Złoty Groń – Istebna

Stacja narciarska - Złoty Groń – Istebna

Ośrodek narciarski Złoty Groń znajduje się we wsi Istebna, w dorzeczu Olzy. Dzięki niespotykanemu w innych miejscach mikroklimatowi sezon narciarski trwa tu od listopada aż do kwietnia. Jest tu trochę zimniej niż w okolicznych miejscowościach.

Informacje o stacji narciarskiej Złoty Groń – Istebna

ORCZYKI
1
GONDOLE
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
1
KOLEJ LINOWA
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 3.2 km
Trasy łatwe : 2 km
Trasy średnie: : 1.2 km
Trasy trudne: : 0 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 545 do 700 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Złoty Groń
Istebna Zaolzie 1628,
43-470 Istebna
Polska

Telefon: +48 510 250 210
E-mail: biuro@zlotygron.pl

Mapa Złoty Groń – Istebna

Co oferuje ośrodek Złoty Groń?

Na narciarzy czekają w ośrodku Złoty Groń – Istebna bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Dodatkowo działa tutaj wyciąg krzesełkowy 6-osobowy, szwajcarskiej firmy BMF. Jego długość to 800 m, a przepustowość 2550 os/h. Można w ośrodku korzystać również z wyciągu talerzykowego „Gronik” o długości 290 m i przepustowości 900 os/h. Natomiast dla dzieci przygotowano: karuzelę i wyciąg taśmowy. Większość tras narciarskich jest oświetlona i obsługiwana przez nowoczesny system naśnieżania.
Na narciarzy w ośrodku Złoty Groń czeka też trasa treningowa z elektronicznym pomiarem czasu. Osoby, które chcą podszkolić swoje umiejętności, mogą się zapisać do Szkoły Narciarskiej SITN-PZN lub Szkoły Snowboardu SITS-PZS. Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem oraz czterema punktami gastronomicznymi. Jest tutaj również całkiem rozbudowana baza noclegowa.

Jak dojechać do ośrodka narciarskiego Złoty Groń – Istebna?

Można tu dojechać samochodem od strony wsi Istebnej. Jest to drugi wyciąg po prawej. Druga opcja to autobus. Można nim dojechać do Istebnej z Wisły, Cieszyna albo Ustronia. Autobus jeździ każdego dnia.

Gdy jedziesz pociągiem, to musisz wysiąść w Wiśle na stacji Wisła Głębce, która znajduje się 12 km od Złotego Gronia. Do samego ośrodka dostaniesz się z Wisły taksówką.

Szkoła narciarska w Złotym Groniu

Szkoła narciarska organizuje szkolenia indywidualne oraz grupowe. Dodatkowo w ośrodku znajduje się Dziecięcy Park Narciarski, w którym jest narciarskie przedszkole. Dla starszych dzieci przygotowana szkolenia grupowe.

Dodatkowo ośrodek Złoty Groń oferuje:

  • treningi sportowe dla osób początkujących oraz zawodowo jeżdżących na nartach;
  • pomoc w organizacji zawodów narciarskich;
  • wczasy z nauką jazdy na nartach;
  • organizację obozów Ski Camp.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Złoty Groń – Istebna znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić narty juniorskie na wyjazd, sprawdź narty juniorskie dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: