Gogle czy okulary?

Zdecydowana większość osób wybiera gogle narciarskie, okulary również znajdują swoich zwolenników. Co jest wygodniejsze, co bezpieczniejsze co wybrać? Profesjonalne okulary czy specjalistyczne gogle narciarskie?

gogle smith i o mag black chromapop photochromic rose flash mirror 2020gogle smith project jade green sol x mirror 2020gogle smith project rise red sol x mirror 2020

 

 

 

Gogle narciarskie

Zaletą gogli narciarskich jest przystosowanie do kasków. W dzisiejszych czasach szybkiej i bardziej dynamicznej jazdy, kask jest niezbędnym elementem wyposażenia narciarza czy snowboardzisty. Na niektórych stokach na świecie jest wręcz obowiązkowy. Dobrze dobrane gogle powinny być dobrze dobrane z kaskiem, dzięki temu chronią nie tylko oczy, ale również czoło narciarza. Kolejnym przystosowaniem jest elastyczny pas z silikonowymi gumami, który należy zaczepić z tyłu kasku. Dzięki temu nawet przy upadku czy przy bardzo dynamicznej jeździe, gogle nie obsuwają się i przylegają idealnie do twarzy i kasku.
Następną zaletą gogli jest lepsza ochrona oczu w razie kontuzji. Nie tylko jako bariera przed uderzeniem, ale również w przypadku złamania. Profesjonalne szyby mają zabezpieczenia, które nie zrobią krzywdy, w razie uszkodzenia szyby.
Dobre gogle, nie parują i zapewniają krystaliczną wizję, a jeśli zainwestujemy trochę więcej będziemy mieć w komplecie wymienną szybkę na inne warunki. Co bardzo ułatwia funkcjonowanie w czasie zmiennej pogody. Do wyboru najczęściej mamy szyby na słońce, lekko zachmurzone niebo lub mgłe i całkiem ciemne dni.

Okulary na narty

Największą zaleta okularów jest nieograniczony kąt widzenia (chociaż na rynku są dostępne gogle z zagiętą szyba 4D Mag, które w wizji przypominają szkła okularów). Użytkownicy chwalą sobie, również lekkość i większą swobodę na stoku. Jednak, musimy pamiętać, że okulary najczęściej nie są dopasowane do kasku, owszem mogą być wygodne, jednak na trudne warunki lub bardzo mroźne dni wybierajmy gogle. Osoby, które nie jeżdżą w kaskach (czego nie polecamy) częściej wybierają okulary, ponieważ nie uciskają głowy.

Podsumowując – jeśli zastanawiamy się nad wyborem, zdecydowanie rekomendujemy gogle. Profesjonalny sprzęt posiada szereg zabezpieczeń i udogodnień dla narciarzy. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości. Opcje z wymiennymi szybami, Chroma Pop, z polaryzacją.

Tagi: , ,