Narciarstwo

Narciarstwo to bardzo popularny sport zimowy z tradycjami. Skupia w sobie wiele technik, różnych rodzajów sprzętu i jeszcze więcej technologii. Zapewnia intensywne uwalnianie endorfin i dzięki temu łączy zabawę na świeżym powietrzu z wysiłkiem fizycznym. Zapraszamy do zapoznania się w naszą ofertą sprzętu narciarskiego. W naszym sklepie możesz liczyć na fachowe porady.

Spis treści:
1. Narciarstwo czyli sposób poruszania się po śniegu
2. Narciarstwo - technika i dostosowanie do terenu
3. Rodzaje nart - odpowiedni sprzęt do każdego rodzaju terenu
4. Narciarstwo z technologią profesjonalistów
5. Buty narciarskie 
6. Narciarstwo, narty i sprzęt narciarski

narciarstwo

Narciarstwo czyli sposób poruszania się po śniegu

Pierwsze narty pojawiły się kilkaset lat temu, były używane przez Norwegów w XVIII wieku. transportu. Ówcześnie były środkiem transportu. Sposób poruszania się po śniegi zmienił się w bardzo popularny sport. Obecnie mamy do dyspozycji kilka tysięcy stacji narciarskich narciarskich i obiektów umożliwiających jazdę na nartach. Josef Fischer, założyciel firmy Fischer Sports GmbH, rozpoznał ten trend w 1924 r. Zaczął produkować narty w swojej stodole. Prawie sto lat później Fischer ewaluował  jako grupa firm działających na skalę międzynarodową.

Fischer jeden z największych producentów do dziś jako jedyny zachował swoją tożsamość firmy rodzinnej. Producent odnosi sukcesy na skalę międzynarodową dzięki symbiozie tradycji, pionierskiego ducha i zaawansowanej technologii. Wielu najlepszych narciarzy na świecie jest wspieranych przez Fischera i regularnie bierze udział w zawodach, takich jak Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim, Puchar Europy i najważniejsze wydarzenia, takie jak Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie.

kolekcja fischer 2020

Narciarstwo – technika i dostosowanie do terenu

W narciarstwie występują spore różnice między odpowiednimi technikami i rodzajami sprzętu. Jako jeden z niewielu, właśnie Fischer w swojej ofercie posiada produkty dla każdego narciarza – czy to będzie amatorska jazda na nartach, czy szalone skoki narciarskie. Uniwersalność idzie w parze z nowoczesnością. Freeride, czy narciarstwo skitourowe – tutaj również Fischer ma odpowiedni sprzęt do zaoferowania. Dla entuzjastów slopestyle’u do snowparku, czy po prostu dla tych którzy preferują bardzo tradycyjną formę narciarstwa znaną jako telemark – DLA KAŻDEGO!

fischer skitour 2020

Rodzaje nart – odpowiedni sprzęt do każdego rodzaju terenu

„Dzięki ciągłemu postępowi w dziedzinie rozwoju narciarstwa alpejskiego,
z Fischerem możesz wybrać odpowiednie narty dla każdego terenu.

Narty wyścigowe

Brak kompromisów. Oryginalne technologie prosto z Pucharu Świata – maksymalna prędkość i jazda. Narty z serii Worldcup są stworzone z najwyższą precyzją na trasy specjalnie przygotowane na zawody, czyli bardzo twarde trasy.

Narty damskie

Damskie narty zostały stworzone specjalnie z myślą o kobietach, które jeżdżą na nartach. Wyróżniają się szczególnie niską wagą, wysoką wydajnością i specyficznym designem. Nie ma dwóch takich samych narciarzy, dlatego tak szeroka oferta jest skierowana dla Pań.

Narty Race

To jedna z najpopularniejszych grup nart. Zaprojektowana na bazie nart zawodniczych dla amatorów – jeżdżących dobrze z myślą o jeździe po trasach przygotowanych. Drewniany rdzeń, zwykle z płytą usztywniającą (Titanal / Graphene) to domena tych nart.

Narty na trasy

Cała góra oznacza swobodę robienia wszystkiego, co chcesz. Wyzwanie jest więc duże: stabilne narty ze współczynnikiem wydajności na stoku, niesamowite zachowanie podczas swobodnej jazdy i satysfakcjonujące w głębokim śniegu. Profesjonalne modele są lekkie, ale stabilne i zwrotne, a ponadto oferują jedno: przede wszystkim osiągi w każdym terenie!

Narty Freeride

Narty freeride są stworzone dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Dla nich trasy zjazdoweto za mało – freeriderzy szukają stromych zjazdów, świeżego, głębokiego śniegu i nowych linii poza trasą. Narty charakteryzują się stabilnym prowadzeniem w głębokim śniegu.

Narty dla dzieci i młodzieży

Jeśli chcesz zostać mistrzem, musisz zacząć wcześnie! Wspieranie talentów najmłodszych narciarzy to duże zadanie. Narty juniorskie wyróżniają się niezwykłą stabilnością i maksymalną niezawodnością – czy to pierwszy wypad na śniegu, czy doskonale wycięte zakręty mistrza!

Narty tourowe

Dla wszystkich narciarzy, którzy chcą podbić góry własnymi siłami.  Niezależnie od tego, czy podchodzą osoby początkujące, freetourers, easy-going uphillers czy racers, wszyscy mają jedną wspólną cechę: potrzebują odpowiedniego sprzętu, aby podjąć swoją przygodę. Fischer oferuje technologie i indywidualne rozwiązania, które spełniają specyficzne wymagania różnych entuzjastów wycieczek.

Narty carvingowe

W porównaniu z klasycznymi nartami alpejskimi, które były budowane kilka lat temu, narty carvingowe mają bardziej wyraźne taliowanie, co umożliwia łatwiejsze skręcanie. Miękki flex i wysoka sztywność skrętna sprawiają, że jazda na nartach jest jeszcze przyjemniejsza.

Narty biegowe

Fischer to bez wątpienia lider w produkcji nart biegowych. Czy to będą narty do jazdy klasycznej, łyżwą, czy poza trasą w każdej grupie producent ma się czym pochwalić. Szukasz nart biegowych napisz do nas, a my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Narty typu Twintip

Dla slopestylerów, dla których prawdziwą atrakcją jest park, wysokie hopy i raile. Rasowy twintip jest bardzo wytrzymały i praktycznie niezniszczalny. Musi wytrzymać każdy szalony pomysł narciarza!

fischer narty 2020

Narciarstwo z technologią profesjonalistów

Ilu producentów tyle technologii. Wiele z nich się pokrywa, często różnią się tylko nazwami. Jednak zawsze ktoś jest pierwszy i zawsze ktoś wyznacza trendy.Fischer bez wątpienia należy do liderów w technologiach w narciarstwie. Na przykład linia Curv przenosi narty na nowy poziom. Czy się różnią nowe modele nart Fischera? Wyróżnia je niebywała do tej pory wszechstronność – narty, które idealnie sprawdzają się na trasie przygotowanej i tej samej zniszczonej / zmuldzonej na koniec dnia. Narty, które sprawdzają się w krótkim i długim skręcie. Producent idzie jeszcze dalej i w sezonie 2019/20 prezentuje grupę nart RC ONE, która jest skierowana do jeszcze szerszej grupy odbiorców!

Nie tylko Fischer ma się czym chwalić – narty marki Head nie ustępują mu na krok. Świetna grupa nart V-Shape jest bardzo zbliżona profilem i charakterystyką do grupy RC ONE. Bardzo wszechstronne, niezwykle szybko inicjujące skręt to cechy całej grupy. Trudno również nie wspomnieć o nartach Head Supershape, które skierowane są dla bardziej zaawansowanych narciarzy!

fischer ranger

Buty narciarskie w narciarstwie

Pierwsze ciężkie i toporne buty narciarskie niczym nie przypominały dzisiejszych. Zastosowanie wyspecjalizowanych technologii i nowoczesnych materiałów sprawiło, że but nie tylko jest dobrany do poziomu zaawansowania, wieku, rodzaju tras i prędkości, ale również jest wygodny. Dotyczy to nie tylko tych zjazdowych, ale również skiturowych i biegowych.  Ma być komfortowo, bezpiecznie i sportowo! Można by rzec, że to idealne hasło dla liderów na rynku światowym: marki Fischer, Head i Nordica.

Fischer stossuje technologię Vaccum, Head FormFit, Nordica InfreRed. Systemy służą do odkształcania skorupy w punktach, w którym narciarz odczuwa dyskomfort. Dzięki temu można doskonale dopasować skorupę do kształtu stopy. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort narciarza, producenci oferują możliwość modyfikacji botka wewnętrznego względem stóp.

W ofercie każdego producenta znajdziemy modele o różnej szerokości skorupy. Oznacza to, że nie tylko długość, ale i szerokość może zostać precyzyjnie określona. Jeśli dobór wymaga jakakolwiek adaptacji buta narciarskiego sklep specjalistyczny przygotuje buty dla nas. Kompletne dopasowanie powłoki – dla maksymalnej indywidualności i dopasowania pozwala narciarzom osiągnąć znacznie wyższy poziom kontroli przy zachowaniu komfortu. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, takiej jak w mcksport.pl.

Skitourowe buty narciarskie
Skiturowe wycieczki w górach mogą dać nam zapierające  dech w piersiach widoki, ale również sportowy wysiłek.  Aby ich doświadczyć, potrzebujesz niezawodnego sprzętu, który zapewnia bezpieczeństwo nawet w najtrudniejszych warunkach. Buty skiturowe Fischer to połączenie idealnego dopasowania ze swobodą ruchów i sztywnością skrętów. Od lat zadowala najbardziej zaawansowanych narciarzy. Jeśli potrzebujesz wersji mocniejszych, warto sprawdzić również ofertę butów hybrydowych.

Damskie buty narciarskie
Damskie buty narciarskie są specjalnie zaprojektowane, podobnie jak damskie narty, tak aby zapewnić maksymalny komfort. Przy ich tworzeniu przeanalizowano potrzeby nawet najbardziej wymagających narciarek narciarek. Buty wyróżniają się niską wagą, ciepłym botkiem narciarskim z Primaloft’em, która zapewnia komfort w czasie kapryśnej pogody.

Buty narciarskie dla dzieci
Oferujemy najlepszy możliwy sprzęt dla potrzeb młodych bohaterów. Wyposażone w najnowsze technologie, dziecięce buty narciarskie uwzględniają naturalną pozycję stóp, ciepło, oraz systemy ułatwiające zakładanie i zdejmowanie.

Buty narciarskie męskie

W mcksport.pl znajdziesz szeroki wybór butów narciarskich, o zróżnicowanym flexie, oraz różnych szerokościach skorup. Z naszą fachową pomocą dobierzemy i przygotujemy buty spełniające Twoje potrzeby i dostosowane do Twoich stóp!

Narciarstwo, narty i sprzęt narciarski

Narciarstwo to nie tylko para nart i butów narciarskich. Poza nimi jest jeszcze kilka bardzo ważnych elementy wyposażenia i akcesoriów, które musimy zabrać ze sobą w góry:

  • Kijki narciarskie: nacisk położony jest na długość, wagę i kształt. Również w tym przypadku MCK Sport oferuje odpowiednie kijki dla każdego rodzaju narciarza – kijki turystyczne, kijki dziecięce, kijki damskie, do wyścigów, na trasy przygotowane i do freeride’u
  • Kask narciarski: podstawowy sprzęt narciarski zapewniający bezpieczeństwo narciarzowi.
  • Gogle narciarskie: ochrona oczu i twarzy od wiatru to jeden aspekt, perfekcyjny i ostry obraz w każdych warunkach – to dwie bezcenne cechy dobrych gogli
  • Plecak narciarski: ważna część zestawu narciarskiego zwłaszcza dla wszystkich freeriderów i amatorów narciarstwa skitourowego.
  • Torba, walizka, podróżna: wyjazd w góry to zawsze sporo gratów do zabrania, każdemu przyda się odporna i fajna torba
  • Pokrowce na narty: niezwykle przydatne, pomagają prawidłowo dbać o sprzęt przy ich użyciu możemy przedłużyć żywotność rzeczy
  • Pokrowce na buty: niezwykle przydatne, pomagają prawidłowo dbać o sprzęt przy ich użyciu możemy przedłużyć żywotność rzeczy
  • Odzież narciarska: wszechstronny pakiet odzieży: bielizna techniczna, skarpety narciarskie, rękawice narciarskie, spodnie narciarskie i kurtki narciarskie chronią przed zimnem i wilgocią. Koszulki sportowe, czyli wszystko co może się nam przydać w górach!