Okulary przeciwsłoneczne muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb Twoich oczu. Jeżeli uprawiasz sporty zimowe, na przykład narciarstwo alpejskie i klasyczne lub snowboard, to warto zainteresować się okularami marki Head.

Okulary Head

Firma Head- nie zaczęło się od okularów

Obecnie marka Head jest jednym z najlepszych producentów nart, sprzętu narciarskiego, rakiet tenisowych oraz oczywiście okularów przeciwsłonecznych dla narciarzy.

Howard Head w 1950 roku założył firmę Head Ski Company, która dziś jej znana na całym świecie.

Dlaczego warto mieć okulary na stoku?

  • Jeżeli na stoku nie założysz okularów przeciwsłonecznych, to Twoje oczy są przemęczone, zaczerwienione.
  • Tylko odpowiednio dobrane soczewki, na przykład z polaryzacją są w stanie pozytywnie wpłynąć na jasność oraz ostrość widzenia.
  • Dobrej jakości soczewki chronią również oczy przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym.
  • Jak pewnie wiesz, soczewki w okularach przeciwsłonecznych mogą mieć różne kolory, ale do tego jeszcze przejdziemy.

Jaki wybrać kolor soczewek w okularach przeciwsłonecznych marki Head?

Okulary przeciwsłoneczne Head oferują modele o różnych kolorach soczewek. W ich ofercie można spotkać zarówno klasyczne czarne soczewki (model Sunglasses All Black), jak i na przykład miedziane (model Sunglasses Joy). Soczewki w kolorze szarości są odpowiednie dla każdego i w dostatecznym stopniu zatrzymują promieniowanie słoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami w kolorze brązowym wyostrzają widzenie i zapewniają bardzo dobry kontrast. Oczy się w nich nie męczą, nawet przy bardzo silnym nasłonecznieniu.

Dla kolarzy, tenisistów, myśliwych i narciarzy optymalnym wyborem będą również okulary posiadające soczewki w kolorze niebieskim. Wynika to stąd, że zwiększają one postrzeganie koloru zielonego na niebieskim tle, a co za tym idzie, zwiększają również kontrast widzenia. Dobrze się sprawdzają przy zmiennych warunkach pogodowych.
Nie są odpowiednie dla kierowców, ponieważ trochę zaburzają postrzeganie kolorów.

Okulary przeciwsłoneczne Head – damskie i męskie

Firma Head nie ma konkretnego podziału na okulary męskie i damskie. Większość z nich posiada identyczny kształt oprawek Wayfarer.

Oprawki tego typu doskonale wpiszą się w reguły biznesowego dress code’u oraz równie dobrze będą wyglądały jako element wyposażenia narciarskiego.
Najczęściej spotykana kolorystyka okularów przeciwsłonecznych Head to biel i czerń. Natomiast jeżeli chodzi o sam kształt oprawek, to jest on niezwykle klasyczny i ponadczasowy.

Zobacz okulary przeciwsłoneczne Head w sklepie MCKSport.pl:

Tagi: , ,