Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl

Stacja narciarska - Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl

Reit im Winkl to miejscowość i jednocześnie gmina w południowo-wschodnich Niemczech, w Bawarii. Jest położona przy granicy z Austrią, przy drodze B305. Ośrodek narciarski Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl jest znany od wielu lat z organizacji liczących się na świecie zawodów. W 1991 roku odbyły się w nim mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. W latach 1987-2004 wielokrotnie były tutaj organizowane Puchary Świata w kombinacji norweskiej.

Informacje o stacji narciarskiej Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl

ORCZYKI
3
GONDOLE
2
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
9
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 42 km
Trasy łatwe : 18 km
Trasy średnie: : 22 km
Trasy trudne: : 2 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 750 do 1860 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Liftkasse Winklmoos-Alm/Steinplatte
Seegatterl 4
83242 Reit im Winkl
Niemcy

Telefon: +49 8640 7969180
Telefon: +49 8640 8986
E-mail: info@winklmoosalm.de

Mapa Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl

Jazda na nartach w ośrodku narciarskim Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl

Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl to atrakcyjne miejsce dla narciarzy i dla snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania. Winklmoos-Alm w Bawarii to teren narciarski, który rozciąga się od Reit im Winkl przez Winklmoos-Alm po tyrolski Steinplatte. Ten teren narciarski znajduje się na wysokości do 1860 m n.p.m. W 2020 roku został nagrodzony przez portal skiresort.de. Został uznany za najlepszy teren narciarski na świecie, który dysponuje maksymalnie 60 km tras narciarskich. Bardzo pozytywnie zostały ocenione również: wyciągi i kolejki linowe, przygotowanie stoku, teren dla początkujących oraz teren do narciarstwa biegowego.

Łącznie w ośrodku jest 13 wyciągów, w tym kolej gondolowa, wyciągi narciarskie i krzesełkowe. W ośrodku są dostępne 42 km tras zjazdowych, z czego 35 km jest zaśnieżonych. Dla osób początkujących odpowiednie będą trasy niebieskie. Można się do nich dostać kolejką gondolową albo jednym z czterech wyciągów. Natomiast dla bardziej zaawansowanych narciarzy polecamy najdłuższą trasę w Niemczech, która liczy sobie aż 9 kilometrów.

Jak dojechać do ośrodka narciarskiego Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl?

Autobusy kursują z Reit im Winkl bezpośrednio do dolnej stacji 8-osobowej gondoli w Seegatterl. Warto też wspomnieć o tym, że parking Seegatterl przy dolnej stacji gondoli może pomieścić około 1000 samochodów. Parking jest bezpłatny, ale tylko dla tych osób, które mają ważny bilet do ośrodka narciarskiego Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl. Przy wyjeździe z parkingu jest dokonywana kontrola ważności biletów. Aby nie płacić za parking, wystarczy mieć jeden bilet wstępu dla osoby dorosłej. Nawet jeżeli w samochodzie znajduje się więcej pasażerów.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Winklmoos Steinplatte – Reit im Winkl znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić narty na swój wyjazd, sprawdź narty Head dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: