Rolki Rollerblade gdzie kupić? Zanim zajrzysz do sklepu sportowego, aby kupić swoje wymarzone rolki, to powinieneś mieć, chociaż podstawową wiedzę w różnicach pomiędzy nimi.

Jakie parametry musisz wziąć pod uwagę? Pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie. Dzięki temu szybko znajdziesz rolki, które będą odpowiednie dla Ciebie i dopasowane do Twoich indywidualnych preferencji. Zastanów się też nad tym, jaki jest Twój poziom zaawansowania w tym sporcie.

Jakie kółka powinny mieć rolki Rollerblade?

Kółka to taki element rolek, który powoduje, że rolkarz może się w nich swobodnie poruszać. Kółka są bardzo ważne, więc od nich zaczniemy. Rolki Rollerblade najczęściej posiadają cztery kółka, ustawione w linii prostej, jedno za drugim, zdarzają się również modele z trzema kółkami.

Kółka w rolkach najczęściej są produkowane z poliuretanu. Nie radzimy Ci kupować rolek w supermarkecie, ponieważ często mają one kółka z plastiku. Nie są to przyczepne ani trwałe tworzywo. Nie zapewniają również użytkownikowi odpowiedniego poziomu komfortu. Dlatego nie będziemy się tutaj zbytnio rozpisywać o plastikowych kółkach.

Możesz czasami w jakimś sklepie internetowym zobaczyć jeszcze rolki Rollerblade z kółkami kauczukowymi. Jednak również są one w odwrocie. Bardzo rzadko ktoś decyduje się na zakup tego rodzaju rolek, więc nie będziemy tutaj o nich już dziś więcej wspominać. Warto tylko dodać, że zazwyczaj kółkami kauczukowymi nazywa się te zrobione z uretanu.

Kółka uretanowe mają cztery najważniejsze parametry. Pierwszym z nich jest średnica, a drugim twardość. Te dwa parametry są najistotniejsze. Pozostałe omówimy już w dalszej kolejności.

Średnicę kółek w rolkach Rollerblade podaje się w milimetrach (mm). W rolkach mogą być małe lub duże kółka. Najmniejsze kółka mają średnicę 47 mm, a największe aż 110 mm.

Na przykład model Bladerunner Advantage PRO XT W black/pink 2021 ma kółka o średnicy kółka 80 mm z łożyskami ABEC 7, które są idealne dla osób początkujących, w tym również dla kobiet.

Rolki firmy Rollerblade

Jaką twardość mogą mieć kółka w rolkach Rollerblade?

Uretan, z którego produkowane są kółka do rolek Rollerblade, może mieć bardzo różną twardość. W praktyce oznacza to, że w rolkach mogą być twarde lub miękkie kółka. Twardość kółek określa się za pomocą litery A i liczbami w zakresie od 74 do 101. Najpierw jest liczba, a później litera A. Im liczba jest większa, tym rolki są twardsze.

Przykładowo rolki Rollerblade Bladerunner Formula 100 W black / light blue 2021 mają kółka 100 mm / 82A z łożyskami ABEC 9. Są to koła o dużej twardości. Dodatkowo ten konkretny model rolek Rollerblade ma system bezpiecznego zamknięcia. Rolki są przeznaczone dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. W następnym akapicie znajdziesz odpowiedź na pytanie: rolki Rollerblade gdzie kupić?

Rolki Rollerblade gdzie kupić?

Rolki Rollerblade najlepiej kup w profesjonalnym sklepie sportowym. Może te z supermarketu są o wiele tańsze, ale mniej bezpieczne i wytrzymałe.

W dodatku w sklepie sportowym spotkasz pracowników, którzy podpowiedzą Ci, jaki model rolek Rollerblade będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Samodzielny zakup pierwszych rolek wcale nie jest prosty. Dlatego warto wiedzieć, rolki Rollerblade gdzie kupić?

Rollerblade gdzie kupić? Na mcksport.pl

Tagi: , , ,