Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn

Stacja narciarska - Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn

Region narciarski Jungfrau składa się na 3 tereny narciarskie: Mürren-Schilthorn, Grindelwald-Wengen i Grindelwald-First, które dają łącznie fanom zimowego szaleństwa ok. 215 km tras zjazdowych.

Ośrodek narciarski Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn rozciąga się na wysokości od 1600 do prawie 3000 m n.p.m. Ta wysokość powoduje, że w okolicy są wyjątkowo korzystne warunki śniegowe. Sezon trwa tutaj aż do końca kwietnia.

Mürren-Schilthorn jest częścią regionu narciarskiego Jungfrau, a podróż z Interlaken do pierwszego zjazdu w Winteregg zajmuje tylko 45 minut środkami transportu publicznego.

Informacje o stacji narciarskiej Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn

ORCZYKI
2
GONDOLE
WYCIĄGI KRZESEŁKOWE
7
KOLEJ LINOWA
2
KOLEJ TOROWA
2
NAŚNIEŻANIE
JAZDA POZA TRASAMI
NARCIARSTWO TOUROWE
SNOWPARK
STOK DLA DZIECI
SKIBUS
NOCNA JAZDA

Informacje o trasach

Długość tras zjazdowych: 51 km
Trasy łatwe : 19 km
Trasy średnie: : 23 km
Trasy trudne: : 9 km
Długość tras biegowych: km
Wysokość: od 1650 do 2970 m n. p. m

Kontakt do ośrodka

Schilthornbahn AG
Höheweg 2
CH-3800 Interlaken
Szwajcaria

Telefon: +41 33826 00 07
E-mail: info@schilthorn.ch

Mapa Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn

Jakie stoki narciarskie są w ośrodku Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn?

W ośrodku Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn jest dostępnych 51 km tras narciarskich o każdym poziomie trudności, więc każdy narciarz znajdzie tutaj idealną trasę dla siebie. Łagodne stoki dla początkujących narciarzy znajdują się przy wyciągach Maulerhubel i Winteregg. Trochę bardziej wymagające stoki są przy Schiltgrat, a najbardziej zaawansowane trasy są w obszarze Birg-Schilthorn. Wszystkie te trasy są oczywiście położone na terenie ośrodka narciarskiego Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn.

Dla ekspertów polecamy najbardziej stromy stok w okolicy, czyli stok nr 9, Direttissima. Ma 400 metrów długości i nachylenie 88 procent! Zjazd zaczyna się przy Birg i kończy się w Engetal.

Skyline Snowpark w Mürren-Schilthorn

Snowpark Skyline przy wyciągu krzesełkowym Kandahar to idealne miejsce dla freeriderów i snowboardzistów. Znajdują się w nim liczne kickery i przeszkody o różnym poziomie trudności. Są tutaj trzy tereny z około 40 kreatywnymi wysięgnikami i skoczniami, które rozciągają się na długości 800 metrów.

W tym ośrodku narciarskim dostępny jest też QParks park, czyli prawdziwy slopestyle park, z wieloma skoczniami i torami. Zapewnia on niezapomniane wrażenia.

Stały ski cross i zimowe trasy wędrowne

Przy wyciągu krzesełkowym Winteregg znajduje się nowa stała trasa dla skicrosserów. Jest w nim mnóstwo miejsca na wykonywanie skoków i pokonywanie ostrych zakrętów.
Dla osób, które lubią spokojniejsze rozrywki, proponujemy wędrówkę po zimowych szlakach. Przy okazji można podziwiać zapierające dech w piersiach szczyty Alp Szwajcarskich. Trasy są dobrze przygotowane i bezpieczne.

Więcej informacji na temat stacji narciarskiej Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn znajdziesz w serwisie strefa.ski klikając tutaj.

Sprzęt narciarski na wyjazd do Jungfrau Ski Region Mürren – Schilthorn

Jeżeli potrzebujesz zakupić sprzęt na swój wyjazd, sprawdź szyby do gogli dostępne w sklepie sportowym mcksport.pl klikając tutaj.

Znajdujesz się aktualnie w: