Jazda na rowerze nie jest najniebezpieczniejszą dyscypliną sportową. O ile jeździsz rozsądnie. Pamiętaj o tym, żeby chronić głowę. Rowerzystom pomogą w tym odpowiednio dobrane kaski Smith. Z kaskami rowerowymi jest tak samo, jak z narciarskimi. Nie ma prawnego ich noszenia przez osoby dorosłe, ale dla własnego bezpieczeństwa warto to zrobić. 

Kaski Smith- dlaczego warto je mieć?

Żaden kask rowerowy nie da Ci gwarancji, że w razie upadku lub kolizji nic złego się nie wydarzy. Kask masz po to, aby zminimalizować ryzyko tworzenia się potencjalnych urazów głowy. Kask na rower pełni identyczną funkcję jak poduszka powietrzna w samochodzie osobowym. Jest po prostu dodatkowym zabezpieczeniem. Nie zwalnia Cię z zachowania ostrożności na drodze!

Czy kaski muszą być drogie?

Nie. Nie muszą. Wszystkie kaski, które są dostępne w sklepach sportowych w Polsce, powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Tylko wtedy taki produkt będzie mógł być wprowadzony do regularnej sprzedaży. Dlatego możesz się spodziewać, że tani kask, będzie tak samo mocno chronił Twoją głowę, jak ten klasy premium. Jednak nie oznacza to wcale, że pomiędzy tymi kaskami nie ma absolutnie żadnych różnic. Są i to dosyć istotne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku Smith?

Najważniejszą różnicą w cenie jest wykończenie i wykonanie kasku. Mamy tutaj na myśli między innymi gąbki oraz system nośny. Kaski Smith są pod tych względem rewelacyjne. Charakteryzują się między innymi bardzo skuteczną wentylacją, ponieważ mają specjalnie zaprojektowane i bardzo rozbudowane otwory wentylacyjne. Zazwyczaj występuje w nich system wentylacyjny AirVac, który składa się z wielu otworów (od 20 do 21). Kaski w wyższej cenie dają Ci też możliwość połączenia ich z okularami przeciwsłonecznymi w sezonie letnim.

Czym jeszcze wyróżniają się kaski Smith?

Tego rodzaju kaskiem marki Smith jest na przykład model Smith Signal MIPS Neon Yellow. Charakteryzuje się on bardzo dobrym dopasowaniem do głowy, wysokim poziomem bezpieczeństwa i perfekcyjnym wykończeniem. Jak sama jego nazwa wskazuje się to kask ze specjalną technologią MIPS. Jego system dopasowania do głowy to VaporFit. Pozwala on na idealne dobranie kasku do obwodu głowy. Kask ma regulowany pasek. Kask występuje w aż czterech unikatowych rozmiarach skorupy.

Dodatkowym udogodnieniem w modelu Smith Signal MIPS Neon Yellow jest specjalny, zintegrowany schowek na okulary polaryzacyjne. Wspomniany na samym początku system wentylacji AirVac jest wyposażony w aż 21 zoptymalizowanych otworów.

Natomiast system MIPS zapobiega ewentualnym urazom głowy w czasie upadku. Konstrukcja kasku jest wzmocniona dodatkową wkładką wewnętrzną. Skutecznie absorbuje ona wstrząsy w czasie upadku i chroni Twój mózg przed urazami mechanicznymi.

Model Smith Signal MIPS Neon Yellow wyróżnia się również lekką konstrukcją in-mold stworzoną z kilku warstw. Dodatkowo ten kask Smith otrzymał następujące certyfikaty: CPSC, CE EN 1078, AS / NZS2063. Omówione tutaj atrybuty odnoszą się do wszystkich modeli kasków Smith.

Dlaczego kaski rowerowe Smith dobrze dopasowują się do głowy?

Wszystko za sprawą systemu VaporFit. Odpowiada on za łatwość użytkowania oraz za najwyższy komfort noszenia kasków. System VaporFiy opiera się na metodzie regulacji pokrętła. Ten system jest połączony z elastycznych dopasowaniem się kasku do głowy.

Każdy kask Smith z systemem Vaporfit ma pełną regulację obrotową w zakresie 5 centymetrów. Tym pokrętłem można przesuwać w górę i w dół oraz do przodu i do tyłu w punktach mocowania. Wszystko to wpływa na wysoki komfort użytkowania i na bezpieczne dopasowywanie. 

W ofercie sklepu MCK Sport występują między innymi takie modele kasków Smith:

  • Kask rowerowy Smith Convoy MIPS Pool;
  • Smith Venture MIPS Matte White;
  • Kask rowerowy Smith Signal MIPS Rise.

Przykładowe kaski Smith na MCK Sport

Kliknij ten akapit, aby dowiedzieć się, jakie jeszcze są dostępne kaski Smith. Wiele interesujących modeli znajdziesz na stronie MCK Sport.pl.

Tagi: , ,