Przyroda oferuje nam doświadczenia przeróżnych gatunków. Ludzie potrafią i mogą angażować się w naturę wszystkimi zmysłami. Wystarczy znaleźć harmonię i powrócić do korzeni. Aby w pełni cieszyć się doświadczeniami płynącymi z natury, musimy móc zaufaćswojemu sprzętowi. Firma Halti kierując się tą potzebą, od 40 lat tworzy sprzęt, który idealnie sprawdza się w każdych, nawet najtrudniejszych, zimowych warunkach. – Misja firmy Halti

 

SZACUNEK TO PODSTAWA

Halti to nordycka firma usytuowana na granicy fińsko-norweskiej. Produkuje najwyższej jakości narciarską odzież sportową, którą opatruje również metkami Fischer Sports. Właśnie w północnych fabrykach Halti powstało większość Waszych ulubionych modeli kurtek i spodni – Hans Knauss, Solden, Steinberg i wiele innych. Szacunek dla człowieka i natury jest podstawą wszystkich działań firmy Halti. Nikt nie może już dłużej ignorować zmian klimatycznych i problemów środowiskowych. Produkty firmy Halti są przeznaczone do aktywności w środowisku naturalnym, dlatego firma poczuwa się do ponoszenia odpowiedzialności za wpływ człowieka na to środowisko i gospodarkę.

Firma równie odpowiedzialnie co do ekologii, podchodzi również do praw człowieka. Produkty wytwarzane przez Halti powstają w warunkach akceptowanych pod względem społecznym i etycznym, zgodnie z przepisami i regulacjami prawnymi krajów, w których firma prowadzi działalność, a także z wytycznymi branży narciarskiej i odzieżowej. Halti patrzy w przyszłość – myśli w perspektywie długoterminowej i dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia mogły żyć w sprawiedliwym społeczeństwie i cieszyć się czystym środowiskiem.

 

STYL W ZGODZIE ZE ŚRODOWISKIEM

 • Halti projektuje i produkuje ekologiczne, trwałe produkty i bierze pod uwagę wpływ na środowisko wszystkich cykli życia produktów.
 • Produkcja odbywa się zgodnie ze znakiem bluesign. Halti jest partnerem systemowym i wymaga, aby wszyscy jej podwykonawcy działali zgodnie ze szczegółową listą substancji objętych ograniczeniami.
 • Produkty są wykonane zgodnie z przepisami REACH, które chronią ludzi i środowisko przed chemikaliami przemysłowymi.
 • W produktach Halti nie używa prawdziwego futra.
 • Kieruje się standardem RDS, co oznacza, że produkty nie są wykonane z piór, które są wyrywane od ptaków, gdy jeszcze żyją.
 • Nie akceptuje nieetycznego traktowania zwierząt, w tym przymusowego żerowania, obrywania ptaków, które jeszcze żyją, lub produkcji wełny, w której stosuje się mulesing.

 

CECHY EKO-PRODUKTÓW:

 1. Zastosowany materiał ma zatwierdzony certyfikat bluesign.
 2. Jest produkowany z materiału z recyklingu.
 3. Obróbka WR nie zawiera fluorowęglowodorów.
 4. Wykonany jest z ekologicznej, organicznej bawełny.
 5. Wykonany jest z wysokiej jakości w porównaniu ze ściśle kontrolowanymi dostawcami, gdzie spadek jest produktem ubocznym produkcji żywności

 

ZIELONY ATEST DLA DRYMAXX®

Warto również wspomnieć o tym jak wytwarza się materiał DrymaxX, czyli jedno z podstawowych tworzyw wykorzystywanych w nieprzemakalnej odzieży sportowej. Kierując się programem zrównoważonego rozwoju, firma Halti przy opracowywaniu membrany DrymaxX na pierwszym miejscu postawiła dbałość o środowisko naturalne. Dlatego membrana DrymaxX jest całkowicie wolna od fluoru. Ponadto Halti stosuje również pozbawioną fluoru, wodoodporną obróbkę powierzchni materiałów DrymaxX.

 

 

 

 

Tagi: , , , ,