Rolki Rollerblade damskie to świetny wybór dla każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z tym sportem. Nie wszyscy lubią chodzić na siłownię, w szczególności, gdy na zewnątrz zaczyna się robić ciepło. Rolki są odpowiednim sportem dla mężczyzn, dzieci i dla kobiet. W tym artykule pomożemy Ci wybrać rolki Rollerblade damskie.

Rolki Rollerblade damskie – jakich modeli nie polecamy dla kobiet?

Wielu mężczyzn preferuje jazdę na rolkach freestyle. Jest ona bardzo obciążająca dla stawów i często kończy się wywrotkami. Każdy upadek wiąże się z ryzykiem nabawienia się otarć i siniaków.

Dlatego dla kobiet polecamy coś bezpieczniejszego, czyli rolki rekreacyjne. Jednym z ciekawszych modeli jest Macroblade 84 BOA W. Te rolki damskie charakteryzują się maksymalną wydajnością i pełnym komfortem jazdy.

Łączą one kunszt Rollerblade, wygodę i wydajność, tworząc ulepszone rolki dla początkujących z wysokiej jakości wsparciem, wydajnością i wygodą.

Rolki rekreacyjne to doskonały wybór dla początkujących rolkarek, ponieważ są nie tylko bezpieczniejsze niż modele do freestyle’u, ale również rozwijają określone partie mięśniowe. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim mięśnie nóg i pośladków.

rolki rollerblade damskie

Z jakimi kosztami musisz się liczyć, wybierając rolki dla kobiet?

To mit, że dobre są tylko rolki, które mają zawrotnie wysoką cenę. W naszym sklepie znajdziesz rolki już od ok. 400 zł i jak na rolki dla kobiet, to naprawdę nie jest dużo. Kupowanie tańszych rolek nie zawsze może mieć większy sens, ze względu na wątpliwą jakość.

Wynika to stąd, że rolki, które możesz kupić na przykład w supermarkecie, zazwyczaj są produkowane z gorszej jakości komponentów. Takie rolki damskie nie dadzą Ci odpowiedniego komfortu i nie zagwarantują płynności jazdy.

Mając do wyboru słabej jakości rolki dla kobiet oraz siłownię, to ta druga opcja jest korzystniejsza. Wzmocnisz kondycję i dodatkowo nie będziesz się musiała leczyć z pęcherzy i odcisków na stopach.

Czym charakteryzują się rolki fitness dla kobiet?

Rolki fitness Rollerblade dla kobiet są przeznaczone do treningu aerobowego. Takie ćwiczenie z powodzeniem zastąpi uczęszczanie na zajęcia fitness albo bieganie. Potrzebny jest do tego oczywiście odpowiedni sprzęt sportowy.

Możemy Ci polecić na przykład rolki Macroblade 100 3WD W. Ten model gwarantuje możliwość rozwijania bardzo dużych prędkości i wyjątkowy komfort jazdy. Te rolki nadają się zarówno do fitnessu, jak i do rekreacji.

Skorupa macroblade typu Shell zapewnia idealne utrzymanie stopy w stawie skokowym, a  szyna z aluminium TWINBLADE 3WD jest bardzo nowoczesna i wytrzymała.

Atutem tego konkretnego modelu rolek są też wiązania, które składają się ze stabilnej klamry osadzonej ponad kostką, pasa z rzepem i szybkiego wiązania speedlace. Rolki Rollerblade damskie są również wyposażone w kółka poliuretanowe RB Supreme 3×100 mm, o twardości 85A. Są one gwarancją płynnej i komfortowej jazdy.

Przykładowe rolki Rollerblade damskie na mcksport.pl

Tagi: , ,