Rollerblade rolki to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jazda na rolkach poprawia koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie całego ciała oraz wydolność organizmu. Jest również doskonałą zabawą. Poruszania się na rolkach można się nauczyć stosunkowo szybko.

Rollerblade

Rolki Rollerblade rekreacyjne – czym się charakteryzują?

Gdy wybierasz rolki rekreacyjne, to powinieneś zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Pierwsza z nich to rozmiar buta, druga rozmiar kółek, a trzeci rodzaj buta. Mogą być one twarde lub miękkie.

Rolki rekreacyjne są odpowiednie zarówno do trenowania w nich, jak i do jazdy fitnessowej. Dobrze dopasowują się do stóp i są wygodne. Buty w rolkach Rollerblade rekreacyjnych są wykonywane z wentylowanych materiałów. Jest to gwarancją wielogodzinnej wygody. Rolki te są odpowiednim wyborem dla osób w każdym wieku. Mogą się w nich poruszać nawet dzieci.

Kto powinien zainteresować się rolkami rekreacyjnymi?

Rolki tego rodzaju są polecane dla wszystkich, ponieważ jazda na nich to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu wspólnie z rodziną albo ze znajomymi. W dodatku ta dyscyplina sportu pozwoli Ci przyspieszyć metabolizm i pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jazda na rolkach Rollerblade może być alternatywą dla tych wszystkich osób, które nie mogą biegać, ponieważ mają problemy z kolanami. Ta forma aktywności jest o wiele mniej obciążająca dla stawów.

Jaki jest najlepszy rozmiar kół w rolkach do rekreacji?

Właściwy rozmiar kół jest zależny od tego, jakie dystanse zamierzasz na nich pokonywać. Jeżeli traktujesz jazdę na rolkach zawodowo i chcesz wykonywać w nich intensywne treningi, to odpowiednie dla Ciebie będą Rollerblade rolki o większych kołach. Dzięki temu łatwiej Ci będzie utrzymać na nich równowagę, właściwą prędkość i będziesz w to wkładał o wiele mniej wysiłku. W takim przypadku najbardziej odpowiednim wyborem dla Ciebie będą rolki z kołami o średnicy od 90 do 100 mm. Maksymalna ich średnica to 110 mm.

Możemy Ci polecić model Rollerblade Macroblade 90 Orion Blue / Spicy Orange 2021. Te rolki rekreacyjne są niezwykle stabilne i zapewniają odpowiedni komfort w czasie jazdy. Możesz w nich pokonywać nawet długie dystanse.

Rollerblade rolki

Dodatkowo ten model rolek Rollerblade posiada ramę TWINBLADE ALUMINIUM 11″, która gwarantuje rolkarzom odpowiednią stabilność, równowagę i prędkość.

Jak dopasować rozmiar rolek?

Zacznij od zapoznania się z rozmiarówką podaną przy konkretnym modelu. Następnie wybierz Rollerblade rolki w rozmiarze o jeden większym niż Twoje buty na co dzień. To zagwarantuje Ci odpowiedni komfort.

Możesz wybrać na przykład rolki Rollerblade Macroblade 100 3WD Black / Safron Yellow 2021. Mają one system Performance Form Fit i wkładkę treningową. Te dwa elementy sprawiają, że rolki lepiej przylegają do stopy i są wygodniejsze.

Rollerblade Macroblade 100 3WD Black / Safron Yellow 2021

Wybrać buty twarde, czy miękkie?

Buty twarde są stabilne i dają dużą kontrolę nad rolkami. Natomiast buty miękkie są wygodniejsze, ale mniej stabilne. Rolki o miękkich butach to na przykład Rollerblade Macroblade 90 W Neutral Grey / Paradise Pink 2021. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Rollerblade Macroblade 90 W Neutral Grey / Paradise Pink 2021

Przykładowe Rollerblade rolki na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby sprawdzić Rollerblade rolki oraz inne akcesoria, które możesz znaleźć na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , , ,