepie MCK Sport mamy jeszcze inne akcesoria sportowe, które należy zabrać ze sobą na urlop w górach. Sprawdź koniecznie!

Tagi: , , ,