Tempish longboard to wyjątkowe deski. Porównamy kilka modeli i pomożemy Ci wybrać ten optymalny dla Ciebie. Gdy przychodzi wiosna lub lato, to każdy ma ochotę, wyjść z domu. To również odpowiedni moment na to, aby zaprzyjaźnić się z nową dyscypliną sportu. Jeżeli nigdy wcześniej nie jeździłeś na longboardzie, to najwyższy czas to zmienić.

Tempish longboard może się stać Twoim nowym środkiem lokomocji przeznaczonym do jazdy po mieście. Jeżeli właśnie planujesz kupić Twoją pierwszą w życiu deskorolkę, to zachęcamy Cię do skorzystania z naszych praktycznych tipów. Nauczysz się z nich, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Od czego musisz zacząć?

Gdy wybierasz pierwszy Tempish longboard, to pomyśl o tym, jaki styl jazdy będzie do Ciebie pasował. Dla osób poczatkujących polecamy miękkie deski o kształcie pintail lub twin tip, Możesz takiej deskorolki z powodzeniem używać w czasie cruisingu po mieście.

Możemy Ci polecić na przykład longboard Tempish FOX-N. Jest lekki i łatwy do przenoszenia, więc możesz go zabrać ze sobą dosłownie w każde miejsce na Ziemi. Longboard jest wyposażony w koła 63×48 mm i jego maksymalna wytrzymałość to aż 80 kilogramów. Na pewno jako osoba początkująca doskonale sobie poradzisz z jego opanowaniem.

Tempish Longboard – jakie ma przeznaczenie?

Zastanów się nad tym, co będziesz robił ze swoim nowym longboardem Tempish. Style jazdy różnią się między sobą. Deskorolki są do nich przystosowane. Zachęcamy Cię, aby naukę jazdy na longboardzie rozpoczął od tak zwanego cruisingu, czyli zwykłego przemieszczania się po mieście. Dzięki temu nauczysz się nią sterować i poćwiczysz wyczucie równowagi. Do tego stylu jazdy bez wątpienia będzie odpowiednia dosłownie każda deska.

Jednak, jeżeli już wiesz, że jest to dyscyplina odpowiednia dla Ciebie, to możesz kupić taką deskorolkę, która przyda Ci się później do rozwijania wybranego stylu jazdy. Przykładowo longboard Tempish Flow 42″ jest idealny do poruszania się po mieście. Jego design silnie nawiązuje do surferów, plaży i wakacji.

Jaki jest kolejny etap wtajemniczenia?

Gdy już opanujesz podstawowe umiejętności i wybierzesz sobie styl jazdy, w którym chciałbyś się rozwijać, to teraz przyszła pora na coś trudniejszego. Mamy tutaj na myśli oczywiście freestyle, czyli wykonywanie zaawansowanych tricków na desce, dancing, czyli taniec albo downhill to znaczy dynamiczne i szybkie zjazdy ze wzniesień.

Czy kształt longboarda Tempish ma znaczenie?

W zależności od przeznaczenia longboardu może mieć on bardzo różny kształt. Jeżeli już wiesz, jaki styl jazdy, będzie dla Ciebie najlepszy, to możesz wybrać jedną z omówionych poniżej deskorolek.

Pintail to klasyczna, kierunkowa deska inspirowana surfingiem. Ma charakterystyczny kształt łezki. Natomiast deski typu twin tip mają końcepodwinięte do góry, co ułatwia podbijanie. Możesz oczywiście wykorzystywać takiego longboarda Tempish do jazdy po mieście, ale równie dobrym pomysłem będzie wykonywanie na niej pierwszych trików lub slide’ów.

Przykładowy Tempish longboard na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby poznać Tempish longboard w wielu konfiguracjach, który możesz znaleźć na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,