Wszyscy już dobrze wiedzą o tym, że w sezonie letnim konieczne jest zagwarantowanie oczom odpowiedniej ochrony przed słońcem. W największym stopniu pomogą Ci w tym przeciwsłoneczne okulary Smith. Zachęcamy Cię do wybrania okularów z polaryzacją, ponieważ gwarantują one jeszcze większy komfort widzenia w słoneczne dni. Zanim wybierzesz konkretny model okularów przeciwsłonecznych, to koniecznie upewnij się, czy posiadają one właściwe filtry UV.

Dlaczego lepiej wybrać okulary Smith niż ozdobne?

Okulary ozdobne nie mają tego rodzaju filtrów i tym samym są bardzo niebezpieczne dla Twojego narządu wzroku. Jeżeli masz na nosie okulary z ciemnymi soczewkami bez filtrów, to mogą one szkodliwie działać na Twój wzrok. Gdy wokół jest ciemno, to Twoje źrenice naturalnie się rozszerzają. To natomiast sprawia, że do oczu trafiają większe ilości szkodliwych promieni ultrafioletowych. Może to prowadzić do trwałego uszkodzenia delikatnych struktur w oczach, takich jak na przykład siatkówka, czy soczewka.

Musisz mieć świadomość tego, że do Twoich oczu docierają również promienie słoneczne, które odbiją się na przykład od piasku, od wody albo od jezdni. Promieniowanie UV i ekspozycja światła odbitego są o wiele bardziej niebezpieczne dla dzieci niż dla dorosłych. Wynika to stąd, że u nich są większe źrenice oraz bardziej przejrzyste soczewki. Aż 80% promieniowania ultrafioletowego dociera do Twoich oczu do 18 roku życia.

Okulary przeciwsłoneczne Smith

Jakie choroby oczu powoduje promieniowanie UV?

Okulary Smith mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na bardzo wiele groźnych dla narządu wzroku chorób. Jedną z nich jest AMD, czyli degeneracja plamki żółtej siatkówki. To właśnie ona odpowiada za ostre i precyzyjne widzenie. Światło słoneczne wpływa również na występowanie zaćmy, nazywanej również kataraktą. Polega ona na zmętnieniu soczewki.

Skóra wokół oczu jest o wiele bardziej narażona na szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego. Wynika to stąd, że jest dużo cieńsza niż skóra na pozostałych obszarach twarzy. W dodatku nadmierne wystawianie skóry na słońce może prowadzić do zachorowania na nowotwór skóry. W takim przypadku zmiany nowotworowe najczęściej pojawiają się na powiekach. Najgroźniejszym z nich jest oczywiście czerniak. Może on powodować zarówno uszkodzenie siatkówki i tęczówki, jak i skóry powiek oka.

Okulary przeciwsłoneczne

Dlaczego tak ważna jest polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych?

Wszystko to powoduje, że powinieneś zawsze mieć ze sobą okulary Smith. Ten brand ma w swojej ofercie niezwykle szeroki wybór modeli okularów dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci.

Często jest w nich polaryzacja, która dodatkowo chroni narząd wzroku. Polaryzacja zwiększa standardową  percepcję kolorów oraz polepsza kontrast i widoczność. Tego rodzaju okulary przeciwsłoneczne w największym stopniu są rekomendowane dla kierowców oraz dla osób, które są aktywne fizyczne.

Standardowe soczewki przeciwsłoneczne redukują jasność. Jednak nie hamują olśnienia wywołanego przez światło odbite od płaskich błyszczących powierzchni. Okulary z polaryzacją mogą mieć soczewki w bardzo różnych barwach. Każda z nich jest przeznaczona do innego rodzaju czynności.

Okulary Smith

Przykładowe okulary Smith na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby dowiedzieć się, jakie jeszcze są u nas dostępne okulary Smith. Wiele interesujących modeli znajdziesz na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , , ,