Großglockner Resort Kals Matrei

Stacja narciarska - Großglockner Resort Kals Matrei

Regiony narciarskie Kals Glocknerblick i Matrei Goldried zostały połączone w grudniu 2008 roku. W ten sposób powstał bardzo rozległy ośrodek narciarski GG Resort Kals Matrei.

Informacje o stacji narciarskiej Großglockner Resort Kals Matrei

ORCZYKI
6
GONDOLE
3
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
6
KOLEJ LINOWA
5
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 36 km
Trasy łatwe : 8 km
Trasy średnie: : 22 km
Trasy trudne: : 6 km
Długość tras biegowych: 5 km
Wysokość: 1350 - 2405 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Adres:
Bergbahnen Kals am Großglockner GmbH & Co KG
Großdorf 70
9981 Kals am Großglockner

Telefon: +43.4876.8233
E-mail:  info@gg-resort.at
WWW: www.gg-resort.at

Mapa Großglockner Resort Kals Matrei

Jest to największy ośrodek narciarski we Wschodnim Tyrolu. Warto zwrócić uwagę na przepiękne widoki na południowej stronie Großglocknera, czyli najwyższego szczytu w Austrii. Großglockner Resort Kals Matrei to przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi. Z ośrodka Großglockner Resort Kals Matrei rozciąga się zachwycająca panorama. Obemuje ona aż 60 trzytysięczników, w tym króla Wysokich Taurów, Großglockner, najwyższy szczyt Austrii liczący 3.798 metrów wysokości. Do ośrodka narciarskiego Großglockner Resort Kals Matrei można dojechać zarówno z z Matrei, jak i z Kals. Ta stacja narciarska jest położona na wysokości 2.426 metrów.

W Kals znajduje się wiele wyciągów szkoleniowych a na stokach nad Matrei kilka niebieskich tras. Początkujący narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji szkoły narciarskie. Natomiast przy górnej stacji gondolki Goldried I znajduje się przestronny teren dla najmłodszych z ogrzewalną salą oraz magicznym dywanem. Na bardziej doświadczonych w jeździe na nartach czeka czarna trasa z Blauspitze, liczne warianty zjazdów przy wyciągu Cimarosslift. Wielbiciele pysznego jedzenia powinni zajrzeć do Adler Lounge. To najwyżej położona restauracja w Austrii. Ze względu na swoje położenie ośrodek narciarski Großglockner Resort Kals-Matrei zapewnia bardzo dobre warunki śniegowe. Jest dużo naturalnego śniegu, a w dodatku część tras zjazdowych jest sztucznie naśnieżana. Skipass obejmuje: Top-Skipass Kärnten Osttirol, Osttirol Card Ski-Hit, Snow Card Tirol.

Najważniejsze zalety stacji narciarskiej:

  • Przepiękna panorama
  • Wiele niebieskich tras
  • Łatwy dojazd z okolicznych miejscowości
  • Miejsce odpowiednie dla dzieci
  • Restauracja Adler Lounge
Znajdujesz się aktualnie w: