Aletsch Arena

Stacja narciarska - Aletsch Arena

Aletsch Arena w Wallis, w pobliżu Brig i Goms, to najpiękniejszy pod względem przyrodniczym ośrodek w Alpach Szwajcarskich. Wioski Riederalp, Bettmeralp i Fiescheralp są wolne od ruchu samochodowego i położone wysoko na słonecznym płaskowyżu Wallis. Natomiast w dolinie Rodanu znajdują się idylliczne wioski Mörel-Filet, Lax, Fiesch i Fieschertal. Warte uwagi są również wioski Ried-Mörel, Greich, Betten Dorf i Martisberg.

Ten rozległy obszar jest odpowiednim miejscem na odpoczynek dla osób, które lubią uprawiać sporty zimowe, szukają ciszy i spokoju oraz dla tych, którzy kochają przyrodę. Widok na majestatyczny Wielki Lodowiec Aletsch i niepowtarzalną panoramę górską lub wybranie się na wycieczkę górską, daje poczucie ogromnej wolności.

Informacje o stacji narciarskiej Aletsch Arena

ORCZYKI
16
GONDOLE
3
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
8
KOLEJ LINOWA
7
KOLEJ TOROWA
1
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 104 km
Trasy łatwe : 42 km
Trasy średnie: : 50 km
Trasy trudne: : 12 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 1845 do 2869 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Aletsch Arena AG
Furkastrasse 39
3983 Mörel-Filet
Szwajcaria

Telefon: +41 27 928 58 58
E-mail: info@aletscharena.ch

Mapa Aletsch Arena

Atrakcje w ośrodku narciarskim Aletsch Arena

Punkty widokowe w Aletsch Arena są jedną z największych atrakcji ośrodka narciarskiego Aletsch Arena. Wszystkie z nich są łatwo dostępne dzięki kolejkom górskim i posiadającym platformy, z których zawsze można zobaczyć majestatyczny Wielki Lodowiec Aletsch z innej perspektywy. Wśród punktów widokowych możemy wymienić na przykład: Eggishorn, Riederalp, Bettmeralp, czy Moosfluh.

Jazda na nartach w Aletsch Arena

Ośnieżone szczyty górskie, błękitne niebo oraz zapierające w piersiach widoki na dwa tuziny czterotysięczników i największy lodowiec w Alpach, to wszystko sprawia, że ośrodek narciarski w Alpach Szwajcarskich Aletsch Arena został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To idealne miejsce zarówno dla narciarzy, jak i dla snowboardzistów. Dzięki położeniu na wysokości od 1845 do 2869 m n.p.m. panują tutaj doskonałe warunki śniegowe od grudnia aż do kwietnia. Szwajcarskie Stowarzyszenie Turystyczne przyznało Aletsch Arenie pieczęć uznania „Rodziny mile widziane”. Są w nim specjalne wyciągi dla dzieci, restauracje, hotele, czy trasy narciarskie.

Pozostałe atrakcje w ośrodku

Dodatkowe rozrywki na stacji narciarskiej Aletsch Arena (letnie i zimowe) to między innymi:

  • biegi narciarskie;
  • wędrówki na rakietach śnieżnych;
  • kolarstwo górskie;
  • golf;
  • szlaki turystyczne;
  • szkoły narciarskie;
  • wyciągi narciarskie dla dzieci.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Aletsch Arena znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd

Jeżeli potrzebujesz zakupić odzież na wyjazd, sprawdź np. dostępną bieliznę termoaktywną w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: