Longboard to nowoczesna, większa deskorolka. Możesz się na niej poruszać po mieście albo wykonywać skomplikowane triki i ewolucje powietrzne.

Myślisz o tym, że jest to deskorolka odpowiednia dla Ciebie, ale nie masz pojęcia, jak ją wybrać? Chętnie Ci w tym pomożemy. Pamiętaj o tym, że wybrany przez Ciebie model musi być dopasowany do Twojego wzrostu oraz do wagi.

Podpowiemy Ci, jaki model będzie dobry dla osoby początkującej, a jaki dla kogoś, kto jest już na poziomie zaawansowanym. Podpowiemy Ci też, ile powinien kosztować taki sprzęt sportowy i gdzie lepiej go nie kupować.

Od czego zacząć jazdę na longboardzie?

Na samy początku musimy Ci powiedzieć, że nie jest to najłatwiejszy na świecie sport. Jednak, gdy już uda Ci się opanować równowagę i stabilizację ciała, to już będziesz mógł się swobodnie na takiej deskorolce poruszać. Tego rodzaju deskorolki serdecznie polecamy zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Longboardy standardowo kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

longboard warszawa

Co to jest longboard?

Longboard to deskorolka, która ma o wiele większą długość niż standardowa. Jest również maksymalnie zwężona przy kółkach. Typowe wymiaru longboardu to od 70 centymetrów do 130 centymetrów.

Rekord prędkości na longboardzie to mniej więcej 130 km/h. Taką prędkość rozwinął Mischo Erban w 2012 roku.

Tego rodzaju deskorolki wymyślona w drugiej połowie XX wieku. Było to oczywiście w Stanach Zjednoczonych, bo właśnie tam do dziś niesamowicie prężnie rozwija się brand Tempish. Na samym początku z tych niestandardowych deskorolek mieli korzystać wyłącznie surferzy. Mieli on trenować na tych deskach poza sezonem, gdy nie mogli tego robić na wodzie.

Jaki longboard polecamy?

Ciekawym modelem jest na przykład TEMPISH FOX-N. Jest to typowa deskorolka do jazdy miejskiej. Warto tutaj bardzo mocno podkreślić, że charakteryzuje się ona niewielką wagą i przez to jest łatwa do przenoszenia. Możesz ją zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Nawet na wakacje.

Ogromną zaletą tego modelu longboardu jest również fakt, że jest wytrzymały i wyróżnia się niespotykanym designem. Znajdują się w nich łożyska ABEC 7 stal chromowana i kółka o twardości 78A. Cena tej deskorolki w sklepie internetowym MCK Sport to jedynie 279 złotych. Myślimy, że jest to dobry wybór na początek.

Dlaczego ten pomysł się nie sprawdził i longboardy stały się powszechnie znane i chętnie kupowane?

Wynika to przede wszystkim stąd, że jest to ciekawy sport. Każdy chciał spróbować sił właśnie na takiej wyjątkowej deskorolce. Longboardy mają bardzo nietuzinkowy kształt, który jest do złudzenia podobny do deski sufingowej, co nie powinno nikogo dziwić. Dodatkowo ma ona aerodynamiczną budowę. Można na niej rozwijać naprawdę duże prędkości. Dowodem na potwierdzenie tych słów jest wyczyn Erbana w 2012 roku.

Zanim ruszysz w dłuższą trasę na longboardzie, to najpierw opanuj dobrze balansowanie na nim.

Przykładowy longboard na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby poznać longboard w wielu konfiguracjach, który możesz znaleźć na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,