Rolki Rollerblade męskie dla osób początkujących powinny być wytrzymałe, mieć odporne na ścieranie kółka, trwałą płozę oraz przewiewne buty wewnętrzne. Rolki marki Rollerblade zapewniają bardzo komfortową jazdę i odpowiednie dopasowanie do stóp. Większość modeli rolek męskich ma potrójny system zapinania, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Rolki męskie

Rolki Rollerblade męskie – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Rolki są chętnie wybieraną dyscypliną sportu, ponieważ pozwalają na dobrą zabawę i na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Dzięki rolkom możesz również poprawić swoją kondycję fizyczną i ogólną wydolność organizmu.

Nauka jazdy na rolkach nie jest trudna. Dlatego tak wielu mężczyzn decyduje się na dołączenie do grona zapalonych rolkarzy. Jednak wybór samych rolek Rollerblade dla osoby początkującej, wcale nie jest już taki prosty. Podpowiemy Ci, na jakie parametry powinieneś zwrócić szczególną uwagę, aby rolki były jak najlepiej dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Rollerblade

Jakie powinny być buty w rolkach Rollerblade?

Buty są jednym z najistotniejszych elementów w rolkach. Gdy wybierzesz nieodpowiedni but, to jednocześnie narażasz się na zranienia oraz kontuzje stóp. Gdy spędzisz w takich rolkach dłuższy czas, to możesz sobie nieodwracalnie uszkodzić stopy. Dlatego zanim kupisz, jakiekolwiek rolki Rollerblade męskie, to najpierw je przymierz. Tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy. Jeżeli buty w rolkach są chociaż minimalnie niekomfortowe, to szukaj dalej.

Odpowiednie dopasowanie do rozmiaru stopy gwarantuje system COMFORT PERFORMANCE LINER, który jest dostępny między innymi we wspomnianym wcześniej modelu Bladerunner Advantage PRO XT black/red 2021.

Bladerunner Advantage PRO XT black/red 2021

Lepiej wybrać rolki marki Rollerblade z kółkami twardymi, czy miękkimi?

Kółka w rolkach męskich są zazwyczaj produkowane z uretanu lub z plastiku. Na szczęście coraz rzadziej możesz znaleźć w sklepach sportowych rolki z plastikowymi kółkami, ponieważ jazda na nich jest niebezpieczna i niekomfortowa.

Przy wyborze kółek uretanowych zwróć uwagę na ich twardość oraz średnicę. Przykładowo, rolki Bladerunner Advantage PRO XT black/red 2021 mają kółka o średnicy 80 mmz łożyskami ABEC 7. Są to dosyć miękkie kółka, które zapewniają one umiarkowaną prędkość przy mniejszym wysiłku. Dodatkowo mają konstrukcję SUPPORTIVE SHELL, która zapewnia bardzo dobrą stabilność i równowagę.

Dla początkujących rolkarzy polecamy również rolki Rollerblade męskie Zetrablade Black / Silver 2021. Mają one wysoki mankiet, który gwarantuje dodatkowe wsparcie oraz lepszą stabilność. Zastosowana w nich technologia COMFORT PERFORMANCE LINER, która składa się z miękkiej wyściółki oraz z bezpiecznego systemu zamykania, gwarantuje bardzo dobre dopasowanie rolek do stopy początkującego rolkarza. Te rolki mają również specjalnie zaprojektowaną skorupę, która obniża środek ciężkości.

Rolki Rollerblade męskie

Przykładowe rolki Rollerblade męskie na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby zobaczyć rolki Rollerblade męskie, które możesz kupić na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , , ,