Jeżeli chcesz kupić pierwsze rolki Rollerblade dziecięce, to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. Wbrew pozorom rolki dla dzieci nie różnią się tylko rozmiarami, kolorami i estetyką, ale musisz też wziąć pod uwagę o wiele więcej parametrów. Jakie rolki będą odpowiednie dla Twojego dziecka?

Rolki ze skorupą soft shell – czym się charakteryzują?

Zaletą tego rodzaju rolek dziecięcych jest fakt, że mają wygodny i bardzo elastyczny but. Łatwo jest go dopasować do stopy. W dodatku ten rodzaj rolek dla dzieci jest przewiewny, co zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp.

Natomiast jeżeli chodzi o minusy, to musimy tutaj wymienić to, że miękki but nie gwarantuje utrzymania prawidłowej pozycji stóp. Może to być szczególnie frustrujące dla początkujących rolkarzy. W tych rolkach występuje słabsze usztywnienie stawu skokowego i kostek.

Jakie parametry mają rolki hard shell?

Drugi rodzaj rolek dziecięcych Rollerblade to hard shell. Do ich zalet możemy zaliczyć to, że bardzo dobrze usztywniają nogę, stopy, stawy skokowe oraz kostki. Dzięki temu, że buty są sztywne, to w dużym stopniu ułatwiają utrzymanie prawidłowej pozycji w czasie jazdy na rolkach. Jest to szczególnie ważne dla osób początkujących.

Teraz przejdziemy do minusów. Pierwszym jest z pewnością trudność dopasowania buta do stopy. Nie ma się również co oszukiwać. Sztywne buty są o wiele mniej komfortowe niż miękkie. To może prowadzić do bolesnych otarć. W dodatku tego rodzaju rolki dziecięce nie gwarantują odpowiedniej wentylacji, są one skierowane do bardziej zaawansowanych rolkarzy.

Rolki dziecięce

Rolki Rollerblade dziecięce – co jeszcze należy uwzględnić?

Bardzo ważna jest estetyka i parametry techniczne w rolkach dla dzieci. To właśnie one w największym stopniu wpływają na komfort jazdy. Dlatego nie ma sensu kupowanie tego rodzaju sprzętu w supermarkecie. O wiele korzystniej jest wybrać się do sklepu sportowego, w którym możesz uzyskać profesjonalną poradę.

Nie możesz się kierować tym, że dziecko szybko wyrośnie z rolek. Nowoczesne rolki mają możliwość regulacji nawet w kilku rozmiarach. Dzięki temu posłużą dziecku przez parę kolejnych sezonów. Droższe rolki są nie tylko bardziej komfortowe, ale również bezpieczniejsze, ponieważ gwarantują lepszą stabilizację stopy.

Jaka średnica kółek powinna być w rolkach Rollerblade?

Natomiast kółka w rolkach dziecięcych Rollerbalde powinny być jak najmniejsze. Do wyboru masz kółka karbonowe, plastikowe lub kauczukowe. Te pierwsze są o wiele mniej trwałe i słabo trzymają się podłoża. Im większa ich twardość, tym gorsza przyczepność, ale też większa prędkość jazdy. Kółka w rolkach dziecięcych dzielimy na: małe (od 46 do 62 mm), średnie (od 70 do 84 mm) oraz duże (90 do 110 mm).

Popularne modele rolek dla dzieci Rollerblade to między innymi:

  • Microblade;
  • Fury;
  • Microblade 3WD.

Wśród tych rolek możemy znaleźć też zestawy, z kaskiem oraz z ochraniaczami.  Tego rodzaju set to na przykład MICROBLADE CUBE.

Przykładowe rolki Rollerblade dziecięce na mcksport.pl

Tagi: , ,