Dlaczego warto kupić rolki Rollerblade dziecięce? Jazda na rolkach jest bardzo dobrą zabawą dla całej rodziny. Ta dyscyplina sportowa ma korzystny wpływ na rozwój fizyczny najmłodszych rolkarzy. Podczas jazdy na rolkach Rollerblade dziecko poprawi swoją koordynację ruchową i równowagę. Poruszanie się na rolkach również wzmacnia mięśnie całego ciała.

Dzieci mogą zacząć trenować ten sport już od czwartego roku życia. Jednak nie polecamy Ci kupowania rolek, na przykład z supermarketu, ponieważ nie gwarantują one odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa początkującemu rolkarzowi. O wiele lepiej wybrać się do sklepu z profesjonalnym sprzętem sportowym.

Rolki Rollerblade dziecięce

Jakie cechy powinny mieć rolki Rollerblade dla dzieci?

Jeżeli mają to być pierwsze rolki dla dziecka, to powinny mieć one niewielkie, miękkie kółka oraz wolne łożyska. Uwzględnij również konstrukcję buta oraz system mocowania, ponieważ właśnie te elementy mają bardzo duży wpływ na odpowiednią stabilizację stopy.

Wyjątkowo istotny jest też wybór właściwego rozmiaru. Wiele firm ma w swojej ofercie rolki regulowane, co jest dużym udogodnieniem dla rodziców. Przykładem takich rolek są Rollerblade Microblade Black / Neon Yellow 2021 – regulowane. Mają one również but zewnętrzny Microblade z innowacyjnym systemem regulacji oraz kółka Rollerblade 4x72mm / 80A.

Rolki dziecięce

Jakie są kółka i łożyska w rolkach dla dzieci?

Kółka w rolkach dla maluchów powinny być wyprodukowane z elastycznego poliuretanu z domieszką gumy (PU). Nawet nie myśl o kupowaniu rolek, które mają kółka z twardego plastiku. Tylko poliuretan da Twojemu dziecku możliwość cichej i komfortowej jazdy.

Takie kółka sprawiają, że wszelkie nierówności, na przykład na chodniku, są dla dziecka trochę mniej odczuwalne. Dla dziecka najlepiej jest wybrać rolki Rollerblade z małymi i miękkimi kółkami. Zapewnią mu one bezpieczeństwo, łatwe manewrowanie, wolne rozpędzanie się, dobrą przyczepność do podłoża oraz ewentualne tłumienie drgań.

Wszystkie te cechy mają rolki Rollerblade dziecięce Fury G Black/Pink 2021. Są to rolki regulowane, wyposażone w kółka 72 mm / 80A w połączeniu z łożyskami SG3. Dzięki temu rolki są proste w manewrowaniu oraz nie rozpędzają się niekontrolowanie. Dodatkowo ten konkretny model rolek Rollerblade dziecięcych ma trwałą, zintegrowaną ramę, która zapewnia ich lepszą stabilność i wszechstronność.

Rollerblade dziecięce Fury G Black/Pink 2021

Rolki Rollerblade dziecięce – jakie powinny mieć płozy?

Płozy rolek dla dzieci są produkowane najczęściej z dwóch materiałów. Może to być kompozyt albo aluminium. Dla dzieci najlepsze będą płozy kompozytowe. Wynika to stąd, że są bardziej elastyczne.

Takie płozy możesz spotkać między innymi w rolkach Rollerblade dziecięcych Microblade Black/Red 2021 – regulowanych. Do wytworzenia płóz został tutaj zastosowany kompozyt Lo-Bal (max 4x72mm / 3x80mm).

Rolki dla dzieci

Dodatkowo ten konkretny model rolek dla dzieci charakteryzuje się tym, że można je szybko i bezpiecznie dopasować do stopy dziecka, co zapewnia mu lepszą stabilność i równowagę podczas poruszania się na nich.

Sprzączka mankietu i pasek Powerstrap gwarantują bezpieczny i szybki system zapinania. Rolki Rollerblade dziecięce to bezpieczny wybór dla każdego początkującego rolkarza.

Przykładowe produkty Rollerblade na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby poznać rolki Rollerblade dziecięce oraz inne produkty które możesz kupić na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,