fischer curvCzym jest idealne wycięcie skrętu?

FISCHER CURV jest odpowiedzią na nurtujące wszystkich pytanie – jak osiągnąć idealne wycięcie skrętu?  Podczas pracy nad linią THE CURV, Fischer zaprosił do współpracy trzy legendy narciarstwa alpejskiego. Hans Knauss, Mike von Grunigen i Kristian Ghedina, w oparciu o swoje doświadczenie, stworzyli narty i buty idealne.

Linia The Curv zadebiutowała w 2017 r. Po 4 latach wytężonej pracy, wielokrotnych testach i dopracowywaniu produktów w najmniejszych detalach, Fischer wypuścił na rynek pierwsze narty Curv. Ogromny sukces, jaki odniosły skłonił firmę do stworzenia butów Curv, które pozwalają na jeszcze lepsze i bardzie efektywne wykorzystanie technologii zastosowanych w nartach Curv.

THE CURV to technologia race’owa i zawodnicza dostosowana do narciarstwa on piste!

Buty Fischer CURV – największa precyzja skrętów!

Gwiazdy narciarstwa ujawniają, że sekret jazdy curvingowej tkwi w osiągnięciu maksymalnej współpracy pomiędzy nartą, a butem. Dopiero skonstruowanie buta narciarski specjalnie pod konkretny model narty pozwoliło na osiągnięcie doskonałego panowania nad nartą w każdych warunkach.

Punkty nacisku w butach są głównym problemem w sportowych butach. Buty Fischer The Curv łączą w sobie wygodę i komfort miękkich butów z maksymalnym wyzyskaniem możliwości jakie daje wyczynowy but narciarski. Dobrze zbalansowany but możesz dodatkowo dopasować do swoich potrzeb, żeby przenosić siłę w jak najbardziej optymalny sposób i kontrolować narty w skręcie. W butach Fischer Curv zastosowano również technologię Active Fit Zone.

fischer curv

1. Kompozytowy flex

Specjalny skład termoformowalnego materiału (kompozytu) użytego w konstrukcji buta, zapewnia dokładnie taki sam flex (elastyczność) we wszystkich warunkach pogodowych. Niezależnie od tego jaką pogodę narciarz zastanie na stoku, może być pewny, że będzie miał zawsze tak samą dobrą kontrolę nad nartami. Wszystko dzięki osiągnięciu stałej sztywności skorupy buta Fischer Curv.

2. Precyzyjne sterowanie

Nowa geometria skorupy sprawia, że od teraz możesz kontrolować skręt precyzyjnie i z użyciem optymalnej siły. Impulsy ze stopy na nartę są przenoszone z niespotykaną dotąd precyzją.  But i narta Fischer Curv działają jak jeden organizm. Dodatkowo, cholewa pozwala na regulację nacisku wzdłuż pionowej osi. Oznacza to, że możesz jeszcze precyzyjniej kontrolować skręt.

3. Connected Fit

Poczujesz to, jak tylko założysz buty. Idealne trzymanie i pełny komfort wyraźnie wyczuwalne już przy pierwszej przymiarce. Skorupa i kapeć wewnętrzny zaprojektowano jako jedną całość, która uwzględnia anatomię stopy. Connected Fit oznacza pełną kontrolę na torem jazdy. Tę technologię docenią wszyscy narciarze, dla których przede wszystkim liczy się szybkość.

4. Vacuum Fit

Rewolucyjna technologia VACUUM FIT oferuje bezkompromisowe, perfekcyjne dopasowanie skorupy buta do kształtu Twojej stopy. Zaawansowane możliwości tej technologii pozwalają na personalizację buta z dokładnością porównywalną do odlewu stopy. Vacuum Fit wprowadza boofitting na najwyższy poziom!

Modele butów Fischer Curv:

Od sezonu 2020/21 rodzina butów Fischer Curv bardzo się powiększa. Producent zdecydował o rozszerzeniu linii butów i podziale wg wielkości:

  • Low Volume – LV – buty Fischer Curv GT 96mm/265
  • Medium Volume – MV – buty Fischer Curv 99mm/265
  • High Volume – HV – buty Fischer Curv ONE 101mm/265

Każda z grup ma inną szerokość skorupy, do tej pory każdy model miał 97mm/26,5, od sezonu 2020/21 do wyboru będą aż 3 wersje!

Co muszą mieć narty, aby osiągnąć perfekcyjny skręt?

Zawodniczy sprzęt dostosowany na potrzeby codziennego użytku. THE CURV pozwala cieszyć się maksymalnymi osiągami dzięki najbardziej zaawansowanym technologiom: Triple Radius – trzy promienie skrętu pozwalają osiągnąć niespotykaną wcześniej dynamikę skrętu, Progressive Sidecut – Progresywne Taliowanie to optymalna talia wspierająca agresywny styl jazdy i Diagotex – laminaty z włókna węglowego znanego z Pucharu Świata dbające o sztywność poprzeczną narty, gdy ty wchodzisz w zakręt. Dwuelementowa płyta Curv Booster nie usztywnia narty, przez co cała siła przekazywana jest na deskę. Wszystko to sprawia, że każdy skręt zapiera dech w piersi!

fischer curv

1. Trzy promienie skrętu

Triple Radius – potrójny promień skrętu wyciągnięty z talii THE CURV pozwala na lepszą kontrolę i dokładniejsze przekazanie siły na nartę podczas każdej fazy skrętu – od właściwej inicjacji, precyzyjnej fazy ślizgu na krawędzi, aż po ostateczne przyspieszenie przy wyjściu ze skrętu.

2. Carbonowy laminat

DIAGOTEX, czyli innowacyjny, carbonowy laminat w postaci siatki, który poprzecznie usztywnia nartę. DIAGOTEX pomaga przeciwdziałać sile odśrodkowej podczas wchodzenia w skręty przy dużej prędkości i utrzymać Cię w idealnym torze jazdy. Maksimum mocy, maksimum stabilności!

fischer curv

3. Proporcjonalność taliowania i długości

Linia THE CURV składa się różnych długości, tak abyście mieli możliwość idealnego dobrania narty do swojego stylu jazdy. Każda długość nart oferuje optymalne proporcjonalne taliowanie. Wszystko ustawione pod potrójny promień skrętu – krótki, średni i długi.

4. Innowacyjne materiały Fischer Curv

W linii CURV użyto najlepszych i najbardziej innowacyjnych materiałów.  Zaprojektowane narty są unikalne i niespotykane, o maksymalnej dynamice i agresywnej charakterystyce. Dzięki przełomowej konstrukcji i najwyższym standardom produkcji, Fischer osiągnął zupełnie nowy wymiar precyzji i wydajności.

Modele nart Fischer Curv:

Tagi: , ,