Jeszcze parę lat temu okulary przeciwsłoneczne były traktowane tylko jako modny element stylizacji. Obecnie wszyscy już doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne dla naszego wzroku jest promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego coraz więcej osób poszukuje okularów przeciwsłonecznych, które w 100 procentach będą chroniły ich oczy.

Kilka słów o firmie Smith Optics

To przedsiębiorstwo zostało założone w 1965 roku przez doktora Roberta Smitha. Co ciekawe, to firma na początku w ogóle nie była znana z produkcji okularów przeciwsłonecznych. Tego rodzaju produkty weszły na rynek w późniejszym czasie.

Robert Smith był dentystą i pasjonatem narciarstwa. Swoją działalność rozpoczął od stworzenia gogli z pianki dentystycznej oraz kleju. Firma Smith Optics zrewolucjonizowała rynek okularów i gogli do uprawiania sportów zimowych.

Co wyróżnia okulary przeciwsłoneczne Smith Optics?

Poza doskonałą ochroną przeciwsłoneczną okulary przeciwsłoneczne Smith Optics charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i solidnością wykonania.
Oprawki okularów najczęściej są wykonane z poliamidu i stali nierdzewnej, a soczewki z poliwęglanu.

Soczewki w tym okularach przeciwsłonecznych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniały całkowitą ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.
Często są to również soczewki z polaryzacją, która zapewnia bardzo wyraźne widzenie i redukuje refleksy, na przykład na śniegu.

Wyjątkowe cechy poliamidu

Poliamid ma wysoką granicę plastyczności. Dzięki temu jest elastyczny i tworzenie z niego oprawek okularowych jest prostsze. Poliamid charakteryzuje się również tym, że jest odporny na działanie różnego rodzaju płynów, takich jak na przykład olej, benzyna, tłuszcz. Nie odkształca się przy nawet bardzo niskich temperaturach.

Okulary przeciwsłoneczne Smith Optics- na co dzień i na narty

Natomiast soczewki z poliwęglanu, które są często stosowane w okularach przeciwsłonecznych tej marki, wyróżniają się tym, że są lekkie i cienkie. Mają bardzo dużą twardość i wytrzymałość mechaniczną. To idealne soczewki dla sportowców, ponieważ są idealne dla osób, których okulary narażone są na upadki lub uderzenia.

Okulary przeciwsłoneczne Smith – damskie i męskie

Firma Smith posiada niezwykle szeroki wybór okularów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kolekcje męska i damska, dzielą się dodatkowo na kilka innych kategorii.

Przykładowo w okularach przeciwsłonecznych Smith męskich mamy następujące linie:

  • New Releases (okulary przeciwsłoneczne wyposażone w technologię ChromaPop),
  • Lifestyle (wykonane z najwyższej jakości materiałów),
  • Elite Eye Protection (dodatkowa ochrona oczu).

Przykładowe okulary przeciwsłoneczne Smith w MCKSport.pl

Chcesz zobaczyć wszystkie? Kliknij w tutaj, aby przejść do okularów przeciwsłonecznych Smith dostępnych w MCKSport.pl

Tagi: , ,