Tatranská Lomnica

Stacja narciarska - Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica to kameralna stacja narciarska, która jest popularna wśród Polaków. Położona w rejonie Tatr Wysokich oferuje narciarzom ponad 12 km tras zjazdowych. Mimo, że może wydawać się to niewiele każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie. Piękne widoki i bardzo ładny dojazd z Polski pozwala od razu poczuć atmosferę gór. Na szczyt wjedziemy na wysokość ponad 2600 m n. p. m.

Informacje o stacji narciarskiej Tatranská Lomnica

ORCZYKI
2
GONDOLE
2
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
4
KOLEJ LINOWA
1
KOLEJ TOROWA
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 6.8 km
Trasy łatwe : 2.9 km
Trasy średnie: : 2.7 km
Trasy trudne: : 1.2 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 888 do 2634 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Tatrzańska Łomnica
059 60 Wysokie Tatry
Słowacja

Telefon: +421 903 112 200
E-mail: info@vt.sk

Mapa Tatranská Lomnica

Dlaczego warto odwiedzić Tatrzańską Łomnicę?

Stacja narciarska Tatranská Lomnica położona jest na wysokości 800-900 m n. p. m. i pozwala wspiąć się na ponad 2634 m n. p. m.– co gwarantuje jazdę po naturalnym śniegu. Kameralny rozkład tras zapewnia szeroką i ciekawą ofertę narciarską. Każdy znajdzie coś dla siebie – jest to namiastka Alp – białe szczyty gór, szerokie trasy, oraz kameralne leśne przesmyki. Jak na tej wielkości stację różnorodność tras jest bardzo duża. Znajdziemy też kilka miejsc żeby wyjechać poza trasy. Cała stacja otoczona pięknymi widokami i słońcem może być fajnym pomysłem na urlop.

Co jeszcze jest ciekawego w Tatranská Lomnica?

Łomnickie Siodło jest najatrakcyjniejszym i najbardziej stromym czarnym stokiem na Słowacji. Stok o długości 1240 m i przewyższeniu 439 m przeznaczony jest dla prawdziwych ekspertów. Średnie nachylenie trasy w jej głównej najbardziej stromej części wynosi aż 46,91%. Łomnickie Siodło jest częścią najdłuższej trasy narciarskiej w Europie Środkowej. Jest to także gratka dla miłośników freeride’u. Jedną z opcji zjazdu jest bowiem tzw. Francuska Mulda – strefa freeridowa znajdująca się w południowo zachodniej części siodła.

W miasteczku znajdziemy bardzo dobrą bazę noclegową, wiele restauracji i sklepów. Wieża widokowa na Łomnickim Stawie oczaruje Cię zapierającym dech w piersiach widokiem na drugi najwyższy szczyt Słowacji (Łomnicę dostępną dzięki kolei linowej). Ośrodek oferuje jednocześnie ponad 6 km tras zjazdowych dla mniej doświadczonych, co docenią przede wszystkim rodziny z dziećmi.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Tatranská Lomnica znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić kurtkę narciarską na swój zimowy wyjazd, sprawdź kurtki narciarskie damskie w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: