Siemianowice Śląskie to doskonałe miejsce do wycieczek rowerowych. Wszystkie trasy zaczynają się na Rynku Miejskim pod Pomnikiem Czynu Powstańczego. Najpopularniejszy szlak rowerowy biegnie z Siemianowic Śląskich do Wesołej Fali. Jej łączna długość to aż 21 kilometrów. Trasa biegnie przez następujące punkty: Siemianowice Śląskie: Centrum – Katowice: Bogucice – Zawodzie – Muchowiec – Giszowiec – Murcki. Na szlaku rowerowym znajduje się wiele bardzo ciekawych atrakcji turystycznych. Warto wymienić na przykład, takie obiekty jak: Pomnik Czynu Powstańczego (Siemianowice Śląskie), Dolina Trzech Stawów (Katowice), Rybaczówka (Katowice), Las Murckowski (Katowice) oraz Wesoła Fala (Katowice/Mysłowice).

Korty tenisowe w Siemianowicach Śląskich

W Siemianowicach Śląskich jest Siemianowickie Towarzystwo Tenisowe, przy Alei Młodych 22. To doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników sporty oraz aktywnego wypoczynku. W obiekcie znajdują się: szatnia, prysznice, sauna, bar, trzy korty ziemne odkryte oraz hala tenisowa odpowiednia do gry w deszczowe dni i w sezonie zimowym. W Siemianowickim Towarzystwie Tenisowym jest możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych i piłek.

MCK Sport- sklep dla wielbicieli nart i tenisa

W MCK Sport można znaleźć bardzo wysokiej jakości sprzęt sportowy. Sklep specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów sportowych dla narciarzy i tenisistów. Znajdziesz tutaj między innymi: pokrowiec na narty oraz kije narciarskie. Wszystkie dostępne w sklepie internetowym produkty posiadają 24- miesięczną gwarancję.