Szczyrk Mountain Resort

Stacja narciarska - Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort to największy ośrodek narciarski w Polsce. Jest położony w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.) oraz Wierch Pośredni (1000 m n.p.m.). Ten ośrodek najczęściej jest odwiedzany przez turystów ze Śląska, z Małopolski oraz z Czech i Słowacji.

Informacje o stacji narciarskiej Szczyrk Mountain Resort

ORCZYKI
3
GONDOLE
1
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
5
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 34.7 km
Trasy łatwe : 22 km
Trasy średnie: : 8.4 km
Trasy trudne: : 4.3 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 537 do 1211 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.
ul. Narciarska 10
43-370 Szczyrk
Polska

Telefon: +48 33 817 89 26
E-mail: biuro@szczyrkowski.pl

Mapa Szczyrk Mountain Resort

Trasy narciarskie w Szczyrk Mountain Resort

W ośrodku Szczyrk Mountain Resort dostępnych jest prawie 40 km tras zjazdowych o różnych poziomie trudności. 5 km tras jest oświetlonych.
Od 2017 roku ośrodek narciarski podjął współpracę z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena. Dzięki temu turyści mogą korzystać ze wspólnego skipassu na niemalże wszystkich stokach w Szczyrku.

Wyciągi narciarskie w Szczyrk Mountain Resort

Obecnie działa tutaj 10-osobowa kolej gondolowa i trzy 6-osobowe koleje kanapowe. Najnowsza z nich umożliwia wjazd na wysokość 1205 m n.p.m. i szczyt Zbójnicką Kopę, skąd można się nią przemieszczać między Szczyrk Mountain Resort oraz Centralnym Ośrodkiem Sportu na Skrzycznym.

Warto wspomnieć również o doskonałym systemie naśnieżania ze zbiornikiem o pojemności 100 000 m3, który znajduje się na Hali Skrzyczeńskiej. Trasy narciarskie w Szczyrku zostały poszerzone i wyprofilowane. Dzięki temu jazda po nich jest prawdziwą radością.

Dysponuje on:

  • wypożyczalnią sprzętu narciarskiego zimą i rowerów latem;
  • gastronomia: Restauracja Kuflonka na wysokości 1000 m n.p.m., Apres Ski i Grill Bar.

Letnie atrakcje w Szczyrku

  • Kompleks Szczyrk Enduro Trails by TREK (kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności).
  • Piesze szlaki w Szczyrku – szlak pierwszy to Gondola – Małe Skrzyczne. Ma 3,5 kilometra. Szlak zaczyna się przy dolnej stacji gondoli. Po drodze trzeba odwiedzić restaurację Kuflonka. Drugi szlak to Hala Skrzyczeńska – Szczyrk Biały Krzyż. Jest ponad dwa razy dłuższy i bardziej wymagający. Można zostawić samochód na bezpłatnym parkingu pod gondolą i ruszyć w drogę.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Szczyrk Mountain Resort znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić narty damskie na swój wyjazd, sprawdź narty damskie dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: