Tylicz Ski

Stacja narciarska - Tylicz Ski

Stacja narciarska TYLICZ.ski to dobre miejsce na wyjazd z całą rodziną. Czekają tu na Ciebie ośnieżone stoki, piękne krajobrazy i 6 km urozmaiconych tras narciarskich. Atutem tego ośrodka jest również to, że znajduje się w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego

Informacje o stacji narciarskiej Tylicz Ski

ORCZYKI
2
GONDOLE
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
2
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 6.2 km
Trasy łatwe : 5.8 km
Trasy średnie: : 0.4 km
Trasy trudne: : 0 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 590 do 740 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Stacja Narciarska TYLICZ.ski
ul. Wolności 24
33-383 Tylicz
Polska

Telefon: +48 18 471 13 56
Telefon: +48 695 897 135
E-mail: info@tylicz.ski

Mapa Tylicz Ski

Trasy narciarskie i inne udogodnienia w TYLICZ.ski

W TYLICZ.ski można się nauczyć jeździć zarówno na nartach, jak i na snowboardzie. Dla osób początkujących są przygotowane oddzielne polanki z wyciągiem taśmowym i orczykiem szkoleniowym. Na Małym Stoku powyżej gospody “Gościniec”, jest zlokalizowana kolej krzesełkowa numer 2 i wyciąg orczykowy. Główny stok jest przeznaczony dla bardziej doświadczonych narciarzy. Znajduje się tuż przy kolei krzesełkowej nr 1. Wszystkie trasy są szerokie i ze sobą połączone. Dlatego jazda jest nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna.
Dodatkowo w ośrodku są: szkoła i przedszkole narciarskie, wypożyczalnie sprzętu (Wypożyczalnia „SALSKI SPORT”, Wypożyczalnia „U Maćka”, Wypożyczalnia „Rafic-Ski”) oraz kilka restauracji z kuchnią regionalną.

Pozostałe atrakcje dla najmłodszych w ośrodku TYLICZ.ski

Można tutaj spróbować snowtubingu, czyli zjeżdżania po śnieżnym torze na specjalnie do tego przygotowanych oponach lub dętkach. To rozrywka dla każdego, zarówno dla młodszych, jak i starszych.

W ośrodku TYLICZ.ski działa przedszkole i szkoła narciarska „Pomarańcza”. W szkole zatrudnionych jest od 40 do 80 instruktorów narciarstwa alpejskiego, snowboardu oraz narciarstwa biegowego.

Najmłodsze dzieci w wieku od 5 do 8 lat można zapisać do Akademii Kubusia. Zajęcia w Kubusiowym przedszkolu to nauka jazdy na nartach wśród rówieśników przy pomocy zabaw i gier sportowych na stoku. Przedszkole prowadzą instruktorzy z pedagogicznym wykształceniem i znakomitym podejściem do najmłodszych.

Dla starszych dzieci w wieku od 8 do 12 lat szkoła oferuje zajęcia grupowe Ski Rider Tylicz. Na tych lekcjach maluchy doskonalą swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Takie szkolenie trwa 5 dni i kończy się zawodami z pomiarem czasu. W ramach zajęć odbywają się także treningi na tyczkach oraz spotkanie z ratownikami GOPR, którzy uczą młodych narciarzy udzielania pierwszej pomocy w górach ze szczególnym uwzględnieniem tras narciarskich.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Tylicz Ski znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić okulary przeciwsłoneczne na stok, sprawdź okulary dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: