Święta wielkanocne są ruchome. Raz wypadają pod koniec marca, a raz w kwietniu. Dobrym pomysłem będzie rodzinna Wielkanoc w górach. Jeżeli jesteś zapalonym narciarzem lub snowboardzistą, to pewnie zastanawiasz się teraz nad tym, gdzie wyjechać w czasie świąt wielkanocnych, aby można było jeszcze poszusować po stokach.

Wielkanoc w górach

Ośrodki narciarskie w Austrii idealne na Wielkanoc w górach

Wielkanoc w górach z powodzeniem możesz spędzić w Austrii. Poniżej opiszemy dwa miejsca, które są dobrze naśnieżone nawet w kwietniu.

W regionie Arlberg w Austrii znajdują się między innymi takie ośrodki narciarskie jak: Warth-Schröcken, Stuben, St. Christoph, Lech Zürs, St. Anton. Praktycznie każdego roku możesz tutaj liczyć na obfite opady śniegu. Dzięki pokrywie śniegowej, która zazwyczaj przekracza 40 cm, dobrze naśnieżonymi trasami, narciarze mogą się cieszyć jeszcze w drugiej połowie kwietnia. W regionie Arlberg jest dostępnych łącznie 305 km tras narciarskich. W dodatku można do nich spokojnie dojechać bezpłatnym skibisem.

Ośrodek Obergurgl-Hochgurgl jest położony na końcu doliny Oeztal. Ze względu na to, że jest mało znany, to można liczyć na to, że Wielkanoc w górach, nie będzie Ci się później kojarzyła tylko i wyłącznie z koniecznością stania w gigantycznych kolejkach do wyciągów narciarskich.

Dzięki temu, że ośrodek znajduje się na wysokości ponad 3000 m n.p.m., to sezon zazwyczaj trwa tutaj aż do końca kwietnia. Dla narciarzy przygotowano tutaj aż 112 km tras zjazdowych. Dodatkowe atrakcje w tym ośrodku narciarskim to między innymi: trasy biegowe oraz specjalnie przygotowane trasy i wyciągi narciarskie dla dzieci.

Wielkanoc w górach – jaką są najważniejsze akcesoria narciarskie na taki wyjazd?

W kwietniu stoki również są bardzo mocno nasłonecznione. Nie tylko zimą warto zadbać o swój wzrok. Z tego względu zachęcamy Cię do zapakowania dobrej jakości gogli narciarskich.

W naszym sklepie internetowym MCK Sport mamy gogle marki Smith. Oferujemy modele damskie i męskie. Dobrej jakości gogle nie tylko będą chroniły Twój wzrok przed słońcem i przed drobinkami lodu, ale również zagwarantują krystaliczne widzenie.

Z gogli narciarskich Smith damskich polecamy między innymi model I/O Mag S Fuchsia ChromaPop Everyday Violet Mirror + ChromaPop Storm Rose Flash 2019/20.

Gogle narciarskie Smith

Pierwszym ich wyróżnikiem, o którym po prostu nie da się nie wspomnieć, jest system wymiany szyb Smith MAG. Dzięki niemu można szybko i bezpiecznie wymienić szyby w goglach narciarskich Smith. Natomiast system AirEvac, który jest kompatybilny z kaskami Smith, zapewnia idealną wentylację i zapobiega zaparowywaniu szyb.

W sklepie internetowym MCK Sport w naszym asortymencie posiadamy również bardzo szeroki wybór męskich gogli narciarskich Smith. Warty uwagi jest na przykład model 4D Mag AC | Markus Eder ChromaPop Sun Black Gold Mirror + ChromaPop Storm Rose Flash 2020/21. Największym jego atutem są system wymiany szyb oraz technologia BirdsEye Vision, która poprawia o 25 procent pole widzenia.

Bielizna termoaktywna na zimowe wyjazdy

Wielkanoc w górach potrafi już jeszcze chłodna, w szczególności, jeżeli święta wypadają w marcu. Z tego względu warto mieć ze sobą również bieliznę termoaktywną UYN. Bielizna termoaktywna tej marki jest produkowana z innowacyjnych materiałów albo ma w sobie dodatek naturalnego kaszmiru.

W bieliźnie UYN została zastosowana między innymi technologia Feelines. Gwarantuje ona jeszcze większy komfort cieplny oraz swobodę ruchów. Warto jeszcze wspomnieć o technologii UYN Drylight, która przenosi pot na zewnątrz. Dzięki temu można intensywnie i dynamicznie jeździć na nartach bez obawy o wychłodzenie organizmu albo jego przegrzanie.

Szeroki wybór bielizny termoaktywnej UYN na Wielkanoc w górach znajdziesz w sklepie MCK Sport!

Tagi: , ,