Wybór odpowiednich rolek dla kobiety może nie być sprawą prostą. Najlepiej zdecydować się na takie rolki Tempish damskie, które występują w wielu rozmiarach i dodatkowo są regulowane. Wtedy łatwiej będzie Ci znaleźć rolki, które będą dla Ciebie najbardziej komfortowe.

Warto też zwrócić uwagę, z czego są wykonane kółka w rolkach damskich. Dobrym pomysłem jest wybranie takich, które są wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa PU. Takie kółka na pewno szybko się nie przetrą. Wiązania w formie sznurówek, klamer oraz rzepów zapewniają odpowiednie trzymanie stóp i co za tym idzie właściwy poziom bezpieczeństwa.

W naszym zestawieniu znajdziesz rolki Tempish damskie przeznaczone dla osób początkujących oraz dla zaawansowanych. Warto jest wybrać rolki w ciemnym kolorze, ponieważ są one o wiele mniej podatne na różnego rodzaju zabrudzenia.

rolki

Rolki Tempish damskie – na co zwrócić uwagę?

Dla kobiet polecamy między innymi rolki rekreacyjne. Jednym z ciekawszych modeli są rolki Tempish damskie Wox Lady. Są przeznaczone również do jazdy fitness. Cechują się stabilnością i ciekawym designem.

Te rolki są perfekcyjnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie poprawić kondycję. Jazdy na rolkach z łatwością może nauczyć się praktycznie każdy. Gdy już opanujesz podstawowe manewry, to z pewnością stanie się ona dla Ciebie przyjemnością. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, jak wybrać rolkiTempish damskie i nie żałować.

Jakie powinny być buty w rolkach dla kobiet?

Z pewnością but to najważniejszy element w rolkach damskich. Gdy będzie nieodpowiedni, to Twoje stopy mogą doznać poważnych kontuzji. Gdy będą źle dobrane, to mogą poranić Twoje stopy albo doprowadzić do innego rodzaju uszkodzeń. Zanim zdecydujesz się na konkretny model rolek damskich, to polecamy Ci założyć je na stopy i sprawdzić, jak się w nich czujesz. Ważne jest to, żebyś nie odczuwała dyskomfortu i swobodnie mogła poruszać stopą w bucie.

Jeżeli już dobierzesz rozmiar buta, to koniecznie go zapnij i przejdź się w nim kilka kroków. Dopiero wtedy będziesz wiedziała, czy ten konkretny model rolek Tempish jest dla Ciebie naprawdę odpowiedni.

Lepiej wybrać kółka twarde, czy miękkie?

Kółka w rolkach damskich standardowo są wykonane z dwóch materiałów. Pierwszy to uretan, a drugi to plastik. Kółka w rolkach damskich Tempish wyprodukowane z plastiku nie są zbyt bezpieczne. Musimy to szczerze przyznać. Trudno również nazwać je komfortowymi. O płynności poruszania się na rolkach też możesz zapomnieć. Kółka wykonane z uretanu są o wiele lepsze. Z wielu względów.

Wracając do samej twardości kółek, to możemy je podzielić na twarde i miękkie. Twardość kółek w rolkach damskich Tempish wyraża się liczbami od 74 do 101. Twarde kółka są niesamowicie odporne na zniszczenia. Przetrwają przez wiele lat bez większych uszkodzeń. Jednak mają one niestety słabą amortyzację. To jest minus. Natomiast do plusów możemy zaliczyć to, że te kółka pozwalają na rozwijanie dużych prędkości w czasie jazdy. To sprawia, że są uznawane za bezpieczniejsze. Przykładem rolek o twardych kółkach jest model urban TEMPISH Cronos 125. Kółka mają twardość 90A.

Przy wyborze rolek damskich kolejnym niezwykle istotnym parametrem jest średnica kółek. Może być ona od 47 mm do 70 mm. To dobry wybór dla osób początkujących. Natomiast kółka o średnicy od 84 mm do 110 mm. Możesz w nich rozwinąć prędkość nawet do 30 km/h, więc są polecane dla doświadczonych rolkarzy.

Przykładowe rolki damskie Tempish na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby zobaczyć rolki damskie Tempish, które możesz znaleźć na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , , ,