Tempish – rolki damskie tego producenta to wspaniały wybór dla osób początkujących. Jazda na rolkach jest korzystna dla zdrowia i poprawia samopoczucie psychiczne. Sport wzmacnia mięśnie łydek i pośladków. Dzięki jeździe na rolkach możemy dotlenić organizm i przy okazji spalić nawet kilkaset kalorii.

Regularna jazda na rolkach przyczynia się do poprawienia krążenia krwi oraz ogólnej wydolności organizmu. Żebyś mogła zacząć uprawiać ten sport konieczne jest posiadanie dobrych rolek. To znaczy jakich? My z pełnym przekonaniem możemy Ci polecić rolki damskie Tempish z grupy fitness.

Ile kalorii możesz spalić na rolkach?

To wszystko zależy od tego, jak intensywny zaplanujesz sobie trening. Godzina jazdy na rolkach pozwoli Ci spalić przeciętnie od 600 do 700 kalorii. Jazda na rolkach pomoże Ci poprawić siłę mięśniową i ogólną kondycję fizyczną. W dodatku możesz pobyć na świeżym powietrzu. Czego możesz chcieć więcej? Skoro już znasz wszystkie zalety rolek, to teraz pora dowiedzieć się, jakie powinny mieć optymalne parametry.

rolki

Tempish rolki damskie – jakie są ich rodzaje?

Pierwszy typ rolek, jaki w ogóle występuje na rynku to te, z regulacją rozmiaru. Są bardzo komfortowe i doskonale trzymają się stopy. Jednak są to rolki przeznaczone dla dzieci. Zazwyczaj regulacja jest możliwa w czterech rozmiarach. To powoduje, że dziecko będzie mogło korzystać z takich rolek co najmniej przez dwa kolejne sezony. Standardowo są to rolki rekreacyjne, oraz posiadają one łożyska ABEC-3 lub łożyska ABEC-5.

Do wyboru są Tempish rolki damskie z wymienną płozą. Błyskawicznie możesz je zamienić na łyżwy lub wrotki, ponieważ w opakowaniu są dwie płozy. Zakup tego rodzaju rolek Tempish jest sporą oszczędnością, z tego względu, że masz dwa w jednym. Możesz z nich bez problemu korzystać przez cały rok.

Rolki – wrotki możesz wykorzystywać do jazdy, gdy jesteś osobą początkującą. Natomiast wrotki będą odpowiednie dla dzieci, które dopiero uczą się skatingu. Wrotki są dużo bardziej stabilne i bezpieczne niż rolki. Możesz je zamienić na rolki dopiero wtedy, gdy już dobrze opanujesz podstawowe umiejętności.

Kolejnym rodzajem są rolki fitness nazywane również rekreacyjnymi. Tego rodzaju rolki są wprost idealne do treningu nóg. Dobrze wzmacniają uda, łydki i pośladki. Rolki rekreacyjne są odpowiednie do rozwijania na nich przeciętnych prędkości. Stanowią najpopularniejszą grupę damskich rolek.

Przeznaczone są dla osób, które uczą się skatingu albo dla tych, dla których jazda na rolkach jest po prostu sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Rolki fitness zazwyczaj mają kółka o rozmiarze od 78 do 84 mm oraz łożyska ABEC5 lub 7.

Czy w sklepach możesz spotkać inne rodzaje rolek?

Możemy Ci również polecić rolki do szybkiej jazdy, lub rolki urban. Rolki speedowe jeżeli lubisz adrenalinę, to taka forma rozrywki przypadnie Ci do gustu. Charakteryzują się one dużymi kołami, szybkimi łożyskami oraz krótkimi butami. Najczęściej nie sięgają one dalej niż do kostki. Takie rolki damskie Tempish nie krępują ruchów w stawach skokowych.

Natomiast rolki urban charakteryzują się sztywną skorupą są precyzyjniejsze od rolek fitness i dla bardziej zaawansowanych osób będą lepszym wyborem.

Przykładowe Tempish rolki damskie na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby poznać Tempish rolki damskie, które możesz znaleźć na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,