Narty dla średnio- zaawansowanych

MCKSport.pl Logo

Narty dla średniozaawansowanych

Jeżeli postawiłeś już pierwsze kroki w narciarstwie i wiesz, że jest to sport dla Ciebie, warto zaopatrzyć się we własny sprzęt. Własny sprzęt narciarski zapewnia komfort i bezpieczeństwo, nawet jeśli jeździsz tylko kilka dni w roku. W takim razie, jakie narty dla średniozaawansowanych będą odpowiednie?

Jedną z najważniejszych rzeczy przy wyborze nart jest określenie swoich preferencji i poziomu. Dlatego narty średniozaawansowane różnią się między sobą charakterystyką i bardzo ważne jest, aby dobrze dopasować je do poziomu narciarza.

Kategoria narciarzy średniozaawansowanych jest szeroka – od narciarzy jeżdżących skrętem ślizgowym, uczących się jeździć skrętem ciętym, po tych, którzy stawiają pierwsze kroki w narciarstwie sportowym. Dlatego narty dla średniozaawansowanych różnią się między sobą charakterystyką i bardzo ważne jest, aby odpowiednio dopasować je do narciarza i jego poziomu.

Najlepsze narty dla średniozaawansowanych

Najlepsze dla mężczyzn i kobiet na średnim poziomie zaawansowania są narty allround. Są to narty, które oferują doskonałe osiągi na trasach przygotowanych, ale wybaczają również błędy techniczne. Przy ich wyborze musimy kierować się kilkoma czynnikami.

Jaka powinna być długość nart dla średniozaawansowanych?

Na pierwszym miejscu narty powinny być dobrze dobrane pod względem długości. Dla średniozaawansowanych narciarzy zaleca się narty, które sięgają w przybliżeniu między brodą a nosem. Przeciętne narty męskie i damskie powinny być o około 10-20 cm krótsze niż wzrost narciarza. Dłuższe narty są lepsze do jazdy szybkiej, krótsze narty są bardziej skrętne, ale mają mniejszą stabilność.

Wybierając długość nart, należy wziąć pod uwagę, czy mają one rocker. To specjalne zakrzywienie dziobów i piętek – technologia zaczerpnięta z nart do jazdy poza trasami. Sprawia to, że deski są bardziej skrętne i łatwiejsze w obsłudze, ale gdy są umieszczone na krawędzi, wykorzystują całą swoją długość, co daje nam kompromis między skrętnością a stabilnością. Narty wyposażone w rocker powinny być dłuższe o około 5-10 cm.

Szerokość narty dla średniozaawansowanych

Kolejnym elementem jest szerokość nart. Zwykle podawana jest w milimetrach i mierzona od najwęższej części narty, która jest pod butem. Węższa narta jest bardziej dynamiczna i szybciej przechodzi z krawędzi na krawędź. Z drugiej strony szersze narty oferują znacznie większą stabilność i wszechstronność na każdym terenie, w tym w głębszym śniegu i mniej przygotowanych stokach.

Jaki promień narty dla średniozaawansowanych?

Kolejnym ważnym elementem jest promień skrętu oraz taliowanie nart. Im większy promień, tym trudniejsze skręty nart. Dlatego promień skrętu nart nie powinien być zbyt duży. Jeśli chcesz jeździć szybko, jego wartość powinna być wyższa. Jeśli wolisz krótkie skręty – lepiej, jeśli promień jest mniejszy. Idealną wartością jest 12-16 metrów.

Narty Fischer RC ONE

Czy ciasne zakręty na świeżo przygotowanych stokach to Twój ulubiony rodzaj jazdy na nartach? Czy wolałbyś zjeżdżać ze wzgórza, zamiast próbować osiągać maksymalną prędkość? To idealne rozwiązanie, ponieważ narty Fischer RC One to właściwy wybór dla wszystkich fanatyków narciarstwa, którzy chcą cieszyć się każdą sekundą w górach.

Te łatwe do kontrolowania modele są odpowiednie dla każdego stylu lub techniki.

SPRAWDŹ

Narty Head Shape

Każdy szczegół nart Head Shape został opracowany po to, aby ułatwić jazdę. W zasadzie nie musisz nawet myśleć — narty już inicjują kolejny skręt. Tylko kiedy niczym się nie martwisz, możesz w pełni cieszyć się nowymi doświadczeniami.

W nowej linii Shape chodzi o jak najlepsze wrażenia z jazdy — pełen komfort, dzięki któremu możesz się zrelaksować i po prostu czerpać przyjemność z narciarstwa.

SPRAWDŹ

Fischer nowa kolekcja 2022 - 2023

Narty dla średniozaawansowanych - Fischer RC ONE

Narty Fischer RC ONE to grupa w ofercie Fischer’a dostępna od sezonu 2019/2020. Jest to gigantyczna zmiana i rewolucja u producenta, który zamienia dwie świetne grupy nart (Progressor i PRO MT) na nową wspólną grupę RC ONE. W kolejnej odsłonie Fischer poszerza rodzinę RC ONE o damskie wersje kolorystyczne.

Sprawdź wszystkie narty dla średniozaawansowanych z grupy RC ONE dostępne na mcksport.pl.

Fischer RC ONE WS – Women Selection

W sezonie 2020/2021 producent wprowadza dodatkowe wersje nart w damskich wersjach kolorystycznych. Jest to dodatkowe poszerzenie dopracowanych nart w wersjach WS — spełnią oczekiwania doświadczonych narciarek, które szukają uniwersalnych nart na cały dzień na stoku. Wszystkie modele są idealnym kompromisem pomiędzy dość sztywną nartą, ale nie za twardą, która zapewni komfort również pod koniec dnia na mniej przygotowanej trasie.

Technologie Fischer RC ONE

Grupa nart Fischera dla średniozaawansowanych i jej świetne właściwości nie biorą się z przypadku, stoi za tym cała gama nowoczesnych rozwiązań, wiele projektów i mnóstwo godzin poświęconych testom i stworzeniu tego co najlepsze.

 • Turn Zone – odpowiednie połączenie materiałów w dziobie zapewniające zmniejszenie masy narty. System umożliwia znacznie łatwiejsze sterowanie i inicjowanie skrętu, a także minimalizuje wibracje i drgania.
 • Bafatex – nowy materiał o niesamowitym stosunku wytrzymałości do wagi i wyjątkowej trwałości – dodaje wytrzymałości i lekkości w konstrukcji nart.
 • Triple Radius – taliowanie zwiększające kontrolę i pozwalające na lepsze przeniesienie mocy w całym skręcie.
 • Free Milled Titanium – widoczny Titanal w środkowej części nart.
 • Shaped Ti – dopasowanie grubości i kształtu tego wysokowytrzymałego stopu do osiągów i geometrii narty pozwala na optymalną przyczepność i stabilność w jeździe.
 • Multiflex – płyta zapewniająca możliwie najlepszy kontakt z podłożem, bezpośrednie przenoszenie mocy i proste ustawienie butów

Narty Fischer RC ONE

Head Shape

Narty dla średniozaawansowanych - Head Shape

Zaufaj nowym nartom HEAD Shape gwarantującym łatwość skręcania — dodadzą pewności przez cały dzień jazdy i wygładzą każdy stok na Twojej trasie. Kiedy narty praktycznie skręcają same, Ty możesz skupić się na czerpaniu przyjemności z jazdy i chłonięciu wrażeń.

Sprawdź wszystkie narty dla średniozaawansowanych z grupy Shape dostępne na mcksport.pl.

Technologie

 • EMC (Energy Management Circuit) – Oznacza obwód zarządzania energią, który redukuje negatywne wibracje, dzięki czemu możesz w pełni zaufać nartom i skupić się tylko na własnej wydajności.
 • GRAPHENE – To cudowny materiał naszych czasów. Super lekki, ale super mocny, daje niesamowite właściwości wydajności całej gamie nart SuperShape.
 • PROTECTOR – Nowe wiązania PROTECTOR mogą o ponad 50% zmniejszyć siły działające na więzadło krzyżowe przednie podczas upadku do tyłu z rotacją.

Właściwości

 • Łatwość skręcania – Narty Shape zostały opracowane tak, aby płynnie przechodzić z krawędzi na krawędź, podnosić pewność jazdy i ułatwiać wycinanie perfekcyjnych łuków w każdych warunkach — od lodu, przez sztruks i firn, po rozjeżdżony puch. Dzięki charakterystyce all mountain narty Shape są gotowe na każde wyzwanie i w pełni można im zaufać. Ponieważ skręcają niemalże same, Ty możesz się zrelaksować i po prostu czerpać przyjemność z narciarstwa.
 • Mniejszy wysiłek – Rozwijając założenia LYT Tech dla nart Shape opracowano nową konstrukcję 3D — Adapted Performance Backbone. Pod butami i w centralnej części nart — tam, gdzie potrzeba sztywności — zastosowano więcej materiału, natomiast w innych miejscach ograniczono go do minimum. Rezultat to niesamowicie lekkie narty. Niższa waga oznacza mniej wysiłku podczas jazdy — na nartach Shape możesz jeździć przyjemniej i dłużej.
 • Łatwość kontroli – Stabilność i przewidywalność podnoszące pewność jazdy i ułatwiające skręcanie w każdym terenie — oto zalety geometrii ERA 3.0 zastosowanej w nartach Shape. Stworzony przez HEAD unikatowy elektroniczny system tłumienia wibracji EMC wygładza z kolei jazdę i ułatwia maksymalne wykorzystanie efektywnej krawędzi nart. Tę technologię wykorzystano w modelach Shape e-V10, e-V8 oraz e.V5.

Narty Head Shape

Znajdujesz się aktualnie w: