Dlaczego warto wybrać okulary przeciwsłoneczne tej firmy?

Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne potrafią bardzo skutecznie chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale spełniają też wiele innych funkcji. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz wybrać na przykład okulary z powłoką antyodblaskową, która zwiększa komfort prowadzenia pojazdów.

Polaroid Warszawa – firma z tradycjami

Okulary Polaroid Warszawa

Marka Polaroid jest obecna na rynku już od prawie 100 lat. Została założona w 1926 roku przez Edwina H. Landa.
Zaraz po studiach rozpoczął on badania naukowe nad filtrami polaryzacyjnymi, którym zadaniem miało być zmniejszanie odbić od powierzchni przezroczystych, takich jak woda lub szyba oraz zwiększenie nasycenia barw powierzchni nieprzezroczystych, na przykład fotografowanych tkanin lub roślin.

Ostatecznie filtr polaryzacyjny Polaroid został opatentowany w 1929 roku. Obecnie jest on wykorzystywany nie tylko w aparatach fotograficznych, ale również w okularach przeciwsłonecznych tej firmy.

Polaroid jest producentem okularów już od ponad 75 lat.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – dobry wybór dla kierowców!

Okulary przeciwsłoneczne posiadające polaryzację gwarantują intensywniejsze widzenie kolorów. Obraz widziany przez tego typu szkła jest bardziej przejrzysty. Stanowią doskonałą ochronę dla oczu w czasie słonecznych dni, ponieważ zapobiegają efektowi refleksu świetlnego i odblasków. Polaryzacja zapewnia wysoki komfort widzenia oraz całkowitą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV-A oraz UV-B.

Tego rodzaju okulary przeciwsłoneczne są najlepszym wyborem dla kierowców, osób, które uprawiają sporty zimowe lub wodne.

Jaki kolor soczewek wybrać?

Na szczęście nie trzeba się już ograniczać do okularów przeciwsłonecznych z czarnymi soczewkami. Szkła występują w różnych barwach, a każdy kolor ma swoje indywidualne właściwości. Przykładowo okulary przeciwsłoneczne z miedzianymi soczewkami (Polaroid Premium Driving Lens) będą najlepszą opcją dla kierowców, ponieważ delikatnie rozjaśniają widziany obraz i pochłaniają niebieskie światło. Natomiast okulary przeciwsłoneczne z zielonymi soczewkami przejrzystość i czystość widzenia przy bardzo dużym nasłonecznieniu.

Gdzie można przymierzyć okulary przeciwsłoneczne Polaroid?

Wiele sklepów internetowych posiada w swojej ofercie okulary przeciwsłoneczne firmy Polaroid.
Cześć z nich oferuje możliwość darmowego zwrotu okularów, jeżeli nie spełnią one Twoich oczekiwań.

Natomiast stacjonarnie można je przymierzyć na przykład w sklepie w Warszawie na Powiślu al. 3go Maja 2.

Zobacz też inne modele okularów w sklepie  MCKSport.pl – Polaroid.

Tagi: , , , ,