Kaski rowerowe są mniej lubianym elementem wyposażenia rowerzystów. Niby wszyscy wiemy, że zapewniają one bezpieczeństwo, ale stereotypy mówią o tym, że są niewygodne i że jest w nich gorąco. Mimo to zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu i do zamówienia sobie nowego kasku na rower. Dajemy Ci gwarancję, że współczesne kaski rowerowe Smithlekkie, perfekcyjnie wentylują głowę i skutecznie chronią ją przed urazami mechanicznymi. Na ścieżkach rowerowych panuje coraz większy ruch, więc warto zadbać o własne bezpieczeństwo.

Kaski rowerowe Smith

Jak dopasować rozmiar kasku do głowy?

Nie ukrywamy, że najlepszą opcją jest osobiste przymierzenie kasku rowerowego w sklepie sportowym. Jednak rozumiemy też, że z różnych względów, nie zawsze jest to możliwe. Wtedy warto samodzielnie zmierzyć obwód głowy i na ten podstawie dobrać rozmiar kasku na rower. Na szczęście dzisiaj kaski rowerowe w większości przypadków mają dosyć dużą regulację. To znacznie zmniejsza ryzyko kupienia za małego lub za dużego kasku.

Jednym z takich modeli jest Smith Maze Bike Matte Black. Występuje on w aż dwóch rozmiarach: 55-59 i 59-62. Jego dodatkowe zalety to między innymi: antybakteryjna wyściółka XT2, która gwarantuje kontrolę zapachu aktywowaną potem oraz system wentylacji AirEvac. Ten ostatni łączy się z goglami i okularami Smith. Zapobiega zaparowywaniu szkieł.

Kask rowerowy Smith

Kaski rowerowe Smith – jakie mogą mieć dodatkowe funkcje?

Zadaniem wszystkich omówionych poniżej technologii jest zwiększenie Twojego bezpieczeństwa i komfortu. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, które z nich będą spójne z Twoimi indywidualnymi preferencjami.

Jedną z tego rodzaju technologii jest MIPS. Znajdziesz ją między innymi w modelu Venture Matte MIPS Red Rock. Poza tym systemem posiada on wewnętrzne kanały powietrzne i 20 otworów wentylacyjnych. To kask rowerowy premium, który polecamy dla profesjonalnych rowerzystów.

Kask rowerowy Smith

Wracając do samego systemu MIPS, to ochroni on Twoją głowę w czasie uderzeń i upadków obrotowych. Dlatego kask mający w sobie tę technologię jest tak chętnie wybierany.

Jak zadbać o wentylację głowy w czasie jazdy na rowerze?

Nadmierne pocenie się to jedna z przyczyn, dla których większość osób rezygnuje z zakładania kasków. Nawet kosztem własnego bezpieczeństwa, co nie jest zbyt rozsądne. Wysokiej jakości kaski rowerowe Smith mają odpowiednio rozmieszczone otwory wentylacyjne. Właśnie to powoduje, że powietrze może swobodnie się przez nie przedostawać.

Wentylacja w kasku rowerowym powinna być dopasowana do warunków atmosferycznych oraz do Twojego stylu jazdy. Przykładowo kask na rower Smith Signal MIPS Pool wyposażono w system wentylacji AirEvac, który składa się z aż 21 otworów. Jest skuteczny, a zastosowany w nim system MIPS, jest gwarancją bezpieczeństwa w czasie ewentualnego upadku.

Kask rowerowy

Niektóre modele kasków rowerowych są również wyposażone w daszki. Przykładem takiego kasku jest Venture MIPS Matte White. Dodany do niego niewielki daszek dobrze chroni przed słońcem i poprawia widoczność.

Przykładowe kaski rowerowe Smith na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby dowiedzieć się, jakie jeszcze kaski rowerowe Smith znajdziesz na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,