Sierra Nevada – Pradollano

Stacja narciarska - Sierra Nevada – Pradollano

Ośrodek narciarski Sierra Nevada to najbardziej wysunięta na południe stacja narciarska w Europie. Jest położona w Andaluzji. W niewielkiej odległości od Grenady oraz od wybrzeża Costa Tropical. Takie położenie ośrodka narciarskiego Sierra Nevada jest gwarancją nie tylko przyjemnych temperatur, ale też dobrze nasłonecznionych stoków w ciągu dnia. Ogromnym plusem tego miejsca jest to, że można sobie rano pojeździć na nartach, a później wypoczywać na plaży albo zwiedzać zabytki, na przykład w Grenadzie.

Informacje o stacji narciarskiej Sierra Nevada – Pradollano

ORCZYKI
5
GONDOLE
2
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
14
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 105 km
Trasy łatwe : 45 km
Trasy średnie: : 53 km
Trasy trudne: : 7 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 2100 do 3300 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Plaza de Andalucía 4. CP
18196 Monachil – Granada
Hiszpania

Telefon: +34 958 70 80 90
E-mail: sierranevada@cetursa.es

Mapa Sierra Nevada – Pradollano

Ośrodek narciarski Sierra Nevada – Pradollano jest położony pomiędzy dwoma szczytami. Pierwszym z nich jest Mulhacén, czyli najwyższy szczyt na Półwyspie Iberyjskim (3.478,6 m n.p.m.), a drugim Pico Veleta (3.392 m n.p.m.) Właśnie te dwa szczyty sprawiają, że Sierra Nevada jest najwyżej położoną stacją narciarską w Hiszpanii. Rozciąga się na wysokościach od 2.100 m. n.p.m. do 3.300 m. n.p.m. Właśnie dlatego w tym ośrodku są bardzo dobre warunki śniegowe przez cały sezon (trwa on do kwietnia, czasami nawet do maja) mimo łagodnych temperatur.

Co oferuje ośrodek narciarski Sierra Nevada – Pradollano?

W ośrodku narciarskim Sierra Nevada – Pradollano jest łącznie 105 km tras zjazdowych. W ośrodku jest również 18 tras dla narciarzy biegowych. Najdłuższa trasa w ośrodku prowadzi z góry Veleta do Pradollano i ma długość aż 6 km. Dodatkowo w ośrodku narciarskim Sierra Nevada jest dostępnych 21 wyciągów, w tym 2 wyciągi gondolowe oraz 14 krzesełkowych. Łącznie wyciągi są w stanie przewieźć ponad 44 000 narciarzy na godzinę.

Sierra Nevada – miejsce organizacji liczących się zawodów sportowych

Na stacji narciarskiej Sierra Nevada odbywały się między innymi Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim w 1996 roku. Ta stacja starała się również o możliwość organizacji zimowych igrzysk olimpijskich. Odbyła się tu też zimowa Universiada w 2015 roku.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Sierra Nevada – Pradollano znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić narty zjazdowe na swój wyjazd, sprawdź narty zjazdowe Fischer dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: